Futbola yeni kurallar gelebilir

Tartışılan kurallardan hangilerini destekliyorsunuz(birden fazla şık işaretlenebilir)

• Uzatmalarda fazla oyuncu değiştirilmesi

Kullanılan: 11 68.8%
  • ilave yardımcı hakem

Kullanılan: 13 81.3%
  • devra arasının uzatılması

Kullanılan: 4 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Futbolda kural değişikliği gündemde

Diğer SPOR haberlerini okumak için tıklayınız...
647320081227120431690.jpg

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun ay sonunda yapılacak genel kurulunda, bazı oyun kurallarının değiştirilmesi gündeme gelecek.

13 Şubat 2009 00:02

Futbolda kural koyucu olarak bilinen IFAB'ın gündeminde, ''Oyuncuların Sayısı'' başlıklı 3. kural ile ''Oyunun Süresi'' başlıklı 7. kural başta olmak üzere, daha birçok kural masaya yatırılacak, kurallara ilişkin yeni teklifler görüşülecek.
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, IFAB'ın 28 Şubat Cumartesi günü Kuzey İrlanda'nın County Down bölgesinde düzenleyeceği 123. Yıllık Genel Kurul'da (AGM), futboldaki bazı oyun kuralları bir kez daha tartışılacak.
Kurallarda yapılması istenen değişiklikler arasında, maksimum oyuncu değişikliği sayısının, uzatmaya giden maçlarda artırılması ve 15 dakika olan devre arası süresinin uzatılması da bulunuyor.
Tartışmaya açılacak diğer konular arasında, ilave yardımcı hakemlerin statüsü de yer alıyor.

AA

http://www.haber7.com/haber/20090213/Futbolda-kural-degisikligi-gundemde.php

Bence en mantıklısı devre arasnın uzatılması yarım saat olmalı..

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hepsi lazım valla. :)

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Dürüst hakem istiyoruz.Dürüst olduklarına inansak,hata yapmalarına da saygı duyarız.

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Seçenekler az gibi
bir kaç seçenek daha olmalıydı

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hepsi saçma hiç gerek yok ha bi uzatmalarda fazla oyuncu değiştirilmesi mantıklı geliyor ama hangi uzatmalarda 120 dakika oynanan maçlardamı yoksa 90+2,3,4,5 dakikalarda mı geçerli bence hiç birine gerek yok.Bence değişmesi gereken tek kural var oda sadece Türkiyede geçerli sanırım çünkü avrupada maç seyrettim aynısını futbolcu yaptı hakem oraı bile olmadı şu meşhur kart göster hareketini yapınca görülen sarı kart bence saçma.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Hepsi saçma hiç gerek yok ha bi uzatmalarda fazla oyuncu değiştirilmesi mantıklı geliyor ama hangi uzatmalarda 120 dakika oynanan maçlardamı yoksa 90+2,3,4,5 dakikalarda mı geçerli bence hiç birine gerek yok.Bence değişmesi gereken tek kural var oda sadece Türkiyede geçerli sanırım çünkü avrupada maç seyrettim aynısını futbolcu yaptı hakem oraı bile olmadı şu meşhur kart göster hareketini yapınca görülen sarı kart bence saçma.

120 dklık uzatmalar için düşünülmüş

Seçenekler az gibi
bir kaç seçenek daha olmalıydı

Bunu uluslar arası fıtbol birliğine söyle:D

Seçenekleri ben hazırlamadım onlar hazırlamış

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bunu uluslar arası fıtbol birliğine söyle:D

Seçenekleri ben hazırlamadım onlar hazırlamış[/quote]

platini yakın arkadaşım