Futbolda devrim bu akşam gerçekleşiyor!

deatmania

Rektör
FIFA'nın bir süredir teste tabi tuttuğu gol çizgisi teknolojisi ilk kez bu akşam İngiltere'nin Belçika'yla oynayacağı hazırlık karşılaşmasında denenecek. Wembley'de İngiltere ile Belçika arasında oynanacak karşılaşma saat 19:15'te NTV'den canlı yayınlanacak.FIFA'nın bir süredir teste tabi tuttuğu gol çizgisi teknolojisi ilk kez bu akşam İngiltere'nin Belçika'yla oynayacağı hazırlık karşılaşmasında denenecek.

2010 Dünya Kupası'nda oynanan İngiltere - Almanya karşılaşmasında Lampard'ın çizgi içine düşen vuruşunun gol sayılmaması üzerine gol çizgisi teknolojisi tartışılmaya başlanmıştı.

FIFA Başkanı Sepp Blatter, bu teknolojiyi uygulayabilecek şirketlere çağrıda bulunurken, iki firmanın hazırladığı teknolojik altyapı finale kalmıştı. Budapeşte'de geçtiğimiz hafta yapılan FIFA kongresinde gol çizgisi teknolojisinin denenmesi kararlaştırılmıştı.

Gol çizgisi teknolojisi, bu akşam Wembley'de İngiltere ile Belçika arasında oynanacak ve 19.15'ten itibaren NTV'den naklen yayınlanacak maçta hayata geçirilecek. Ancak sistemin nasıl sonuçlar verdiği televizyonları başındaki izleyiciler tarafından görülemeyecek.

Sistemin çalışmasını sadece Wembley Stadı’ndaki yetkililer takip edebilecek.
Kaynak
 

XAFER37

Profesör
peki maç sırasında hakem golü vermedigi anda müdahale edebileceklermi hakem o zaman durun bekleyin içerden haber bekliyorum falan derse hadi bakalım hayırlısı olsun:D
 
Üst