Galaxy S4 Root ve CWM Recovery Kurulumu

crysis_93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu Konuyu Burada paylaşmamın amacı sizlere kolaylık sağlamaktır arkadaşlar
Verdiğim kaynak linkinde gerekli dosyaları indirebilirsiniz
Geliştirilmiş romlar yüklemek, Odin ile Orjinal roma dönmek veya diğer ülkelerin güncel versiyonlarına geçebilirsiniz bunların çoğuna kaynaktaki linkden ulaşabilirsiniz
Sormak İstediğiniz Sorular için ve Yaşadığınız sorular için kaynaktaki linkten sorarsanız daha iyi olur oradan cevap vermekteyim.
elimden geldiği kadarıyla hepinize tek tek yardımcı olmaya niyetliyim.

Hem Video Hemde Yazılı makale olarak Root ve CWM Recovery yüklemeyi anlatacağım
Öncelikle Bu Root ve Cwm recovery nedir bunu bir öğrenelim
Root aslında teknoloji tutkunları içindir cihazın ses seviyesini,işlemci seviyesini, ram seviyesini gibi tüm ayarları manüel olarak ayarlayabilir
bazı arkadaşlar bilirler masaüstü bilgisayarın bios bölümüne girip işlemcinin voltajını yükselterek işlemciyi hızlandırır bu mantık aynı mobil cihazlardada vardır. tabikide mobil cihazlarda daha gelişmiş bir şekilde ayarlanabiliniyor.
Gelelim CWM recovery'nin ne demek olduğuna
CWM recovery'nin açılımı ClockworkMOD'dur bu recovery mod cihazın kendisinde bulunan recovery moda benzer ama aslında daha gelişmiş bir recovery moddur. recovery moddan cihazın yedeğini alabilir aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz. mesela bu sadece cwm recovery modda vardır normal cihazın recovery modunda böyle birşey yoktur.
ve forumumuzda paylaştığımız geliştirilmiş popüler romlar veya xda forumunda bulunan romları yükleyebilirsiniz ve tadını çıkartabilirsiniz.
peki bu romları neden yükleriz diye sorarsanız bu romları insanlar aslında cihazında farklılık bekleyen insanlardır genellikle bazıları değişiklik olsun cihazımın bu halinden sıkıldım deyip rom değiştirenlerde mutlaka vardır.
bazıları ise orjinal rom çok batarya yiyor ben daha hafif bir roma geçmeliyim az batarya yesin diye rom değiştirenler var
umarım anladığınız şekilde anlatabilmişimdir.

Gelelim Cihazımıza Root ve Cwm Recovery kurmaya

Cihazımızda Samsung Kies Yüklü olması gerekmektedir
Sebebi Cihazımızı bilgisayara bağlayınca driver isteyecektir o nedenle Samsung Kies'i mutlaka Kuralım.
Ben Yedeklerimi almadım ama sizlerin önemli bilgileri cihazda olabilir o nedenle samsung kies'den backup yapın yani yedekleyin.
Cihazımızın Batarya Seviyesi %40'dan aşağı olmamasını öneririm işlem ortasında sıkıntı yaşamamanız için söylüyorum.
Şimdi İşleme Başlamadan önce Gerekli olan fiziksel aksesuarları sayayım sizlere
- Cihazın Kutusundan Çıkan Orjinal USB Kablosu
- Windows PC (Win7) olursa Daha iyi olur.

Öncelikle işleme başlamadan önce bir söz etmek istiyorum
Cihazınıza yaptığınız işlemlerden kesinlikle ben sorumlu değilim şimdiden bildireyim
Ama şunu söyliyebilirim Root atmanın büyük bir riski yok kilitlenme, donma , açılmama gibi hiç bir sorunla karşılaşmazsınız zaten daha öncede böyle birşey olmamıştır.
Gönül rahatlığıyla Root atabilirsiniz Kısacası...

İndirilmesi gereken dosyalar için Makalenin En Alt kısmında bulunan ek dosyalar kısmından indirmeniz gerekmektedir

İndirmemiz Gereken Dosyaları Tamamladıktan Sonra Odin3 Programımızı çalıştırıyoruz.

Odin'e sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır derseniz daha iyi olur.

- Programı çalıştırdığımızda Altdaki gibi açılması gerekmektedir.

ilk.png

- Cihazımızı Kapalı konuma getiriyoruz Aşağıdaki resimdeki gibi tuşlara basmamız gerekiyor
Ses Kısma + Home tuşu ve Güç düğmesine Aynı anda basıyoruz.

1.jpg

- Cihazımıza aşağıda görünen resimdeki gibi arayüz gelecektir bu arayüz geldiğinde ses açma tuşuna 1 kere basıyoruz ve cihazı download moda alıyoruz.
2.JPG

- Cihazımız Download moda girmiş olacaktır aşağıdaki resimdeki gibi cihazınız download modda olmalıdır. bu moda girdikten sonra Cihazımızı Bilgisayara Bağlıyoruz.
3.JPG

- Cihazımızı Bilgisayara bağladıktan sonra Bilgisayara geçiyoruz Enson Odini çalıştırmıştık Odinden PDA Butonuna basıyoruz bastıktan sonra indirmiş olduğumuz klasörün içindencofface_I9500_cwm_recovery_en_newadlı dosyamızı seçiyoruz
4.png

- Dosyamızı seçtikten sonra odin cihazımızı hem görmüş olması gerekiyor hemde root ve cwm recovery dosyamızı seçmiş olmamız gerekiyor aşağıdaki gibi olmasına dikkat edelim.

5.png

- Start dedikten sonra cihazımız yükleme işlemini yapacaktır ve ardından reset atıp cihaz açılır konuma gelecektir Cihaz açılır konumundayken kilit varsa kilidi açın kilit varken işlem yapamazsınız Ses açma + homevegüçdüğmesine aynı anda basılı tutuyoruz Cihaz kapanıp galaxy s4 yazısı gelene kadar bekliyoruz galaxy s4 yazısını görüp 1-2 saniye sonra tuşlara basmayı bırakıyoruz ve cihazımız cwm recovery moduna girecektir. aşağıdaki resimdeki gibidir.
Ses Kısma tuşuna basarak aşağı inin ve
root your phoneye gelin ve home tuşuna basarak yükleyin ortalama yüklemesi 5 saniye falan sürecektir.

7.JPG

-Root your phone dedikten sonra rootu cihazımıza yüklemiş oluyoruz ardından aşağıdaki resimdeki gibi ses açma tuşuna basarak reboot system now'a getiriyoruz home tuşuna basarak cihazımıza reset atıyoruz ve cihazımızın açık konuma gelmesini bekliyoruz.
8.JPG

-Ve son aşamalara geldik cihazımızın açıldıktan sonra menüye giriyoruz en son yüklenen sayfasına gelip SuperSU Uygulamasını görüyorsak Root ve Cwm'yi başarılı bir şekilde kurmuşuz demektir.

9.JPG

Cihazınıza artık tüm rootlu uygulamaları ve cwm'den geliştirilmiş popüler romlar örneğin Cyanogenmod,MIUI rom ve daha farklı popüler romları kurabilirsiniz tadını çıkartmanız dileğiyle...

Videolu Anlatım
[video=youtube;mavgNAiNpzQ]http://www.youtube.com/watch?v=mavgNAiNpzQ&feature=youtu.be[/video]

Bu anlatım Tamamen bana aittir başkaları paylaşacaksa lütfen kaynak belirtsinler aksi taktirde hakkıma helal etmeyeceğim

Kaynak Link
Galaxy S4 Root Yapmak Ve CWM Recovery Yüklemek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tekrar geriye nasıl döneceğiz .Ben aynını yaptım .Sonra geriye dönmek isterken orjinal recovery geri yüklemek için odinle stock recovery dosyasını flashladım. şimdi recovery moda girmez oldu. recovery moda girmek için üç tuşu kullandığımda s4 logosundan sonra simsiyah boş ekran geliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hepsini yaptim en son telefon acildiginda tekrar guc+ses yukseltme+hom tuslarina tekrar tekrar denememe ragmen telefon yeniden acilmadi acildiginda ise recovery menu devreye girmeden telefon normal bir sekilde aciliyor sorun nedir anlamadim