Garanti Bankası sanal kart güvenlik zaafiyeti

Bu konuyu okuyanlar

yns-bdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhabalar başımdan geçen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Sizlerde illa sanal kart ile online alışveriş yapıyorsunuzdur diye tahmin ediyorum 02.01.2017 tarihinde sanal kartımda limit olmamasına rağmen 1,49 tl x 66 kez para çekimi işlemi gerçekleşmiş tabiki yüklü miktarda olmadığı için benim dikkatimi çekmedi banka 11.01.2017 tarihinde sanal kartımı kapatmasından işkillenerek kart dökümünü incelediğimde şokla karşılaştım sizlere hesap döküm fotoğraflarınıda paylaştım ve çekilen ücretler google üzerinden çekilmiş bankada gerekli işlemleri başlattım böyle birşey başına gelen var mı ?
Var ise neler yaşadınız bi önlem alma tarzı var mı tartışabilir konuşabiliriz..
garanti.JPG

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Bu aralar birkaç kişinin daha başına gelmişti bu olay. Google sorunsuz iade yapar.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
bence bu normal bir sey değil kart bilgilerin çalınmış olabilir. doğal olarakta sanal karta aktarım yapıp cekmiş olabilirler

yns-bdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asıl kredi kartı bilgilerim hiç bir şekilde internet alışverişlerinde paylaşılmadı dediğin ihtimal mümkün değil dediğin fikre göre online bankacılık şifrem mobil onay kodu adımlarını geçmesi gerekir.

--- Gönderi Güncellendi ---
Bu aralar birkaç kişinin daha başına gelmişti bu olay. Google sorunsuz iade yapar.

İade için nereye başvuru yapacağız? Kaldı ki google u nasıl sorumlu tutatacağız ?

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Arkadaşım google play satın alma geçmişinde böyle bir ücret kesintisi yok satınalması yok kaldı ki google play'de benim kredi kartım tanımlı değil
Google üzerinden olduğunu siz söylemişsiniz. Bankanızdan hesap dökümünü alarak Google a yollayın. Başka önerebileceğim birşey yok. Sonuçta izniniz olmadan çekim yapılmış. Öyle yada böyle iade alırsınız diye düşünüyorum.

yns-bdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
''Google''dedim ''Google play'' değil Google çok genel bir kavram Google un hangi servisi nedir bilinmiyor Google'ın geliştirici servislerimidir bilinmiyor bir bilinmezlik olduğu için paylaşım yapıyorum Desteğin için teşekkürler.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Geçenlerde bir arkadaşın başına gelmişti olay, toplamda 500TL gibi bir meblağ çekmişlerdi Google ile iletişime geçti ve parasını iade aldı.

yns-bdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçenlerde bir arkadaşın başına gelmişti olay, toplamda 500TL gibi bir meblağ çekmişlerdi Google ile iletişime geçti ve parasını iade aldı.
Kardeşim link atın bakalım nereyle iletişime geçtiler