Gaming laptop mu masaüstü bilgisayar mı

Bu konuyu okuyanlar

Lokides

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhaba benim yardım istediğim konu şu ; 4 yıldır lise bitince pc alıcam diye para biriktiriyordum ve geçen hafta üni sınavına girerek liseyi bitirdim şimdi pc alıcam ama benim tek amacım oyun oynamak o yüzden masaüstü pc den daha iyi performans alırım diye onu istiyorum ama çevremdeki çoğu kişi başka şehire gitme olasılığım çok yüksek olduğu için masaüstü sıkıntı çıkarır laptop ile daha kolay olur diyor. gaming laptoplar da öyle ucuz değil en az 8k para vermek gerekiyor ben 8k para ile masaüstü pc toplasam daha iyi bir sistem toplamış olmam mı ve özel yurt veya eve çıkma gibi bir durum olursa hem masaüstü işi daha kolay olur devlet yurdunda çalınma olasılığı var sonuçta 1 kere gideceğim şehre götürüp bir daha yazın getiricem. Kısacası 8-10 k para ile gaming laptop mu almak daha mantıklı yoksa pc toplamak mı benim gibi başka şehire gitme olasılığı olan biri için.... teşekkürler

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Devlet yurdunda masaüstü pc kuran ilk kişi olursun sanırım öyle bir durumda, yani ben görmedim en azından. İşin şeyi bir yana üniversite de laptop çok daha kullanışlı. Öyle sadece masaya kurucam öyle kalıcak diye düşünme. Emin ol taşıyacaksın. Masa
üstü alırsan pişman olabilirsin.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Özel yurtta veya evde kalacağına göre masaüstü al tabi. Laptopa vereceğin para ile masaüstünde ,tartışılamayacak kadar daha fazla performans alırsın.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Performans önemli ise masaüstü der geçerim.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben de aynı ikilemdeyim ve ben de üniversite sınavından çıktım. Benim bütçem 6500TL aralarındaki performans yarı yarıya geliyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Özel yurtta ve evde kalsan dahi başka şehirde okuyorsan laptop şarttır arkadaşım bunu sana başka şehirde üniversite okuyan birisi olarak söyleyeyim. Evde de kalsan özel yurtta da kalsan sürekli başka yerlere gideceksin veya eve tatile döneceksin. Otobüsle kasa taşıyamazsın herhalde. Bana kalırsa sonuçları bekle başka şehire gidersen laptop alırsın kalırsan kasa.

Lokides

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam o zaman laptop alayım ama ailem kredi kartı ile alışveriş yapmıyor ondan monster falan alamam vatan mediamarkt gibi yerlerden almam lazım ne önerirsiniz o marketlerden 8 9 k fiyata 9 olmaz gerçi en fazla 8.5k

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Bizim laptoplar hocaların odasından, amfilerden ve lablardan çıkmazdı. Biz nereye onlar oraya. Yeri gelecek ödev sunman gerekecek. Yeri gelecek bilgisayardan göstermen gerekecek. Yeri gelecek derste kullanman gerekecek...
Üniversite için kesinlikle laptop derim. Masaüstü çok yanlış olur.
Üniversite okumayacam diyosan bilemem. :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Monster mağazasından alabilirsin. Vatan vb. yerler çok kazığa satar zaten laptop alacaksın iyice düşük donanıma mecbur kalırsın.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Monster sitesinde sipariş ver seçeneği var acaba siparişten sonra gidip elle mi almak gerekli.