G-Sync uyumlu TN Panel mi yoksa G-Sync Uyumsuz VA Panel Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

mstfg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başlıkta sorduğum gibi sizce G-Sync uyumlu TN panel monitör kullanmak mı daha mantıklı yoksa G-Sync uyumsuz VA panel monitör kullanmak mı ?

Şuan sistemde Msi RTX 2060 bulunuyor ve monitörüm ise AOC 27" C27G1 144 Hz 1ms HDMI DPort FreeSync Full HD Curved Gaming Monitör. Bu monitör FreeSync uyumlu olduğu için ekranı döndürürken yırtılmalar gözledim.

Bu yüzden de ASUS 27" VG278Q 1Ms 144Hz FullHD HDMI+DP FreeSync G-Sync Gaming Monitör ile değişmek istiyorum fakat bu monitörde TN panel kullanıyor ve üstteki monitöre göre eksik kalıyor.

Sizce bu değişimi yapmak mantıklı mı ? Aklınızda 24"-27" arası 144hz,1ms ve G-Sync uyumlu VA panel kullanan monitör varsa önerilere açığım.

Son düzenleyen moderatör:

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Hiç gerek yok.Freesync monitörlerde gsync aktif edebilirsin.

mstfg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsine aktif olmuyor. Adaptive SYNC listesine bakmak lazım.

Aynen öyle ve bende olan monitörde uyumlu değil o yüzden o iki monitörden hangisini tercih etmek daha mantıklı ona karar veremedim.

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Hepsine aktif olmuyor. Adaptive SYNC listesine bakmak lazım.
Uyumlu hocam uyumlu.Sen onların listesine bakma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen öyle ve bende olan monitörde uyumlu değil o yüzden o iki monitörden hangisini tercih etmek daha mantıklı ona karar veremedim.
Bende gamepower ın 24 inçlik monitörü var.Benim monitör de o listede yok ama şuan sıkıntısız kullanıyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180

Bende gamepower ın 24 inçlik monitörü var.Benim monitör de o listede yok ama şuan sıkıntısız kullanıyorum.
Ne uyumlusu ya. Ben açamıyorum kendi monitörümde :D.

mstfg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

bence g-sync kullanmadığın için böyle diyorsun ben rahatsız oluyorum değiştireceğim.