G Serisi İle Oyunda Tam Kontrol Zamanı

Frostban3

Profesör
Logitech, PC oyunları için piyasaya sürdüğü yeni G serisi aksesuarlarla oyunculara tam kontrol imkanı sunuyor. Oyunlara ilginiz varsa, serinin yeni üyeleri dikkatinizi çekecek.

Logitech'in G serisine yeni katılan ürünler arasında Logitech G19 klavye, Logitech G35 surround sound kulaklık ve Logitech G9x lazer mouse yer alıyor. Logitech'in yeni oyun ürünleri rekabetçi bir oyun için programlanabilir tuşlardan, 7.1 kanallı surround sound, 5000 dpi lazer sensör ve arkadan ışıklandırmalı tuşlara kadar oyunculara aradıkları şeyi yani tam kontrol imkanını sunuyor.Logitech G19 Oyuncu Klavyesi

Gelişmiş bir oyun teknolojisinin tüm özelliklerini sunan Logitech G19 oyun klavyesi, renkliÂ* GamePanel LCD özelliğine sahip Logitech'in ilk klavyesidir. 320'ye 240 pixel özelliği sunan eğimli ekran, World of Warcraft gibi 60'ın üzerinde oyun için (dahili Logitech GamePanel yazılımının kurulumu gerekli) önemli oyun içi bilgiler sunar. Bunun yanında, ekran VoIP iletişim verisi, saat, CPU load, resim ve video gibi diğer oyun dışı bilgileri de gösterir. Yani bu ürün sayesinde oyundan kopmadan istediğiniz bilgiler arasında rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz.Â* Logitech'in bu yeni oyun klavyesi, her tuş için üç makro olmak üzere 12 tam programlanabilir G-tuşları sayesinde her oyun için 36 adet zaman kazandıran komut sunar.

Daha önceki Logitech klavyelerinde de bulunan popüler bir özellik olan Game Mode switch ile Windows tuşunu etkisiz hale getirebilir, böylece yanlışlıkla oyunun dışına çıkmaktan kurtulabilirsiniz. G19 klavyenin sahip olduğu iki yüksek hızlı USB 2.0 port sayesinde G9x mouse veya G35 kulaklık gibi cihazları klavyenize bağlayıp şarj edebilirsiniz.Â* G19 oyun klavyesi hem Windows-tabanlı hem de Mac bilgisayarlarla uyumludur.

Logitech G35 Kulaklık

Logitech G35 kulaklık, Logitech'in 7.1 surround sound sunan ilk kulaklığı. Ürün, 7.1 kanallı surround sesi destekleyen ve giderek artan aksiyon oyunları ve yüksek çözünürlüklü filmler için mükemmel bir tamamlayıcı. İkinci jenerasyon Dolby Headphone teknolojisi ile güçlendirilenÂ* G35 headset,Â* bir ses odasının kompleks akustiğine eşdeğer bir akustik sunarak daha detaylı arka plan ses alanı sağlıyor. Ayrıca, kulağı çevreleyen tasarımı ile G35 kulaklık etraftan gelen sesleri önemli ölçüde azaltırken ayarlanabilir gürültü engelleyici mikrofon sizin sesinize odaklanarak arka plan gürültüsünü engelliyor.

World of Warcraft oyunundaki karakteriniz gibi konuşmak ya da oyun sırasında sesinizi değiştirmek istiyorsanız,Â* dahili yazılımı yükleyerek, sayborg, dev, mutant, uzay sincabı, cüce ve uzaylı gibi altı adet ses değiştirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ventrilo ya da Team Speak gibi popüler chat sitelerini kullanıyorsanız G35, sesinizi değiştirmeniz için sol kulaklık üzerine yer alan ve tek dokunuşla çalışan üç G tuşuna sahip. Kulaklık üzerinde bulunan ilave ses kontrolleri, ses, mikrofon kapama ve surround ses ayarlamaları için hızlı erişim sağlıyor.

Logitech G35 kulaklığı kullanırken kendinize en uygun tarzı seçebilirsiniz: Logitech G35 uzun oyun seanslarında rahat kullanım için ince, kalın ve konturlu tasarımlar olmak üzere üç adet değiştirilebilir kulaklık bandına sahip.

G35 headset, MP3 dosyaları dahil daha geleneksel formatlarda kayıtlı ses dosyalarınızı zenginleştirmek için, genişletilmiş stereo ses yaratmak amacıylaÂ* Dolby Headphone teknolojisiyle birlikte Dolby Pro Logic II'yi kullanıyor.

Logitech G9x Fare

Her hıza uygun keskinlik sunan (en popüler mousepad yüzeylerinde saniyede 150 inç) Logitech G9x lazer mouse gelecek nesil lazer sensörü ile ödüllü Logitech G9 Laser Mouse'un sunduğu özelliklerden daha fazlasını sağlıyor.Â* Anında 200 ile 5000 dpi arasında ayarlanabilir dpi özelliği sunan G9x, hareketlerinizi bölmeden pixel hassasiyetinde hedeflemeÂ*ile yıldırım hızında manevralar arasında geçiş yapmanıza olanak tanır.

G9x mouse, oyun tarzınıza en uygun olanını seçebileceğiniz iki adet kolay değiştirilebilir tutuş kılıfına sahip. Oyun oynama şeklinizi ayarlamanız için, G9x beş adet oynamaya hazır program özelliği içeren mouse yerleşik hafızaya da sahip. Ağırlık ayarlama sistemi 28 gram ilave ağırlık özelliği sunuyor. Özel renkli LED'ler sayesinde G9x mouse'unuzu kişisel tercihinize uygun olarak kullanabilir ya daÂ* G19 keyboard veya G13 gameboard için seçtiğiniz renklere uydurabilirsiniz.

Logitech G13 Advanced Gameboard

Elektronik Oyun Dalında En Yenilikçi Ürün olarak CES 2009 Tasarım ve Mühendislik Ödülü'nün sahibi Logitech G13, yeni G serisi ürünlerin arasına katıldı. G13 gameboard, 25 G tuşu, bir dört-pozisyonlu thumbstick ve 3 hafıza tuşuyla oyununuzu kontrol etmenin 87 yolunu sunuyor. Böylece her bir favori oyununuz için kişiselleştirilebilir tuş profilleri ayarlayabilirsiniz. Logitech G13 advanced gameboard, 160'a 43 piksel GamePanel LCD ile canlı oyun durumu, sistem bilgisi ve diğer oyunculardan gelen mesajları gösterir.

:: Daha önce Logitech G serisi bileşen kullandınız mı?

Bilgi için: Logitech
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst