Galaxy s7, Iphone 6s, Xperia xz

Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Dostum listende olmamasına rağmen Htc 10 kaç kişi tarafından önerilmiş bence bu tesadüf değil kalite.Listeni güncellemen gerek yukardada söylediğim gibi Htc 10 alsan daha mutlu olursun,ne alırsan al güle güle kullan :)

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
S7, 6s göre daha avantajlıdır.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
3-4 Yıl hangi telefonu alırsanız alın kasar. Evet iphoneda kasar. Şarj açısından İphone Plus modelleri haricinde üzebilir. Özellikle zaman geçtiğinde çok can sıkabiliyor. Ben Samsung kullanıyorum. İos daha sağlıklı ama onu kabul etmemek fanboyluk olur hakkaten. Ama çok kısıtlıyor vs. senin karar vermen lazım. Şuanki 2000TL+ telefonların hepsi süper zaten.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
İphone almanı kesinlikle tavsiye etmem her şeyden önce kapalı kaynak kodlu . S7 kullanıyorm sonuna kadar tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
16,118
3-4 Yıl hangi telefonu alırsanız alın kasar. Evet iphoneda kasar. Şarj açısından İphone Plus modelleri haricinde üzebilir. Özellikle zaman geçtiğinde çok can sıkabiliyor. Ben Samsung kullanıyorum. İos daha sağlıklı ama onu kabul etmemek fanboyluk olur hakkaten. Ama çok kısıtlıyor vs. senin karar vermen lazım. Şuanki 2000TL+ telefonların hepsi süper zaten.
SC20170116-135411.png
bu gt-s5360 zamanı umursamıyor torunu s7'yi öneriyor...

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
6s tabiki s7'ye daha güncelleme bile gelmedi. Bide samsungun en üst telefonu.
Gelir merak etme sen güncelleme dediğin nedir ki. Tek dişi kalmış canavar. Size gelen o güncellemelerden bahsediyor isem samsung ta her ay güvenlik güncellemesi yayınlıyor 6s satıp s7 aldım iyiki almışım 4 4s 5 5s 6 6s hepsini sırası ile aldım kullandım ama yeter da

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Samsung kesinlikle düşünme derim ne ön kamerası ne de şarjı başarılı değil. Batarya ömürünü daha çok önemsiyorsan xz, fotoğraf kalitesini daha çok önemsiyorsan 6s öneririm.
O bahsettiği cihazların ikisinde kullanıyorum aktif olarak. S7 her açıdan özellikle kamera açısından çok çok iyi. Şarja gelince başarılı değil demişsin güldüm sadece. İPhone rezillik başka birşey değil. 5 yıl aralıksız tüm modellerini kullandım s3 ten beri samsung almıyorum s7 edge deneyim dedim iyi ki almışım özlemişim

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben de bir telefon serisini tamamen toplatıp piyasadan çeken ve 18 milyar dolar zarar eden şirketi savunmanızı anlamıyorum.
Iphone alırken herkes en az 3-4 sene kullanacağını bilir.
Hanginiz 3 4 sene aynı cihazı kullanıyorsunuz 2 sene çıkarsın yeter

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Donanımsal olarak S7 yi tek geçerim ve o donma sorunu 3-4 yıl önceki telefonlardaydı note 4 var 2.5 yıl oldu nerdeyse alalı hala bir sorun yok benim tavsiyem S7 alman hızlı şarjı nabız hızı ölçeri stres ölçeri Ultra güç tasarrufu felanda var Bütçe varsa S7 EDGE ALINMASINI TAVİSYE EDERİM ve söylemeyi unuttum 3 yıl sonra telefonun garantisi bitince root atıp ardından rom la istediğiniz yazılımı (ozaman ne çıkarsa mesela S9 felan onun yazılımını) yükleyebilirsiniz :)
Ağzına sağlık

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
%40-50'de kapanan 6S'ler için batarya değişim başlattı Apple. Bunun için bu kadar tartışmaya gerek yok. 10.2'den sonra bende de 1 günü zor çıkarıyordum. Ama restore ettim temiz kurulum yaptım. Şuan sabah 7'den gece 12'ye çok rahat yetiyor.
Ancak benim cihazım kapanmasına rağmen değişim yapmadı yeni sürümü bekleyim dedi buna ne diyeceksiniz

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Gelir merak etme sen güncelleme dediğin nedir ki. Tek dişi kalmış canavar. Size gelen o güncellemelerden bahsediyor isem samsung ta her ay güvenlik güncellemesi yayınlıyor 6s satıp s7 aldım iyiki almışım 4 4s 5 5s 6 6s hepsini sırası ile aldım kullandım ama yeter da

Gelir dediğiniz güncelleme çıkalı ne kadar zaman geçti yıl döndü ? Galiba şöyle algılanıyo samsungu kötülüyormuşum gibi ama yanlış daha geçen s7 alacaktım son anda vazgeçtik ve samsungun çoğu özelliği iphonedan daha fazla bunuda sürekli dile getiyorum sadece bence android tarafının en büyük firmasına böyle geç güncelleme gelmesi yakışmıyor şahsen

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Gelir dediğiniz güncelleme çıkalı ne kadar zaman geçti yıl döndü ? Galiba şöyle algılanıyo samsungu kötülüyormuşum gibi ama yanlış daha geçen s7 alacaktım son anda vazgeçtik ve samsungun çoğu özelliği iphonedan daha fazla bunuda sürekli dile getiyorum sadece bence android tarafının en büyük firmasına böyle geç güncelleme gelmesi yakışmıyor şahsen
Katılıyorum. Samsung çok geç güncelleme veriyor. Ancak ben güncellemeye takılmıyorum değişiklik istersem root rom seçenek çok iPhone da bu yok işte. Kapalı kutu

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181

Samsung'un özelliği çok olduğundan ve her güncellemede google'ın verdiklerinden daha fazlasını verdiği için olabilir mi?

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Katılıyorum. Samsung çok geç güncelleme veriyor. Ancak ben güncellemeye takılmıyorum değişiklik istersem root rom seçenek çok iPhone da bu yok işte. Kapalı kutu

Banada mesela rom atmak felan zor geliyor birde iphonenun bu akıcılığına istediğimi anında yapmasına çok alıştım kapalı kutu olduğu için sistem çok iyi çalışıyor süpriz yaşatmıyor çoğu zaman

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus 7 Plus olsun almışken.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Samsung'un özelliği çok olduğundan ve her güncellemede google'ın verdiklerinden daha fazlasını verdiği için olabilir mi?

Olabilir ama Samsunga istanbulda ufak bir şirket değil sonuçta dünya devi değilmi binlerce istihtamı olan ? Eğer böyleyse bu kadar çalışanın varsa ve android platformunda başı çekiyorsan farkını koymalı