Galaxy S3 - Garanti Belgesi

Bu konuyu okuyanlar

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba.
Bir-İki hafta önce galaxy s3 almıştım. İçindeki samsung garantisini pek incelemeden masamın çekmecesine koydum. Bu gün bir bakıyım dedim. Garanti belgesinde belgenin veriliş tarihi 22.04.2009, belge geçerlilik tarihi 31.03.2013 yazıyor.

Herkes de mi böyle, yoksa sorun bende mi ?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
evet dün aldım tlf bende baktım şimdi bende öyle

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
evet tlf bende şimdi rahatsız oldum

yusufb58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Faturası varsa elinizde cihazın satış tarihinden itibaren garantisi başlar yani telpa'ya yada herhangi bi servise giderken 1 seferliğine faturayı götürdüğünüzde sorun kalmaz :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Faturası varsa elinizde cihazın satış tarihinden itibaren garantisi başlar yani telpa'ya yada herhangi bi servise giderken 1 seferliğine faturayı götürdüğünüzde sorun kalmaz :)

Ne kadar içim rahatladı anlatamam. Normalde garantiye pek ihtiyacım olmaz, çok düzenli kullanırım mobil cihazları ama, telefonun üstüne krem döküldü biraz içine gitti, bir şey olacak diye kafayı yiyordum :D

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
evet öylemiş aradım ama türkcell bayisi bana fatura vermedi sadece yarın alcam faturayı vermiyor ama damga vergisi kesiliyor komik :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar cihazdan bende aldım ama sorunlu çıktı karşı taraf beni arıyor tlfnum calmıyor bide cevapsız cagrı olarak bile göstermiyor caresini bilen varsa ltfn yazsın

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne kadar içim rahatladı anlatamam. Normalde garantiye pek ihtiyacım olmaz, çok düzenli kullanırım mobil cihazları ama, telefonun üstüne krem döküldü biraz içine gitti, bir şey olacak diye kafayı yiyordum :D
bu durumda birşey olsaydı garanti kabul etmezdi kullanıcı hatası diye

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383

Yaşına baktım gayet normal kremle sorun yaşaman. Telefonu az uzakta tut, geçmiş olsun.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
.....belgenin veriliş tarihi 22.04.2009, belge geçerlilik tarihi 31.03.2013 yazıyor.
....

Bu tarihler belgeyi alan firmaya Sanayi bakanlığının verdiği belgenin geçerlilik tarihi.
Senin cihazının garantisini elle yazıp kaşelemeleri gerekiyor. Ama bunu yapan yok. Genelde faturasız dahi gitsen cihazının garantisine IMEI üzerinden bakıyorlar. Garantinin bitmesine bir kaç ay kala fatura gerekli olacaktır. Çünkü IMEI üzerinden takip edilen garanti süresi ürünün ülkeye girişiyle hesaplanıyor. Fatura ile değil.
Bu yüzden fatura ve garanti belgesini kaybetmeyin.

yusufb58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihaz alındığı tarihten itibaren 30 gün içinde bozulursa yenisini, eğer yenisi ellerinde yoksa bi üst modelini vermek zorundalar.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yaşına baktım gayet normal kremle sorun yaşaman. Telefonu az uzakta tut, geçmiş olsun.

Espiri mi yaptınız, yoksa yaşım küçük olduğundan ben mi anlamadım?

Bende temizlik hastalığı var, elektronik cihaz kullanırken ellerim hep temiz olsun isterim, bu yüzden elimi günde 20 kez sabunlarım. Elim kuruluktan kanamaya başladı. Annem kocaman kutulu bir krem verdi, elime nasıl sürüceğimi anlayamadan, kremi tepe aşağı tutunca masaya, dolayısı ile telefona döküldü.

Eğer ukala bir cevap verdiysem yaşıma bağışlayın.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Yok yanlış anladın küçük arkadaşım, takıldım öyle. Kalbini kırdıysam asıl ben senden özür dilerim. :) Senin yaşındayken ben değil S3 gibi bir telefon kullanmak, ankesörlüye jeton bulamıyordum kız arkadaşımı aramak için. Eşit başlamamışız demek hayata, ya da her şey çok değişmiş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yaaaa telefonumun ekranı kırıldı ... garanti kapsamına gırer mııııı____ acillll cevap lutfennnnn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde bugün 3 gün önce aldığım teleofomum yere düştü iç ekran görüntüsü tamamen gitti kırık çizik yok ama görüntü gitti bir ışık gelip gidiyor aldığım yere sordum garantiye girmez dedi bir kere düşmeyle nasıl bu hale geldi bu telefon inanmıyorum arkadaşlar servise göndersem ne kadar ücret ederim çok canım sıkkın bana yardımcı olurmusunuz:(

tayfungs37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sende oyle gerı ıade etmelısın bence

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yaaaa telefonumun ekranı kırıldı ... garanti kapsamına gırer mııııı____ acillll cevap lutfennnnn
malesef .500tl gozden cıkar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

benimde bugün 3 gün önce aldığım teleofomum yere düştü iç ekran görüntüsü tamamen gitti kırık çizik yok ama görüntü gitti bir ışık gelip gidiyor aldığım yere sordum garantiye girmez dedi bir kere düşmeyle nasıl bu hale geldi bu telefon inanmıyorum arkadaşlar servise göndersem ne kadar ücret ederim çok canım sıkkın bana yardımcı olurmusunuz:(
500 tl gozden cıkar gecmıs olsun

bogazicibilisim

Boğaziçi Net Bilişim Teknolojileri
Reaksiyon puanı
0
benim abim telefoncu simdi arayip sordum galaxy s3 camı 250 tlden 650 tlye kadaar cıkar dio

ygzyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar sizlere bişey danışmak istiyorum . DÜN aldığım WD markalı 500 gb hard diskin alırkan kontrol etmemiştim garanti belgesinde belgenin geçerlilik tarihi : 07.06.2014 yazıyor gece gece canım çok sıkıldı bu konu hakkında bilgiye sahip olan varmı yardımcı olursa sevınırım şimdiden teşşkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bişi sorcam bnm tlfn nun içine su girdi garantisi içindemi :(