Gaming Laptopmu ? Gaming Masaüstümü Sizce

Bu konuyu okuyanlar

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
szice hangisi daha iyi olur, masaüstünün daha iyi olduğunu biliyorum ama laptopun ne avantajı olur sizce ?,
Hocam laptop dezavantajları ısı sorunu yükseltme konusunda zor olması şarja takılı kalma sorunu çok oyun oynayan biriyseniz yani ve ekranının küçük olması eğer laptopun klavyesine alışamadıysan fazladan klavye takman ve bunun için laptopu uzaklaştırman nedeni alan açmak için
Masaüstü avantajları:
Daha az ısınır
Daha stabil olur performansı laptopa göre daha uzun sürer
Ekranı daha büyüktür daha çok zevk alırsın
Işıklı mışıklı kasalardan alırsan göz zevki verir
İstediğin monitörü alabilirsin sınırlama yoktur ama laptoplarda modelden modele ekran değişir

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Hocam laptop dezavantajları ısı sorunu yükseltme konusunda zor olması şarja takılı kalma sorunu çok oyun oynayan biriyseniz yani ve ekranının küçük olması eğer laptopun klavyesine alışamadıysan fazladan klavye takman ve bunun için laptopu uzaklaştırman nedeni alan açmak için
Masaüstü avantajları:
Daha az ısınır
Daha stabil olur performansı laptopa göre daha uzun sürer
Ekranı daha büyüktür daha çok zevk alırsın
Işıklı mışıklı kasalardan alırsan göz zevki verir
İstediğin monitörü alabilirsin sınırlama yoktur ama laptoplarda modelden modele ekran değişir
Parça değişme sorununu halletim, o konuda sıkıntım vardida ısıyı çok hesaba katmamistim, mesela o.c. yapamassin ozaman dahada fazla ısınır ve sisteme yazık olur

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Parça değişme sorununu halletim, o konuda sıkıntım vardida ısıyı çok hesaba katmamistim, mesela o.c. yapamassin ozaman dahada fazla ısınır ve sisteme yazık olur
Evet hocam Overclock yapınca alacağın ısıları düşün cayır cayır :)

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Laptopa Overclock? Çok az kasada yapabilirsin, hatta neredeyse hepsinde yapamazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bir bahane ama, gidip Excalibur model almadığı sürece ısınma sorunu yaşamaz.
Yapabilir misin yapabilirsin hocam az ya da değil ve her türlü masa üstü alınır

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Ben ALLAHIN izniyle mayısa kadar beklerim ama arkadaş 2021 sonu almayı planlıyor
biz beraber konuştuk da yıl sonu almayı düşünüyoruz sizce yıl sonunu beklemek mantıklı olurmu sizin de görüşünüzü merak ettim ?

fiyatlar dahadamı artar dahadamı azalır sizce

Atakan.ç

Asistan
Reaksiyon puanı
80
benim her zaman savunduğum birşey var eğer sadece oyun veya oyun ve iş yapacaksan her zaman masaüstü windows almanı öneriyorum. sadece iş yapacaksan macbook. seçimler böyle olmalı ki en iyi verimliliği alabilesin..

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
benim her zaman savunduğum birşey var eğer sadece oyun veya oyun ve iş yapacaksan her zaman masaüstü windows almanı öneriyorum. sadece iş yapacaksan macbook. seçimler böyle olmalı ki en iyi verimliliği alabilesin..
sadece oyun için

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
biz beraber konuştuk da yıl sonu almayı düşünüyoruz sizce yıl sonunu beklemek mantıklı olurmu sizin de görüşünüzü merak ettim ?

fiyatlar dahadamı artar dahadamı azalır sizce
Evet hocam sorun olmazsa yıl sonu alacağım ALLAHIN izniyle. Ama bir sorun olursa bekleyebilirim bence bir dönem tavan yapar ama elbet azalır hatırlarsanız ayrıntılı ayrıntılı konuşmuştuk :) 9 yıl beklemişim 1 yıl daha neklerim ALLAHIN izniyle

Son düzenleme: