garantideki telefonum 20 iş gününü geçti

Bu konuyu okuyanlar

anil54330

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle iyi günler telefonumun düşerek iç ekranı kırıldı. Hepsiburadadan ithalatçı garantili olarak almıştım. İthalatçı firma olan global bilişime ücreti ile garantide yapılsın diye 06.08.2020 tarihinde gönderdim ancak 20 iş günü boyunca sadece giriş kaydı yapıldı hiçbir bilgi verilmedi. 01.09 tarihinde 800 küsür tl ücret bildirdiler 20 iş günü geçti deyince garanti dışı şuan cihaz dediler merak ettiğim 20 iş günü cihaz garanti dışı kalınca geçersiz mi kalıyor kalmıyorsa ne yapmamı önerirsiniz tüketici hakem heyetine başvursam malum sonuç uzun sürer telefonsuz kalıcam şikayet edip parasıyla yapsam şikayetim geçersiz mi kalır hiç bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim. (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• global bilişim.png
    global bilişim.png
    160.1 KB · Görüntüleme: 143
  • kargo.jpg
    kargo.jpg
    47.9 KB · Görüntüleme: 136
Reaksiyon puanı
1,056
Öncelikle iyi günler telefonumun düşerek iç ekranı kırıldı. Hepsiburadadan ithalatçı garantili olarak almıştım. İthalatçı firma olan global bilişime ücreti ile garantide yapılsın diye 06.08.2020 tarihinde gönderdim ancak 20 iş günü boyunca sadece giriş kaydı yapıldı hiçbir bilgi verilmedi. 01.09 tarihinde 800 küsür tl ücret bildirdiler 20 iş günü geçti deyince garanti dışı şuan cihaz dediler merak ettiğim 20 iş günü cihaz garanti dışı kalınca geçersiz mi kalıyor kalmıyorsa ne yapmamı önerirsiniz tüketici hakem heyetine başvursam malum sonuç uzun sürer telefonsuz kalıcam şikayet edip parasıyla yapsam şikayetim geçersiz mi kalır hiç bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim. (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.)
Mesaj otomatik birleştirildi:
Yenisi gönderirler diye düşünüyorum yanlışta olabilir

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Ürün garanti dışı kaldığı için 20 iş günü olayını kapsamaz gibime geliyor

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Garanti kapsamında bulunan cihazlar kesinlikle bu kapsama giriyor. Ama garanti dışarısındaki cihazlar da sanırım onayın ardından başlıyor bu süreç. Sadece tüketici hakları ile ilgili forumlara, en kesin olarak da tüketici haklarını arayarak bir sorun derim.

[ Hafta sonları düşmüşsünüzdür herhalde ]