Galaxy Grand Neo Yanlış Rom Attım Lütfen Yardım Ediinn :(

Bu konuyu okuyanlar

name5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıktaki gibi arkadaşlar 2 Gün önce internette gezerken S5 Sensation rom adında bi dosya gördüm videosuyla birlikte daha sonra indirdim bu dosyayı bu dosyayı kurabilmek için 'cmw' adında bi recovery menü tarzı bi program lazımmış sanırım neyse odin ile bu cmw recovery'i kurdum kurmaz olaydım :( sonra cmw recoveryden bu s5sensation romu kurdum sonra telefon yeniden başladı açılıcak sandım GALAXY GRAND NEO I9060 Yazısında kaldı takıldı gitmedi yanlış rom attığımı düşündüm ve öyleymiş zaten :( sonra orjinal stock rom aramaya başladım internetten ingilizce bir sitede buldum indirdim heyecanla odin ile yükledim sonra İlk takıldığı sayfa SAMSUNG GALAXY GRAND NEO I9060 Yazısında takılmadı geçti burayı Sonra SAMSUNG Yazısında takıldı bu seferde iyice korktum .

Sonra bi kaç kez orjinal rom atmaya çalıştım fakat hep SAMSUNG Yazısında kalıyordu bende aileme hiç belli etmedim bi telefoncuya gösterdim telefoncu telefonun kalması gerektiğini söyleyince baya bi üzüldüm tabi :( yazılım yükleyeceklerini söylediler sonra aileme olayı farklı bişeyler uydurarak anlattım işte telefoncuya bıraktım telefonu 1 gün içerisinde yapıcaklarını söylediler neyse fiyatı 50 dediler param yoktu aslında parada biraz sıkıntıydı ama parayı ayarladım ben bugün telefonun hazır olma günüydü saat 2 gibi telefoncuyu aradım ve bana dedilerki telefonunuz saat 3:30 gibi hazır olucak dediler sonra saat 4:20 civarında birdaha aradım sonra dedilerki bugün yapılmicak 1 gün daha bekliceksiniz dediler ve biz size haber vericez dediler .

Bundan yaklaşık 2 dakika sonra onlar beni aradı durup dururken işte dediler rom'u telefon yemiyor felan dediler farklı birşeyler dediler tam olarak anlamadım bootloader gibi birşey ile kurucaz dediler sanırım neyse aileme söyledim baya bi tartıştım tabiki lanet olsun keşke atmasaydım telefon birde 2 aylık daha yeni 22 aylık taksidi var :( arkadaşlar bekliyorum sizce yapabilirlermi birde garantiye götürsem garanti kabul edip yaparmı ?

Cevaplarınızı bekliyorum her cevap benim için çok önemli arkadaşlar :(

berklann

Asistan
Reaksiyon puanı
3
telefonu al hiç bişe yapmadan servise götür ve kapandığını sonrasında açılmadığını söyle yazılım çökmüşse serviste bir şekilde yazılım yüklenir eğer brick olmuşsa işin şansa kalmış durumda servis anakartı değişirse iyi değişmezse 22 ay boşuna taksit ödersin.

name5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
brick olduğunu sanmıyorum çünkü telefon download mod'a felan alınıyor yani recovery menüye felan giriyor bilgisayar görüyor umarım yarın yapılmış olur botloader gibi birşey yapıcaklar sanırım birde servise götürdüm diyelimki anakart değişiminden ne kadar isterler ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ilk göçtüğünde servise verseydin bedava onarılırdı.

name5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru diyorsunda kardeşim benim ne diyecektim ne anlatacaktım zaten rom attığımı sayaçlardan anlayamicaklarmıydı ? :/

Umarım telefoncu yapar ya peki yapılmıyacak birşeymi bi arkadaşım yapılmazsa telefonu çöpe at gibisinden konuştu baya bir korktum daha 22 ayı var :(

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Doğru diyorsunda kardeşim benim ne diyecektim ne anlatacaktım zaten rom attığımı sayaçlardan anlayamicaklarmıydı ? :/

Umarım telefoncu yapar ya peki yapılmıyacak birşeymi bi arkadaşım yapılmazsa telefonu çöpe at gibisinden konuştu baya bir korktum daha 22 ayı var :(
hiç açılmıyor tepki vermiyorsa odin sayacını göremezler belki bakmazlar bile.

name5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Durumu tamamen yanlış anlamışsın kardeşim açılmama gibi birşey yok telefon brick olmadı bile telefon açılıyo samsung yazısında kalıyor sadece download mod'a felan giriyor home + power + ses açma tuşuna bastığımda recovery menüde açılıyor telefon tepki veriyor odin telefonu görüyor işte tek sorun yanlış rom attım :( şimdi telefoncuda umarım yapılmıştır

name5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki telefoncuya verdim onlar yapabilirlermi ? yani telefonun çöp olma gibi bir durumu olamaz deyilmi ?

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
şansına kalmış ama benim gt-s5360 o pozisyona bir kaç defa düştü ve odinle orjinal rom kurunca düzeldi yanlış rom fizksel zarar vermedi ise düzelir.

name5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Delirmemek elde değil neyse yarın herşey belli olur inşallah telefonu yakmamıştırım boşuna

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aslında bu modelin yeni olduğunu ve romun çok bulunmayacağını söyleyenler vardı . ben eskiden windows phone kullanıyordum bütün telefonlara geliyordu güncelleme bu samsung bu konuda biraz özürlü bende grand neo aldım 4.2.2 olması çok kötü android 6 çıkacak neredeyse biz hala 4.4.4 yapma peşindeyiz :(