Galatasaray'a 6 maç seyircisiz...

Bu konuyu okuyanlar

mahmuteser

Doçent
Ali Sami Yen'deki Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde çıkan olayların faturası belli oldu.

Cim Bom, önümüzdeki ilk 6 resmi maçını kendi evinde ama boş tribünler önünde oynayacak...

Yargı süreci
Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde çıkan olayların faturasını belirlendi... Olaylı maçın öncesinde polisle birbirine giren bazı taraftarların yargı süreci devam ederken, gerek kırılan koltukların, gerekse sahaya atılan yabancı maddelerin kulübe bıraktığı zarar hayli yüklü olmuştu. Haftalardır ertelenen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun vereceği ceza ise spor kamuoyu tarafından büyük merakla bekleniyordu.

İlginç iddia
PFDK’nın Galatasaray Kulübü’ne tam 6 maç seyircisiz oynama cezası vereceği öğrenildi. Kararı önümüzdeki hafta açıklayacağını duyuran kurul önce Sarı-Kırmızılılar’ın savunması, ardından yeterli çoğunluk sağlanamadığı, sonra da A Milli Takım’ın maçları nedeniyle cezayı erteliyordu.

Camiada, “Geciken fatura zamlı olur” diye espriler yapılsa da, olayların yatışması adına zaman geçirildiği, daha büyük bir ceza verilmemesi için böyle bir taktik geliştirildiği iddiası hâlâ gündemde.Cimbom'un umudu Tahkim!
6 maçlık cezanın açıklanması halinde Cim Bom’un umudu Tahkim Kurulu olacak. Fakat Başkan Türker Arslan, o kapıyı çoktan kapadı bile!

‘Boyutları büyük’
Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen 6 maçlık seyircisiz oynama cezasına Galatasaray Yönetimi’nin itiraz edip etmeyeceği merak konusu. İtiraz edildiği takdirde Cim Bom’un umudu Tahkim Kurulu’nun vereceği karar olacak. Ancak Kurul Başkanı Türker Arslan, konuyla ilgili fikrini çok net beyan etmişti: “Galatasaray, PFDK’nın vereceği cezaya boşuna itiraz etmesin. Çünkü bu olayın boyutları çok büyük ve duruma göre cezanın artırımı bile söz konusu olabilir.”

Kombine korkusu
İşte bu gelişme Sarı-Kırmızılı yönetimde kombine korkusuna yol açtı. Zaten büyük maddi sıkıntıda olan idareciler, 6 maçlık ceza verilmesi halinde kombine bilet satışında büyük darbe yiyecekleri görüşünde birleşti. Ayrıca bu karar, takımı da son derece olumsuz yönde etkileyecek. Seyircisiz maçların yanı sıra 6 karşılaşmanın da deplasmanda oynanacağı göz önüne alındığında, Aslan’ın 12 müsabakada, yani tam 3 ay boyunca taraftarla buluşamama tehlikesi var.http://fanatik.ekolay.net/fanatik/yeni/Galatasaray/HaberDetay.aspx?hId=441205
 

SDN Son Haberler

Üst