Haber Galaxy S21 FE özellikleri göründü

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
1629988986789.png

Galaxy 21 Fan Edition’ın ilk kez resmi olarak görüntülenmesi bir Instagram gönderisinde olmuştu. Paylaşılan görselde cihazın arka tasarımı, sızdırılan görsellere benziyordu. Cihaz ilk kez Instagram’da görüntülenmeden önce tasarımıyla ve özellikleriyle ilgili sızıntılar zaten vardı. Bunların arasında olan özellik beklentileri, bugün ortaya çıkan özelliklerden neredeyse farksız.

Galaxy S21 FE özellikleri belli oldu

Google Play Store’da bir uygulama yayınlamak için geliştiriciler Play Console’u kullanır. Bu araç içerisinde tüm Android cihazlar hakkında bilgi alınabilen bir veritabanı da bulunmakta. Bazı geliştiriciler, Galaxy S21 FE modelinin bu veritabanında özellikleri ile birlikte kayıtlı olduğunu fark etti. Böylece telefonun özelliklerini daha resmi duyuru yapılmadan öğrenmiş olduk. Özellikler hakkında konuşacak olursak daha önceki sızıntılarda söylenen özelliklerin aynılarını gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Cihazda 6GB RAM ile Snapdragon 888 çipi bulunuyor. Bu çipte toplam 8 çekirdekten oluşan CPU takımı ile birlikte Adreno 660 GPU’su mevcut. Bu teknik detaylarla birlikte cihazın ön tarafındaki tasarımı açıkça gözler önüne seriliyor.

Cihazın ön tarafına baktığımızda bizi 1080p bir ekran karşılıyor. Ekranın AMOLED olacağını bilsek de yenileme hızı gibi diğer detayları şu an için bilmiyoruz. Yine de bir amiral gemisine yakışır ekran özellikleri olacaktır.

Kaynak:

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ekli dosyayı görüntüle 162398

Galaxy 21 Fan Edition’ın ilk kez resmi olarak görüntülenmesi bir Instagram gönderisinde olmuştu. Paylaşılan görselde cihazın arka tasarımı, sızdırılan görsellere benziyordu. Cihaz ilk kez Instagram’da görüntülenmeden önce tasarımıyla ve özellikleriyle ilgili sızıntılar zaten vardı. Bunların arasında olan özellik beklentileri, bugün ortaya çıkan özelliklerden neredeyse farksız.

Google Play Store’da bir uygulama yayınlamak için geliştiriciler Play Console’u kullanır. Bu araç içerisinde tüm Android cihazlar hakkında bilgi alınabilen bir veritabanı da bulunmakta. Bazı geliştiriciler, Galaxy S21 FE modelinin bu veritabanında özellikleri ile birlikte kayıtlı olduğunu fark etti. Böylece telefonun özelliklerini daha resmi duyuru yapılmadan öğrenmiş olduk. Özellikler hakkında konuşacak olursak daha önceki sızıntılarda söylenen özelliklerin aynılarını gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Cihazda 6GB RAM ile Snapdragon 888 çipi bulunuyor. Bu çipte toplam 8 çekirdekten oluşan CPU takımı ile birlikte Adreno 660 GPU’su mevcut. Bu teknik detaylarla birlikte cihazın ön tarafındaki tasarımı açıkça gözler önüne seriliyor.

Cihazın ön tarafına baktığımızda bizi 1080p bir ekran karşılıyor. Ekranın AMOLED olacağını bilsek de yenileme hızı gibi diğer detayları şu an için bilmiyoruz. Yine de bir amiral gemisine yakışır ekran özellikleri olacaktır.

Kaynak:

Yani telefon kısacası fiyatı uygun S21 olacak. Samsung, özellikle şu an S20 FE modeli ile çok avantajlı bir konumda. Umarım aynısı bunda da devam eder. Açıkçası ben düşünüyorum S21 FE'yi, bakalım merakla bekliyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ekli dosyayı görüntüle 162398

Kaynak:

Büyük ihtimalle 120hz olur ekranı. 649 dolardan çıksa ülkemize 6500TL-7000TL arasından gelse mükemmel olur ve yılın en iyi f/p telefonu bile olabilir.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Halamı bu ekran 1080p? En azından 1440p olabilirmiş. Bide bazı yeni çıkardıklarıda HD+ mış. Ekran kalitesi bence değişmeli. Ama 1080p günümüz için hala yeterli. Ama 720p asla

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Halamı bu ekran 1080p? En azından 1440p olabilirmiş. Bide bazı yeni çıkardıklarıda HD+ mış. Ekran kalitesi bence değişmeli. Ama 1080p günümüz için hala yeterli. Ama 720p asla
1080p olması pil açısından daha iyi zaten kaliteli AMOLED ekran kullanıyor. 1080p'den fazlası bu boyuttaki cihazlar için gereksiz bana kalırsa aradaki farkı anlamak zor.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
1080p olması pil açısından daha iyi zaten kaliteli AMOLED ekran kullanıyor. 1080p'den fazlası bu boyuttaki cihazlar için gereksiz bana kalırsa aradaki farkı anlamak zor.
Sanırım dediğinize göre kalite farkını farkedebilmek için daha büyük ekran lazım. Bunun içinde tabletleri kullanıyorlar. Keşke 1440p olsa :(

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Türkiye'ye Snapdragonlu versiyonu gelmez Exynos 2100'lü versiyonu gelir.Bide ramı 6 yerine 8 olsaydı daha iyi olurdu.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Türkiye'ye Snapdragonlu versiyonu gelmez Exynos 2100'lü versiyonu gelir.Bide ramı 6 yerine 8 olsaydı daha iyi olurdu.
Doğru, muhtemelen Türkiye'ye Exynoslu versiyon gelecektir. 6GB RAM 128GB hafıza konusunda ise sanırım bu başlangıç modeli oluyor. Cihazın birde 8GB RAM ve 256GB'lik versiyonu oluyor. En azından şu an da piyasada olan S20 FE modelleri böyle. Birde tabii ki Snapdragonlu versiyon gelse daha iyi olur ancak Exynos 2100 sanırım Exynos 990 kadar kötü değil. Zaten ne kadar kötü olduğunu sonunda kendileri de anladılar da Exynos 990'lı modellerin yanına Snapdragonlu modelleri de getirip satışa sundular. Hatta Exynos 990'lı olanlar muhtemelen ellerinde kalanlardır, üretime devam ettiklerini düşünmüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
S20 FE'nin geldi bunun da gelebilir. Tabi Exynos 990 fiyasko çıkınca mecbur getirmiş de olabilirler bilemiyorum. Ancak en azından bir tane Snapdragonlu Samsung modelinin her yıl gelmesi lazım bence.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Doğru, muhtemelen Türkiye'ye Exynoslu versiyon gelecektir. 6GB RAM 128GB hafıza konusunda ise sanırım bu başlangıç modeli oluyor. Cihazın birde 8GB RAM ve 256GB'lik versiyonu oluyor. En azından şu an da piyasada olan S20 FE modelleri böyle. Birde tabii ki Snapdragonlu versiyon gelse daha iyi olur ancak Exynos 2100 sanırım Exynos 990 kadar kötü değil. Zaten ne kadar kötü olduğunu sonunda kendileri de anladılar da Exynos 990'lı modellerin yanına Snapdragonlu modelleri de getirip satışa sundular. Hatta Exynos 990'lı olanlar muhtemelen ellerinde kalanlardır, üretime devam ettiklerini düşünmüyorum.
Yazdıklarınıza katılıyorum. Exynos 990 berbat ötesi bir işlemciydi ve Samsung bunu sonunda anlayıp Exynos 2100 ü exynos 990 a kıyasla çok büyük bir şekilde iyileştirdiler. Şuan S21 in Exynos 2100 lü versiyonu pil performansı olarak sd888 versiyonundan biraz daha iyi ama performans olarak sd888 biraz daha iyi işlemci ve Exynos 2100 ısınmıyor. S21 Fe ülkemize Exynos 2100 ile gelsede çok iyi bir cihaz olacaktır.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
3,027
İnsanlar bu telefon için çıldırıyor ama ben bunu anlamıyorum. Fan Edition devri geçti bence. Şu telefonda "iyi ki geldi" dedirtecek bir yenilik yok bence. Fan Edition, piyasadaki rekabetin gerektirdiğine inat hayranların istediğini yapan telefon olmalıydı.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Başlangıç fiyatının ucuz olması için ram dan kırpıp ramı 6GB yapmış olabilirler. Sd888 li s21 fe ülkemize gelmezse bile exynos versiyonunun da 6500TL-7000TL arasında bir fiyatla satışa çıkarsa harika bir cihaz olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanlar bu telefon için çıldırıyor ama ben bunu anlamıyorum. Fan Edition devri geçti bence. Şu telefonda "iyi ki geldi" dedirtecek bir yenilik yok bence. Fan Edition, piyasadaki rekabetin gerektirdiğine inat hayranların istediğini yapan telefon olmalıydı.
Fan edition yenilikçi bir seri değil,Fan Edition uygun fiyatlı amiral gemisi isteyenler için yapılmış bir seri. F/P olarak S20FE geçen sene mkbhd den yılın en iyi telefonu ödülünü aldı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
5-6K arasında alınabilecek en iyi telefon bana kalırsa halen Snapdragon işlemcili S20FE. Mi 10T veya Poco X3 GT almak yerine S20FE alırım. Bu kısırlık 7-8K bandında da var. Snapdragon işlemcili S21FE 7-8K arasında gelirse çok can yakar yine.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Yazdıklarınıza katılıyorum. Exynos 990 berbat ötesi bir işlemciydi ve Samsung bunu sonunda anlayıp Exynos 2100 ü exynos 990 a kıyasla çok büyük bir şekilde iyileştirdiler. Şuan S21 in Exynos 2100 lü versiyonu pil performansı olarak sd888 versiyonundan biraz daha iyi ama performans olarak sd888 biraz daha iyi işlemci ve Exynos 2100 ısınmıyor. S21 Fe ülkemize Exynos 2100 ile gelsede çok iyi bir cihaz olacaktır.
Ben de bu yazdıklarınıza katılıyorum. Samsung zaten Exynos meselesine iyice yoğunlaştı, bu yoğunlaşmasının meyvelerini de gelecek sene çıkan cihazlarda göreceğiz. AMD ile yapılan işbirliği Samsung'a muhtemelen ciddi avantajlar sağlayacak. Her iki marka da işlerinde iyi markalar. Böylesine iki büyük markanın bir araya gelmesi, ortak bir çalışma yürütmesi demek her ikisinin de büyük düşündüğü anlamına gelir. Açıkçası gelecek sene çıkacak cihazları çok merak ediyorum. Gerçi artık ülkenin bu ekonomisiyle sadece bu cihazları konuşabileceğiz ama bakalım yine de merak ediyor insan. Ben S20 FE'yi almayı düşündüm, özellikle Snapdragonlu versiyonu gelince ama hem hemen almayacağım hem de S21 FE'nin çıkmasına az kaldı, bakalım merakla bekliyorum. Yalnız 3D görsellerini gördüm, cihaz tasarım olarak çok iyi duruyor. S21 ile aynı ancak ekran boyutu S21'den büyük bu yüzden daha bir hoşuma gidiyor açıkçası.