G3 mü Zenfone 2 mi MX4 Pro mu?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
MX4 alın pro almayın :) işlemci ile o ekran paneli dayanmaz. Burada en iyi telefon G3'dür. Zenfone'a bulaşma zaten işlemci markası belli, google play store'da snapdragon işlemcilere önem veriliyor. Ardından exynos ve mediatek geliyor. S6 gta sa'ı bile oynatamıyordu sorna düzeltildi galiba.

Hiç bulaşmayın diğer iki telefona, g3 alın keyfinize bakın. Yada para biriktirip z3 compact alabilirsiniz efsane cihaz.

goktas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle G3.

Beğenmediysen Z3C'ye para biriktir. Z2 de tercih etme.

Zenfone 2 kalın bir telefon güncellemeler geç aksak geliyor. Intel işlemciler bataryayı emiyor. Ama hızlı şarj özelliğini beğendim bu olmuş işte. Onun dışında Zenfone 2'nin Mx4 pro ile G3'e attığı tek fark 64 bit işlemcide olmuş. Yeni nesil bir işlemci de şu an 64 bitin yapıp 32 bitin yapamadığı farklı bir şey yok.

Meizu'ya gelelim. MX4 (32 Gb) kabul edilebilir bir model olmakla beraber KESINLIKLE AMA KESINLIKLE MX4 Pro alınmamalı. Işlemci 20 nm (bu süper bir özellik) ama 1,8 Ghz x4 (Cortex A15) + 1,2 Ghz x4 (Cortex A7) den oluşuyor.

Bu işlemci Exynos 5430 ve en iyi performans verdiği çözünürlük 720p (Galaxy Alpha) peki sizce bu işlemci 2K ekranı doyurur mu? Bence de hayır.

Ve bu işlemcinin cihazları Lollipop 5.0 dan öteye gidemez. Çünkü Samsung işlemciyi piyasadan çekti.

G3'deki 2K ile S801 uyumsuzluğu ile dalga geçildi ama ortada daha kötü vakalar var. Yüksek performansda çalışan 4 çekirdek ve Qualcomm optimizasyonları 8 çekirdek devamlı aç kapa yapan düşük çekirdek hızı ile çalışan işlemciye (MT6795,Exynos 5433/7420,S810 sayılmaz S615 li 2K ekranlı cihaz da olmadığından) nazaran 2K ekran ile daha iyi idare eder. Bakın G3 kulübüne herkes memnun cihazdan tek kusur ısınma. Onu da 2K ekranın yaşattığı tek kusur diye. Bir de eski serilerde kalan çatlama. Peki Zenfone 2'de neler var. Oyunlarda uyumsuzluk desen var. Intel'in meşhur pili emme özelliği desen o da var. Mx4 pro da yeterince performanslı bir işlemciyi 2K ekran ile batırmakla başarısız.

Bence de G3 alın.

Z3C hiç çekici gelmiyor açıkcası ekranı biraz büyük olmanı telefonun en azından 5.0 inç gibi...
Zenfone 2 diğer telefonlara(G3 ve MX4pro) göre bataryasının daha iyi olduğunu düşünoyurum. G3 ve MX4 Pro da 2K ekran var sonuçta.
G3 de ki çatlama olayını tanıdığım bir abimde fark ettim ve gerçekten can sıkıcı bir durum. Diğeri ise ısınma sorunu yani güncellemelerle vb. çözüldü dendi ama doğruluğunu bilmiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

elbette zenfone 2 tasarım o kadar iyi olmayabilir ama yarı yolda bırakmaz

Kanımda nedense Zenfone 2 yi ısınıyor ama sebebini sorsanız söyleyemem çünkü bende bilmiyorum :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

MX4 alın pro almayın :) işlemci ile o ekran paneli dayanmaz. Burada en iyi telefon G3'dür. Zenfone'a bulaşma zaten işlemci markası belli, google play store'da snapdragon işlemcilere önem veriliyor. Ardından exynos ve mediatek geliyor. S6 gta sa'ı bile oynatamıyordu sorna düzeltildi galiba.

Hiç bulaşmayın diğer iki telefona, g3 alın keyfinize bakın. Yada para biriktirip z3 compact alabilirsiniz efsane cihaz.

Z3C dediğim gibi hiç çekici durmuyor :) Speed Test'lere baktım herhangi bir uyum sorunu yok(populer oyunlarda küçük oyunlarıda test eden yok sonuçta) ama ilerisinde ne olur bilemiyorum

burock77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

goktas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:)) madem cok meraklısın asus acıklamalarına ilk lansman yapıldıgı zamanlar turkıyede 4gb ram 16 dahili hafıza modelinin gelecegini söylediklerinide bilmen lasım. Ben bimeksten arayıp özelliklerini verip siparis ettim onlar getirtti anladın mı :))))
Asus lansmanın saatinde (yanlış hatırlamıyorsam) müsait değilidim, izleyemedim yani. Hayırlı olsun :)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
G3 de ki çatlama olayını tanıdığım bir abimde fark ettim ve gerçekten can sıkıcı bir durum. Diğeri ise ısınma sorunu yani güncellemelerle vb. çözüldü dendi ama doğruluğunu bilmiyorum.
çatlama sorunu ilk seride vardı. sonraki serilerde bu sorun olmadı. zaten şuan alacağın bir telefon son seri olacağı için böyle bir sorun olmayacaktır.benim g3 üm 14nm işlemcili galaxy s6 dan daha fazla ısınmıyor. yani ısı sorunu da yok. 801 işlemci 32 bit olsa da zaten piyasada 64 bit destekleyen uygulama yok. kaldı ki uygulamaların neredeyse tamamına yakını çoklu çekirdek kullanımını bile desteklemiyor. yani tek çekirdek performansı daha önemli. bu yüzden 801 işlemcinin tek çekirdek performansı 8 çekirdekli işlemcilerden daha iyi.
bir de zenfon2 64 bit işlemciye sahip olsada üzerinde gelen android sürümü 32 bit.

goktas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çatlama sorunu ilk seride vardı. sonraki serilerde bu sorun olmadı. zaten şuan alacağın bir telefon son seri olacağı için böyle bir sorun olmayacaktır.benim g3 üm 14nm işlemcili galaxy s6 dan daha fazla ısınmıyor. yani ısı sorunu da yok. 801 işlemci 32 bit olsa da zaten piyasada 64 bit destekleyen uygulama yok. kaldı ki uygulamaların neredeyse tamamına yakını çoklu çekirdek kullanımını bile desteklemiyor. yani tek çekirdek performansı daha önemli. bu yüzden 801 işlemcinin tek çekirdek performansı 8 çekirdekli işlemcilerden daha iyi.
bir de zenfon2 64 bit işlemciye sahip olsada üzerinde gelen android sürümü 32 bit.
Tanıdığım abim alalı 6 ay filan oluyor kaçıncı seri ki bu? S6 hakkında bir bilgim yok açıkcası, forumlardan takip ettiğim kadarıyla ısınan bir donanımı var diyorlar. Tek çekirdek performansı konusunda size katılıyorum ama ileriye doğru bakıldığında geçerliliğini kaybediyor.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Tanıdığım abim alalı 6 ay filan oluyor kaçıncı seri ki bu? S6 hakkında bir bilgim yok açıkcası, forumlardan takip ettiğim kadarıyla ısınan bir donanımı var diyorlar. Tek çekirdek performansı konusunda size katılıyorum ama ileriye doğru bakıldığında geçerliliğini kaybediyor.
kutunun üzerinde üretim tarihi yazıyor. 2014 ün 3. çeyreğinde üretilmiş benim cihaz mesela ve sorunsuz.

atasoftx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfone kurcalama imkanım oldu geçen gün. Çok sıradan bir Touchwiz kullanıyor. Isınamadım. Birde sanırsam işlemci olarak Intel kullanıyor. Platform olarak geliştirilmesi zaman alır.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Şimdi mx4 pro guzel telefon ama hic kullanmadim ayrica garanti filan yazilim destegi nedir ne deildir bilemem ama onermem, zenfone 2 ve G3 tasarim olarak cok yakin sayilir yani arka tasarim on tarafta ise zenfone 2 bir facia o kalim cerceveleriyle (guzelim telefonun tasarimi nasil batirilir sorusunun cevabi) , simdi soyleki G3 te QHD ekran olmasa kesinlikle ve kesinlikle G3 derim ama bildiginiz uzere QHD ekran telefonu hem kastirir hem sarji bitirir hem isindirtir ama Android M ile G3 bence baya gelisecek yazilim olarak zenfone 2 ye gelirsek G3 gibi zarif deil kamerasi kotu islemcide bence cok abartilmis ama yinede kotu . Ben G3 alirdim.

Staff07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu yorum bana G3 aldırır ya :D Şu ana kadar Zenfone 2 düşünüyordum ama G3 kamera performansı cezbetti beni. Oyun falan oynamak için ipad var o bana yeter. Telefonda oyun oynamam. Daha çok pil performansı kamera ve ekran önemli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Asus zenfone 2 modelinde tasarim isini pek yapamamis. Kalin ve cerceveleri buyuk bir model olmus. Fakat Donanim olarak kullaniciyi memnun eden bir cihaz. Yani fiyat/performans telefonu diyebiliriz. Islemcisi 801 e yakin bir performans veriyor. lg g3 ile kullanicilarini performans olarak pek memnun edemedi. snpdrgn 801 e 2 k ekran resmen telefonun katili oldu. Ayrica backlight da isiya sebep oluyor. Bu nedenle performansi ve pili kotu etkiliyor. Fakat tasarimi guzel bir model. Fiyat konusunda dususe gectigi icin trcih edilen bir model. meizu yu inceleyemedim o nedenle bir yorum yapmiyim. sizin sorunuza gore bence tercih listeniZ SOYLE olmali :
1-asus zenfone 2
2-lg g3 32 gb
3-meizu
birde bu listenin dikkatimi ceken yani fiyat araligi 1000-1500 tl olmus. Bu fiyat araliginda size sony xperia z2 modelini tavsiye ederim. Bence bugunku fiyatlara gore 1000 -1500 tl arasi en basarili telefon. Benim 1000-1500 tl arasi cihaz oneri listem su bi bakin derim:
1-sony xperia z2
2-samsung s5
3- asus zenfone 2 4 gb ram li modeli
4-lg g2
5-lg g3 32gb
keske g3 2k yerine full hd ekran kullansaydi bu listede 2. sırada olurdu ama islemciyi kotu etkiliyor yapcak bisey yok. Ayrica sony daha kac update alir bilemem ama 5.1 i sony verdigini yazdi web safasinda.