Futbolda Yabancı Sayısı Anketi

Futbolda yabancı sınırlaması kaldırılmalımı ?


  • Kullanılan toplam oy
    373

Bu konuyu okuyanlar

Link

Profesör
Emektar
Sizce futbol takımlarımızın avrupa kupalarında başarılı olmsı ve bu başarının istikrarlı bir şekilde devam etmesi için yabancı sınırlaması kaldırılmalımı ?
 

chimera

Dekan
Emektar
Hayır kaldırılmamalı diye düşünüyürom eğer kaldırılırsa yerli futbolcularımız ne yapıcak, yeni yetişen bir çok genç var bunların hepsinin hayali Avrupa' da top koşturmak eğer şimdi yabancı sınırlaması kaldırılırsa o gençler nasıl forma şansı bulacak nasıl oynayacak ve Avrupa' ya nasıl gidecek. Elimizde bulunan gençleri iyi değerlendirmeliyiz ve ben yabancı oyuncu sınırlamasının kaldırılmasına karşıyım 8)
 
bence kaldırılmalı. kaldırılmıyorda ne oluyorki. burada önemli olan bana göre alt yapıya önem verilmesi gerisi hikaye. yabancı sınırlandırmasını kaldır yanlız alt yapından en az 24 kişik maç kadrosunda 7 oyuncu bulunması şart koşulmalı. birde az bi yetenegi oldugu görülen yerli bir oyuncu hemen 3 büyüklerin takibinde ve sonuç olarak hak etmedigi para karşılıgı bu takımlardan birinde oynamaya başlıyor. halbuki bana göre yabancı sınırlandırması olmasa 3 büyükler yedek külübemiz kaliteli olsun diye gelecek vadebilecek yerli oyunculardan belki ellerini cekerlerde onlarda kendilerini bulurlar. birde kaç tane 3 büyüklerden oynayıpta onlardan aldıkları parayı herhangi bir avrupa kulübünden alabilecek yerli oyuncu vardır. belki o zaman yurt dışına cıkan oyuncularımızın sayısıda artar. zaten milli takımımızda yurt dışında oynayan oyuncuların sayısıda hergecen gün artıyor.
 

RuNaL

Dekan
Emektar
chimera bence biraz daha geniş bak dünyanın ön gelen liglerini hiç birinde bu yok ve o ülkeler bütün kupalara katılıyor bilmem anlatabildim mi ? :)
 

Link

Profesör
Emektar
Avrupadaki rakiplerimizle eşit şartlarda mücadele etmemiz için sınırlama kaldırılmalı.
 

Link

Profesör
Emektar
mahmuteser dedi ki:
Bu işten en çok [glow=red,2,300]FENERBAHÇE[/glow] yararlanırr.. ;D ;D ;D

Fenerbahçe ekonomik açıdan iyi durumda olan kulüplerimizden , başarı için sınırlamanın kaldırılmasını istiyorlar , bu kadar yıl sınırlı denedik , birkaç yılda sınırsız denemenin kimseye zararı olmaz bence.
 

Rocco

Asistan
Bu sınırlamanın kaldırılmasının bence Türk futolcusunun gelişimiyle bir alakası yok. Eğer futbolcu zaten iyiyse bu tür şeylerin dert edilmesine gerek yok. Rekabet olması her zaman daha iyidir. Ayrıca çoğu avrupa takımının kadrosu yabancı futbolcu dolu. Bundan o takımların ilke futbollarının zara gördüğünü kimse söyleyemez; aksine gelişmektedirler.
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
evet kaldırılmalı. stadyumlar kasaba döndü, herifleri sünnet edip türk vatandaşı yapacağız, müslüman olacaklar diye.

futbolun kalitesi için yabancı sınırı kaldırılmalı.

türk futbolu nasıl gelişecek diyenlere cevabım; "seçimin zorlamalarla ve yasalarla değil, doğru olduğuna inanıldığında yapıldığı zaman" olacaktır.
 

Ferdinand

Öğrenci
Direkman bu sınırı kaldırmak kadar zararlı bir şey olamaz. Eğer o kadar isteniyorsa, sınırlama kaldırılmadan daha genişletilebilir ya da altyapıdan 4 veya 5 oyuncu buldundurulma zorunluluğu getirilerek kaldırma yönetimine gidilebilir. Bu durum sadece Fenerbahçe'ye veya büyüklere yarayacaksa böyle bir uygulama anlamsız.

Yabancı sınırlaması kaldırılsa bile takımlarımızın malum ekonomik durumları kaliteli oyuncular veya genç,potansiyel yetenekli yabancılar transfer etmek için yeterli değildir. Çünkü bu oyuncular 1.ve 2.sınıf Avrupa kulüpleri tarafından transfer edilirler. Tüm bu nedenlerden dolayı bu durum ne bizi Avrupa'da başarılı yapar ne de ligdeki kaliteyi arttırır.

Anadolu kulüplerinden de bu olayı savunanlar bir bakıma haklılar gibi görünüyor. Yerli oyuncular biraz parlasa pazarlığı yıllık 300-400 bin dolardan hatta milyona varan paralardan açıyor, yani yerli pahalı geliyor. Onun yerine Brezilya'dan, Afrika'dan, Orta veya Doğu Avrupa'dan ucuz topçular bulmak daha hesaplı oluyor. Ancak biliyoruz ki Anadolu kulüplerine gelip giden 'bu da nerden çıktı' dediğimiz yabancıların haddi hesabı yok. Sonuç olarak sınırlama direk ve kontolsüzce kaldırılırsa ligimizin kalitesiz yabancı çöplüğüne dönmesi uzak olmaz. Artık ilerisi ne gösterir bilemeyiz.
 

MegaWolt

Profesör
asla kaldırılmamalı hatta azaltılmalı
çünkü türk futbolunun durumu ortada, sanki şuanki yabancılar harika da daha çok istiyoruz, sankiher takım 6 yabancıdan da mükemmel performans alıyor!!!

kendi oyuncularımızı küçük görmeyi bırakalım artık, ne cevherler var bizde...
mesela gökhan ünal, bence tüm yabancı forvetlerden bin kat daha yetenekli ve güçlü.
 

Link

Profesör
Emektar
Yabancı futbolcu sayısı yarın yapılacak Futbol Federasyonu toplantısında karara bağlanacak. Başkan Haluk Ulusoy'un yabancı sayısının artırılmasına sıcak bakmadığı, ancak kulüplerin isteği doğrultusunda ara bir formül üzerinde durduğu gelen haberler arasında.

http://www.ntvspor.net/Pages/12248.ASP
 

DHeMLy-CHaY

Öğrenci
Kesinlikle kaldırılmalı.Yoksa avrupada hiçbir zaman başarı gelmeyecek,türk futbolu hiçbir zaman bitmez.yetenekli olanlar her zaman forma şansı bulur.

6+1 kuralı geldi hiçbir şey ifade etmiyor bu karar
 

serhat07

Öğrenci
Hayır kaldırılmamalı bizim yerli futbolcular kendini nasıl göstercek tabi kaldırılsın dienin parası çok dier düşük takımlar ne yapıcak :?
 

cbaris

Öğrenci
Bence kaldırılmalı. Çünkü Türk futbolu zarar görüyor. Düşündüğümüz zaman, bu sisteme göre ( 6+1 ) ilk 11'de 5 Türk oyuncu var. Bu Türk oyuncuların alternatifleri olmadığı için (özellikle büyük takımlarda), kötü performans sergilese de, sergilemese de kesin oynamak zorunda. Zaten doğru dürüst yetişen Türk oyuncusu da yok rekabet ortamı yaratacak. Durum böyle olunca Türk oyuncularının fiyatı el yakıyor. Ankaragücü Başkanı: " 20 m. vuramayan oyuncuya milyonlar vereceğime, 500 - 600 bin $'a yabancı milli oyuncu alırım " gibi bir şey söylemişti. Çok doğru!

Bir de yabancı sınırının kalktığını düşünelim. ( İlk 11'de 11 futbolcu da yabancı olabilir ) Şimdi böyle olduğunda, neden Türk futbolu geriler deniyor anlamış değilim. Türk takımları yabancı oyuncu hayranı mıdır? Yabancı sayısı artınca Türk takımları bütün Türk oyuncularını satıp, yabancı oyuncu mu alacaklar? Aksine, rekabet ortamı oluşacak. Türk oyuncularının alternatifleri artacak. Buradan yola çıkacak olursak, Türk futbolcularının da perfomansını arttırması gerekecek ki, takımda yer alabilsin. Bu da ne demek? Türk Milli Takımı'nda yüksek performans demek. Bu ne demek? Türkiye Ligi'nde heyecanlı maçlar izlenebilir demek. Türk Futbolu üzerindeki ölü toprağının kalkması demek.

Bir de şu açıdan bakalım. Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye gelmesi ile ülkemizin tanıtımı nasıl oldu dersiniz? Türkiye bir anda ilgi odağı oldu. Birkaç tane daha iyi yabancı oyuncu diğer takımlara da gelse, fena mı olur? Bu reklamları para ile yapamazsın! ama bu yol ile yaparsın.

Haluk Ulusoy'un " Türk Futbolu Zarar Görür " diye savunduğu şeyin altında başka bir şey olsa gerek. Başka bir şeyin korkusu...
 

emubaltaci

Rektör
Emektar
kaldırılmalı.. gençlerimiz zaten oynamıyorlar... artik geniş düşünmeliler avrupaya giden herkes büyük takıma gidecek diye birsey yok...avrupaya nedne gitmek istmiyolar peki Türk futbolcular çünkü burda daha fazla kazanıyolarda ondan.. kaldırılırsa futbolcu fiyatlarının düsecegini ve bunun anadolu takımlarına yararacagını dusunuyorum
 

ridvan1452

Profesör
niye kaldırılsın burasıTÜRKİYE burda TÜRK oyuncular oynar yurt dısından gelenler degil simdiki sistem gayet güzel yeter bu
 

siinan

Öğrenci
kesinlikle kaldırılmamalı çünkü o zaman türk futbolcular unutulur mesela bi türk takımında 7 yapancı vara gerisi türk nası türk takımı olacak bu
 

MasterFather

Profesör
kesinlikle kaldırılmamalı çünkü o zaman türk futbolcular unutulur mesela bi türk takımında 7 yapancı vara gerisi türk nası türk takımı olacak bu

kaldırılsın.zaten bu zihniyet yüzünden türk futbolu kazmalarla dolu.kendilerini geliştirsinler kardeşim.Gitsinler avrupada oynasınlar.%99.9 avrupada şimdi aldıkları paranın yarısına oynar.Ozaman aldıkları paraların kıymetini bilirler.
 

SwateR

Rektör
Konunu açılma tarihi baya eskiymiş ama hala günümüz futbolunu yakından ilgilendiriyor.

Avrupa' da başarı için kalkmalı diye düşünüyorum. Buda en az 10 sene sürer zaten. Baktık İspanya gibi olduk sonra kısıtlama tekrar getirilebilir düye düşünüyorum.

Bilmem ki fazla mı hayale gittik acaba :p
 

SDN Son Haberler

Üst