Rehber Gamepower Overlord Hızlı Bakış ve Anlık Kesinti Problemi

Bu konuyu okuyanlar

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Selam.
Birkaç gün önce Trust Avonn klavyemin emekliye çıkması ile kendimi klavye ararken buldum. Membran klavye yerine mekanik klavye kullanmak istediğim için gerek fiyatı olsun gerek gamepower kullanmamdan olsun tercihimi overlord dan yana kullandım. klavye elime 3 gün önce geçti. öncelikle kutu içeriğimize bakalım:
-Gamepower Overlord
-Type C Kablo
-Silikon Gamepower Stickeri (3 adet)
-Tuş Sökme Aparatı
-Kullanım Kılavuzu ve diğer belgeler.
Klavyenin blue,red vb switchleri bulunmakta. Ben tercihimi rahatlığından dolayı kahverengiden yana kullandım. Klavye Type C kablo ile çalışmakta. Type C Girişinin yanında bir anahtar var. bu anahtara sonra değineceğim. Klavyeyi kurduktan sonra oyun testine geçtim. Ancak oyun testinde beni çok endişelendiren bir olay oldu. Normal uygulamalarda tıkır tıkır çalışan klavyem oyuna girdikten sonra ara ara kesinti yapıyordu. İnternetten birkaç videoya baktım. Sonrasında bir youtube videosunda aynı klavyeye sahip kişilerin aynı sorunu yaşadığını fark ettim. Birkaç yanıta bakarak sorunuma çözüm buldum. Çözüme gelecek olursak;
1- İlk olarak en başta anlattığım usb güç sorununu halledelim. Bu video aracılığı ile yardım alabilirsiniz.
2- Yanıtlarda bulduğum çözüme göre type c soketinin yanındaki anahtarı sağ tarafa doğru çekmem söyleniyordu. en başta saçma gelsede denediğimde işe yaradığını fark ettim.
Sorunu çözdüğümde içimde bir rahatlama ile beraber klavyeyi denem şansını buldum. kısa süreli kullanımda memnun kaldığımı söyleyebilirim. Uzun sürelide ise deneyip göreceğiz. Ben ürünü sipariş ettiğimde 310 tl gibi bir fiyat ödedim. Ancak aldıktan 1 gün sonra fiyatı 400 tl olmuş. Bazı sitelerde 330 tl gibi fiyatlardan bulabilirsiniz. Aklınıza takılan soru varsa cevaplayabilirim.