galaxy s10e kullanici incelemesi

Bu konuyu okuyanlar

VakVak Sultan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepinize selamlar arkadaşlar.
Yaklaşık bir bir buçuk hafta önce gelen yeni telefonum olan samsung galaxy s10e incelemesini sizlere sunuyorum.

Öncelikle tasarımla başlıyoruz.
70222

Cihazın arka kısmında ilk göze çarpan sey yan yana dizilmiş çift kamera.
Hemen yanında flaş ve bir sensor bulunuyor.

Arka tarafı cam ve gorilla glass 5 koruması ile geliyorken siyah daha çok griye/ laciverte çalıyor. Samsung bu renge prism black( prizma siyahi) diyor.
Arka kısım camın kaderi olan parmak izi tutmasını uzaktan göstermiyor. Ancak yakına inince biraz parmak izi bariz bir şekilde gözüküyor.
Tutuş hissiyatı gayet iyi. Ancak telefonu sık düşüren biri iseniz kılıf ile kullanmak daha yararlı olacaktır.

Gelelim cihazın on ekranına.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepinize selamlar arkadaşlar.
Yaklaşık bir bir buçuk hafta önce gelen yeni telefonum olan samsung s10e incelemesini okuyorsunuz.

Telefondan kulaklik, sarj aleti gibi standart kutu icerigi bize merhaba diyor. Anxak icinden yedek kulaklik lastigi cikiyor.

70222
cihazın arka kısmında ilk göze çarpan sey yan yana dizilmiş çift kamera.
Hemen yanında flaş ve bir sensor bulunuyor.

Arka tarafı cam ve gorilla glass 5 koruması ile geliyorken siyah daha çok griye/ laciverte çalıyor. Samsung bu renge prism black( prizma siyahi) diyor.
Arka kısım camın kaderi olan parmak izi tutmasını uzaktan göstermiyor. Ancak yakına inince biraz parmak izi bariz bir şekilde gözüküyor.
Tutuş hissiyatı gayet iyi. Ancak telefonu sık düşüren biri iseniz kılıf ile kullanmak daha yararlı olacaktır.

Gelelim cihazın ekranına.

Ekranında samsung delikli bir tasarım kullanıyor ve çentikten daha sık duruyor bence.

5.8 inch Dynamics amoled ekrana sahip telefon hdr 10 plus destekliyor ve daha iyi bir renk performansi sunuyor.
Full HD plus çözünürlük sunan ekranda görüntü çok net ve keskin.
Ayrıca ekranı kavissiz.
Ve gorilla glass 6 ile korunduğu gibi samsung ekrana takılı bir koruyucu ile göndermiş telefonu.

Aliminyum çerçeve ile gelen telefonda bixby tuşu ses kontrol tuşları sol üstte, açma kapama tuşu sol üstte yer alıyor ve parmak izi okuyucusu bu tuşa gömülü olarak geliyor.

Alt kısmında bir adet hoparlör type-c girişi, kulaklık girişi ge mikrofon girişi yer alıyor.

Üstte ise sim kart tepsisi ve ekranın üstünde bir hoparlör ve ahize yer alıyor.
Ayrıca s10e ye sd kart takabiliyoruz.
Sim kart sadece bir ve 512 gb kadar hafıza kartı takabiliyoruz.

Usb 3.1 gen 1 destekleyen telefon yüksek veri hızını destekliyor.

Gelelim teknik özellik kısmına.

Ülkemizde exynos 9820 işlemci ile gelen telefon 6 ve 8 gb RAM, 128 ve 256 gb hafıza seçenekleri ile geliyor.

Telefon android 9.0 ile gelip samsung one ui arayüzü ile geliyor.

Kamera olarak arkada 2 önde bir adet kameraya sahip telefon.
Arka kameralar f1.5 ile f2.4 arasi diyafram değeri ile gelirken ana kamera 16 diğer kamera 12 mp ve dual pixel teknolojisi kullanıyor. Hdr video cekebilen telefon renkleri oldukça tutarlı.

4 eksenli optik sabitleyicisi bulunan telefon
4k 60fps 1080p 60fps 1080p 240fps ve 720p 960 fps video çekebiliyor.
Portre modu ön ve arka kısımda aktif.
Ancak ben portre modunun pek tutarlı çalışmadığını düşünüyorum.

Sorularınız varsa bekliyorum.

Kusura bakmayın yanlışlıkla basmışım kaydete. Mecburen böyle kesik kesik oldu düzenleme süresi falan karıştı herşey.

Son düzenleme:

memoeal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
  1. s10e ile youtube da 4k hdr video izleyebiliyormusun?
  2. batarya olayı nasıl? yetiyormu?
iphone 5 ten geçeceğim arkadaşımda s9 var iphone 6 dan sonra çok memnun bataryadan? bende s10e düşünüyorum ama batarya beklentileri karşılamadı yorumları okuyorum internette, ama kullanıcı olarak senin yorumun nasıl

VakVak Sultan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Batarya harika. 4k Video çözünürlüğü göremedim 4k bir videoda ama hdr izliyor.

Ve oyundur kameradır harika ama portre modunda insan saçı bokehleniyor.
Birde beklediğimden küçük lg g3 ile aynı neredeyse.

Yüzde yüz batarya ile 2 gün çıkardım.
3 4 saat mobile legend oynadım batarya 100 den 40 civarı oldu.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Dun s10e aldim iki kez sarj ettim daha. Sizce normal mi en az 5 6 saat almam gerekiyordu ekran süresi sanki

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190430-211645_Settings.jpg
    Screenshot_20190430-211645_Settings.jpg
    34.3 KB · Görüntüleme: 422
Son düzenleme: