Galiba bilgisayarcı beni kandırdı

Bu konuyu okuyanlar

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim asus m2n-mx anakartım var.ben msi 8600gts dx10 hd oc ekran kartı almak istiyorum.bana anakartının sli destekli olması gerek dedi seninki uymuyo dedi.benimde aklıma yatmadı ama kafamı da iyice karıştırdı.doğru mu söylüyo bu adam bu ekran kartı için illa sli destekli anakart mı olmalı?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Olabilir anakartın eskiyse o ekran kartını uydurman zor.Eğer bilgisayarcı sli(eselay) gerekir diyosa gerekiyodur adam sallamadı ya.Ayrıca 8600gtsyi önermem alacaksan 8800 al çünkü 8600 directx10u tam anlamıyla çalıştıramıyor ve performansı düşük.Directx10lu oyunu adam gibi çalıştırmak ve görüntülerini adam gibi görmek istiyosan şimdilik directx10a tam uyumluluğu sadece 8800 veriyor 300dolar civarı ama biraz bekle fiyatı çok düşecek çünkü..directx10lu oyunlarda daha çıkmadı ama o ekran kartı sırf crysis için alınabilir tabi paran bolsa..

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim bildiğim sli iki aynı nvidia ekran kartını çalıştırmak içindir ama kafam karıştı işte.

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bana bi de anakart aldırmak istiyo gibi geldi yani ondan kandırdı dedim

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ayrıca bu bilgisayarcı alemi hayatımda gördüğüm en yalancı alem ondan da baya bi kazık yedim artık herşeyden kıllanıyom

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Arka arkaya mesaj yazmak yerine bir önceki mesajın içinde düzenleme yaparsan daha iyi olur. Forum Kuralları. ;)

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sizde sorumu cevaplasanız daha iyi olur aslında

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Ferman31 dedi ki:
sizde sorumu cevaplasanız daha iyi olur aslında

Tabii ki cevaplarım :)

Öncelikle sli desteğinden bahsedelim. Bir anakartın SLI destekli olabilmesi için iki tane 16x PCI Express slotu olması lazım. Ben senin anakartına internet üzerinden baktım ve senin anakartın üzerinde sadece 1 tane PCI Express slotu gördüm. Almak istediğin ekran kartında da SLI desteği var. Yani bu kartla SLI yapmak istersen yapamazsın çünkü anakart desteklemiyor. Bende bu ekran kartını sana tavsiye etmem. Onun yerine 8800gts alabilirsin. :)

Ferman31

Asistan
Reaksiyon puanı
2
peki uyar mı yani alsam ekran kartını taksam buna adam bana uymaz dedi ondan kıllandım zaten bunları biliyodum şimdiden saol

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
MSI'ın Türkiye sitesine girdim orada bahsettiğin ekran kartını göremedim. Anakartınla ilgili ASUS'un sitesine girdim, diğer arkadaşların dediği gibi bir tana PCI Express X16 slotu var. Sen de buraya istediğin PCI Express ekran kartını takarsın, crossfire ya da sli kullanamazsın(yani 2 ekran kartı takamazsın...)