Galaxy s4 ume root atacagim ancak

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
Hafiza yetmiyor bu yuzden root atacagim ve 64 gb lik class10 sandisk hafiza karti takacagim ve oyunlari buraya kuracagim 30mb/s ye kadar hizi varmis ancak kafama takiliyor oyunlarda kasma yapar mi hafiza kartinin bu okuma hizi yeter mi

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
17 Ocak 2013
5,084
9
0
[MENTION=345240]lqnd[/MENTION] Yeterli gayet 16gb mı aldın ? Rootlamanı önerrim kasma yapmaz bütün telefonlarda 64 gb hafıza kartını agzına kadar doldurursan bir miktar yapar

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
yepyeni 2.000 liralık telefon... telefonun hafızası yetersiz olabilir ama root atarsan cihaz garanti dışı kalır. samsung müşteri hizmetlerinin verdiği bilgi bu yönde.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Ben galaxy aceye odinle rom atarken brick ettim bi de söyledim servise odinle yaparken oldu diye garanti kapsamında tamir edildi.

heathrow

Doçent
29 Nisan 2013
507
55
28
[h=2]Bilgi buradan:

Ürün ve Müşteri Destek Hattını arayın
Samsung Çağrı Merkezi 7 gün, 24 saat

444 77 11[/h]
Hocam belki zamanla değişmiştir prosedür [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION]

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Kağıt üzerinde öyle ama çok kurcalamıyorlar belki de bana denk gelen öyle olmuştur. Açılmıyor bu alet demek bile yeterli olabilir. Sakaryadaki servise götürün birşey olursa :D

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
Arkadaslar basarılı bir sekilde root attım ancak uygulamaları sd karta nasıl atacagım bir turlu yapamadım forumu da okudum ama nafile

yasin35kucuk

Öğrenci
13 Mart 2013
14
0
0
Samsung gelistiricilere sundugu kolayliklardan dolayi telefonunuzu dogru adimlari takip ederseniz , sorunsuz bir sekilde rootlayabilirsiniz, bu arada dedigin hafiza karti yeterlidir diye dusunuyorum s3 dede aynisini kullaniyordum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
Biraz beklersen programı ve kullanımını anlatacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Programın adı Directory Bind programa ulaşabileceğin link ve açıklamasını yaptığım mesaj şu konuda;
http://forum.shiftdelete.net/samsun...larini-harici-bellege-tasima.html#post2662395

sağol dostum ama ne yaptıysam beceremedim kadıköydeki telefonculara da götürdüm biz yapamayız zaten yepyeni cihazın var belanımı arıyorsun der gibi davrandılar gitmediğim yer kalmadı yapamayız zaman geçmesi lazım dediler bende samsungun yeni hafıza işgal etmeyen romunu bekliyorum yapacak birşeyim yok he dersen ben garantili bi şekilde yaparım riski (varsa) göze alırım sana teslim ederim saygılar

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
sağol dostum ama ne yaptıysam beceremedim kadıköydeki telefonculara da götürdüm biz yapamayız zaten yepyeni cihazın var belanımı arıyorsun der gibi davrandılar gitmediğim yer kalmadı yapamayız zaman geçmesi lazım dediler bende samsungun yeni hafıza işgal etmeyen romunu bekliyorum yapacak birşeyim yok he dersen ben garantili bi şekilde yaparım riski (varsa) göze alırım sana teslim ederim saygılar

Telefoncuların beceriksizliği o. :)

Root yaptıysan gerisini de yaparsın dene sen yapamazsan telefona bi zararı olmayacak zaten korkacak bi durum yok. Program orda açıklaması orda.

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
Telefoncuların beceriksizliği o. :)

Root yaptıysan gerisini de yaparsın dene sen yapamazsan telefona bi zararı olmayacak zaten korkacak bi durum yok. Program orda açıklaması orda.

1. Telefonda Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Gelişim>USB Hata ayıklama açık olsun.
2. Telefonu USB’den bilgisayara bağlayın.
3. Buradan Android SDK’in .exe versiyonunu indirin (67.2MB) ve kurun: http://developer.android.com/sdk/index.html
4. Kurulum sırasında kurulacak yeri “C:\Android\” yapalım. (ismi komut satırına yazması kolay olsun diye değiştiriyoruz)
5. SDK Manager programını çalıştırın ve Tools=>Options’dan “Force https:// sources to be fetched using http://%22/ kutucuğunu işaretleyin.
6. Available Packages’dan “Android SDK Platform-tools”u (2.sırada bulunan) yükleyin ve programı kapatın.
7. Windows’tan Başlat>Çalıştır’a girin. CMD yazıp enter’a basın. (Windows 7′de direk arama kutusuna CMD yazın)
8. Açılan komut penceresinde “cd c:\Android\platform-tools\” yazıp enter’a basın. (Tırnaklar olmadan)
9. Şimdi “adb shell pm setInstallLocation 2″ yazarak enter’a basın. (tırnak yok ) İşlem tamam. Herhangi bir mesaj çıkmıyor. Bir hata mesajı çıkarsa bir yerlerde hata var demektir.
10. Tüm pencereleri kapatıp telefonu çıkartın. Telefonu kapatıp açın. İsterseniz uygulamaları yönet’ten tek tek elle uğraşarak, isterseniz App 2 SD gibi bir programlar kolay bir şekilde tüm uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz. Ayrıca yeni yüklenen uygulamaların hepsi otomatik olarak SD karta yüklenir

bunu başka bir siteden gördüm yaptım ancak bu seferde google playden uygulama indirirken sorun oluyor dosya iniyor iniyor yüklenirken yeterli hafıza yok diyor acaba hafıza kartını farklı bir şekilde mi formatlamalıyım bölümlemelimiyim ext2 fat32 diye ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Sen benim dediğim programa açıklamalara bakmamışsın ki ben neyden bahsediyorum sen ne yapıyorsun.

Bu işlemler hafızası 100mb falan olanlar için, küçük oyunları taşımana gerek yok zaten.

Sana gereken büyük oyunların data klasörlerini taşımak onun ilacı da Directory Bind.

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
Sen benim dediğim programa açıklamalara bakmamışsın ki ben neyden bahsediyorum sen ne yapıyorsun.

Bu işlemler hafızası 100mb falan olanlar için, küçük oyunları taşımana gerek yok zaten.

Sana gereken büyük oyunların data klasörlerini taşımak onun ilacı da Directory Bind.

root gerekiyor diyor 2 saat önce unroot yaptım telefonu bir daha root ile uğraşmak istemiyorum rootsuz çözümü yok mu bu meretin :D

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
bimeks deki biri aklıma girdi ya derhal unroot yap diye hatta triangle away de yap dedi binary counter ı sıfırlamak için sence yapmalı mıyım riski var mı

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Bi kere binary counter arttı evet onu sıfırlamak için triangle away gerekli ama şu an i9500'e desteği yok gözüküyor, bakabilirsin;
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Ayrıca bu işlem hatayı kabul etmez telefon pert olur.

chainfire dedi ki:
THIS IS A DANGEROUS OPERATION AND COULD POTENTIALLY BRICK YOUR DEVICE. PROCEED AT YOUR OWN RISK. A USB JIG IS PREFERRED IF YOU HAVE A WORKING ONE.
( and by brick I mean brick - only a board replacement or a JTAG unit will be able to save you, don't mess with boot(loader) stuff unless you really mean it! )

vasooo

Doçent
24 Mart 2013
694
1
18
Telefonu yeni almisin direkman root olayina girisiyosun root yaptin diyelim hafiza kartina tasima olayinda directory bind isini gorecektir ama her zaman ise yaramiyor s3 de denedm cunku ve 16 gb degilde 32 gb ligini bekleseymisin keske.

lqnd

Müdavim
Müdavim
7 Mayıs 2013
1,214
4
218
Ben de aldıktan iki üç gün sonra yapmıştım root, hem de ilk android telefonum.

zaten garanti dışında kalsa ne olcak ki her şeye kullanıcı hatası diyorlar artık telefonu alıp bir hatası olmadığını anladıktan sonra root yapılabilir haksız mıyım ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
zaten garanti dışında kalsa ne olcak ki her şeye kullanıcı hatası diyorlar artık telefonu alıp bir hatası olmadığını anladıktan sonra root yapılabilir haksız mıyım ?

Tercih meselesi :) Zaten benimki bozulursa garanti için brüksele göndermem lazım kim uğraşacak.