Galaxy S3 4.3 Türkiye Güncellemesi

karaytutaha

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bugün biraz daha kurcalarken ses kontrolü özelliğini buldum. Geliştirilmiş oldukça faydalı, kullanılabilir özellikler gelmiş. Ses kontrolünü açma konusunda görsel koymam yardımcı olur size.
6yny6aby.jpg
ayarlara giriyoruz ordan cihazı seçip en aşağıdaki ses kontrolünü açıyoruz. Açtıktan sonra nelerde nasıl kullanılabildiğini anlatan bir ekran karşımıza çıkıyor buradan bakarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.
zy6ebeqa.jpg

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Herhâlde bi gelen aramalar seçeneği eklenmiş

karaytutaha

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kamera var mıydı onu bilmiyordum

P@ssw0rd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar S3 için henüz Türkiye 4.3 romu yayınlanmadı. Kimler güncelleme aldı bilemem ama büyük ihtimalle paralel ithalat. Şu an yayınlanan 4.3 romlar; İngiltere, İrlanda, İsviçre, Çin ve Brezilya. Bunun dışında yayınlanmış bir rom yok. İrlanda ve İngiltere sorunlu. İsviçre biraz daha iyi. Odinle yükledim. İsviçre dışında tüm romlarda takılmalar,kasılmalar, kilitlenmeler mevcut. 4.3 romlarda Mobil ağ açıkken şarz tüketimi çok fazla. Bazı kullanıcılarda WiFi sorunları mevcut. 4.3 yükleyip tekrar eski önceki romlara dönüş yaparsanız şebeke hatası alırsınız. Ağda kayıtlı değil der. Arama ve sms çalışmaz. İyileştirmeler var. Arayüz biraz değişmiş. Çokta önemli olmayan günlük hayatta kullanamayacağımız özellikler gelmiş. Telefon ve rehber açılışı fark edilecek kadar hızlanmış ama hala yavaş. Bazen telefon şiştiğinde yine geç açılmalar mevcut. 4.1.2 ve 4.2.2. de tüm özellikler kapalı iken 6-8 saatlik gece beklemelerinde en fazla % 4 lük bir enerji sarfiyatı mevcutken 4.3 te yine tüm uygulamalar kapalı WiFi. GPS ve Mobil bağlantı kapalı olduğu halde % 11-12 gibi bir enerji sarfiyatı mevcut. Büyük ihtimalle 4.3 romun bazı yeni özellikleri ile bağlantılı. Çünkü bir çok 4.3 ve 4.4 özel rom kurdum enerji sarfiyatı çok fazla. Telefon görüşme, Mobil bağlantı, WiFi, konum erişimi açık bir şekilde çok kullanıyorsanız ve birazda oyun oynayayım derseniz akşamı çıkarmak zor olabilir. Yani 4.3 deyip çok fazla beklenti içinde olmayın. Sonuçta yemek yapamıyor, çay demleyemiyor, meyve soyamıyor. :D.. Ancak Samsung ve daha bir sürü marka akıllı telefon adı altında bizlere sattıkları 1500-2500 aralığında ki telefonlar ile bizi hıyar gibi soyuyor. 2500 TL verdiğim bir telefonum kullanırken bana keyif vermezse lanet olsun bu tür uygulamalara. Boşverin bunları. Nokianın Syimbianı vardı. Ne güzeldi. Şimdi Nokia Android yada yeni başka bir yazılım ile canavar bir telefon çıkarsa yine ortalığı kasıp kavuracaktır.
Neyse çok takılmayın yazılıma ben çok takıldım. Aldığım günden beri (1,5 Yıl) 56 kere rom yüklemişim. Ne gerek varsa. Hayatımı hızlandırmıyor kolaylaştırmıyor. Ancak zamanımı çalıyor.Türkiye 4.3 Şubat ayı onuna kadar Türkiye'ye kesin gelecek. Onu bekleyelim yükleyelim şansımıza. Ancak S3 için en stabil ve en uzun şarzlı yazılım 4.1.2 dir. İyi Günler......

levent928

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende yaklaşık 1 aydır bu güncellemeyi bekliyorum. Ya sıkıntılar oldu düzeltilip tekrar sunuldu ya da tam olarak dağıtılamadı. Acaba ne zaman gelecek ? Merakla bekliyoruz..

file:///C:/Users/Levent/Desktop/Screenshot_2014-01-03-14-04-59.png

bakan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zenyhe4y.jpg

Samsung'un resmi sitesi gibi kabul edilen sammobile.com da s3 için Türkiye güncellemesi yayınlanmamış görünüyor arkadaşların da dediği gibi sizin cihazınız başka ülkeye kayıtlı muhtemelen

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Şu an yayınlanan tüm Android 4.3 Resmi Romları tekrar gözden geçirilip hataları giderilerek Update Edilmiş ROMlardır. Hatalı olan Romlar Eylül ve Kasım aylarında Hotmail Hesaplarına Upload Edilmişti.
Ancak şu an Upload edilmiş Güncel Romlar eskiye oranla takılmalardan arınmış ve daha az hata içeren Temiz Romlardır.

Bu arada ben Büyük Britanya versiyonunu kullanıyorum. Ve yaklaşık bir aydır gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Türkiye için ise Resmi ROM henüz yayınlamadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADAŞLAR yani Türkiye yada başka ülkedeki romu yükleseniz ne farkedecek? hepsi aynı şekilde. buraya gelen telefon şekil mi değiştiriyor.

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar az önce baktım, bugün 4.3 İsrail'e gelmiş. Güncelleme batıdan doğuya doğru geliyor diye biliyorum. İsrail bizim doğumuzda onlara neden bizden önce geliyor.

bakan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten bu güncelleme politikasi baştan sona fiyasko beğenerek isteyerek aldığım ve sorunsuz kullandığım note 2 yi degistirecegim zaman android cihaz almamda karar verirken 2 kere dusunecegim sırf bu update politikası yüzünden

bakan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 sene önce amiral olan s3 ile note 2 neredeyse hurdaya ayrıldı çok çabuk destek çekildi şimdi note 3 kullanıcıları da kısa zaman sonra aynı kaderi paylaşacak

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 sene önce amiral olan s3 ile note 2 neredeyse hurdaya ayrıldı çok çabuk destek çekildi şimdi note 3 kullanıcıları da kısa zaman sonra aynı kaderi paylaşacak

Bilip bilmeden atıp tutma s3 ve Note 2 den destek çekilmedi.4.4 bile alacaklar, ki ikisi de 2012 cihazları çıkışlarının üzerinden 2 sene geçti. Islemcileri ve ramleri yeni sürümlere yetersiz kalır çünkü s3 un rami 1 gb. Ayrıca Note 3 kullanıcılarının kafaları 3-4 sene rahat çünkü 3 sene samsung güncelleme verir 1-2 sene Custom rom ile Telefon eskiyene kadar sorun çıkmaz. (Samsung Fanı falan değilim.)

bakan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alacak da ben telefonu aldi alali 4.1.1den 4.1.2 guncellemesini aldim hala daha 4.3 gelecek diye bekliyorum ha diyelim 4.3 u bugun aldik mart-nisan gibi 4.4. Gelecek deniliyor 4.4 bizim cihazlara eylül ekim gibi gelir en iyi ihtimalle sözde 4.3te kac zaman once gelecekti e ben ne anladim telefonu aldiktan 2 sene sonra gelecek güncellemeyi telefonu aldim kullandim satacagim neredeyse güncelleme gelecekmis yerim ben öyle güncellemeyi

bakan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Destek cekilmedi kardesim haklısın da Samsung'un bi cihazi üstünde desteği maksimum 1.5 sene ben telefonu alali 15 ay oldu doğru düzgün güncelleme almadım

sahinyilmaz52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en son israile göndermişler güncellemeyi biz hala beklemekdeyiz ..:devil:

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Destek cekilmedi kardesim haklısın da Samsung'un bi cihazi üstünde desteği maksimum 1.5 sene ben telefonu alali 15 ay oldu doğru düzgün güncelleme almadım

S3 ün çıkış tarihi Mayıs 2012 20 ay oldu cihaz çıkalı ki S3 çıktığından beri 9 güncelleme aldı sammobile da vardı linki hatırlamıyorum orada var. Güncelleme illa android sürümünü yükseltecek diye bişey yok. Geçenlerde mesela 63.75 mb lık bi güncelleme geldi performans güncellemesi. Gerçi ben stock önermiyorum.
Sıkıntı yaşıyorsanız Custom rom tavsiye ederim cyanogenmod bu konuda kendini kanıtlamış bir sistem. Cm 10.2 stabil versiyonunu yükleyebilirsiniz. Sorunlarınıza çözüm olacaktır.
İyi akşamlar

troy2525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar beim s3 yurt dışı klon ime çakılı ben odinle 4.3 yükledim telin modem gitti arama yapamıyordum yine odinle internetten bir dosya indirdim düzeldi ama 4.1.2 ye geri dönüş yapamadım yaptığımda modem arızası yine tekrarladı mecburen sevmediğim 4.3 e geri döndüm ve root ladım.4.1.2 ye hatasız nasıl dönebilirim,ve dönersem şebek ve modem sorununu nasıl halledebilirim bilen bir ilütfen cevaplasın .son sorum fabrika ayarlarına dönmedim eğer dönersem root kalkarmı yoksa root lu mu kalır tşk ler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çıkmaz ayın son çarşambasın da gelecek inşallah umarım gelirmiki hayırlısı hadi bakalım rasgele:-)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar bişey sorucam
proxy kullanarak kendimizi farklı bir ülkede gibi göstrip güncellemeyi o şekilde alamazmıyız
bilen bi arkadaş yardımcıolursa seviniriz

sahinyilmaz52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
proxy ile alakası olcanı sanmıyorum telefonun yazılımı ve hangi ülke olduğuna bağlı güncellemeler ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güncellemeler direk Samsung'un kendi sunucularına yüklediği için her ülke için farklı şekilde indirmeye açıyor. Proxy geçersiz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Az kaldı az. Fransa ve Özbekistan sürümleri verildi.

sahinyilmaz52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Türkiye bi el at şu duruma bi işe yaradığını ispatla ..

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Slovenya ve Lüksemburg da almış beyler, varın siz düşünün artık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bugün 10'ndan fazla ülkeye de verildi. Gerek LTE gerek 3G versiyonları için bakalım 3. sınıf ülkemize ne zaman gelecek ?

sahinyilmaz52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Macedonia , Croatia , Greece , Germany güncellemeleri an itibariyle gözüküyor bizim büyük ülkemiz gine yok :devil2:

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Samsung Türkiye facebook sayfasına istediğiniz kadar yazın sövün hakaret edin...Adamlar Tınlamıyor bile..
Sonuçta boş boş oturmak varken tutup bir de çalışmalarını mı bekliyoruz.

Herkes güncellemeyi alır biz hâlâ seyrederiz ya da gider başka ülkenin Resmi ROMunu kullanırız.. Yapacak birşey yok..