Furkan gönüllüleri sosyal mesafe olmadan eylem yapıyor

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Yasaklar nedeniyle namaz kılmalarına engel olunan furkan gönüllüleri, sosyal mesafeyi hiçe sayarak slogan atıyor.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Şimdi böyle bir dönemde sosyal mesafeyi korumak önemli bu arkadaşların yaptığı yanlış. Ama gel gelelimki bu furkan vakfıyla birilerinin bi alıp veremediği var.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Şimdi böyle bir dönemde sosyal mesafeyi korumak önemli bu arkadaşların yaptığı yanlış. Ama gel gelelimki bu furkan vakfıyla birilerinin bi alıp veremediği var.
İlk defa duydum bu vakfı ama yaptıkları direkt saçmalık boşuna mı bir sürü insan işinden oldu evde duruyor

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hani bu tür durumlara yüzeysel bakmaktansa içeride neler dönüyor bunları da bilmek lazım.
X vakfı ya da topluluğu A hükümetini desteklemeyince ne tür çirkef davranışların sergilendiğini çok kez gördük.

Yüzeysel olarak bakınca bu tür vakıfların ya da toplulukların bu gibi davranışları da çeşitli insanlarda dine karşı tekrar tekrar ön yargı oluşturuyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Furkan vakfı nedir kimdir ? Daha önce duyan bilen var mı.

Bana 3-5 kendini bilmez gibi geldi. Yoksa azcık kafası çalışan Diyanet işleri tarafındanda kesin olarak bu süreçte cemaat ile namaz kılınmasın fetvası varken hangi akla hizmet Teravih namazı birde :) Hem en uzun namaz hemde FARZ değil.

Hadi hayat normalleşiyor dediler AVM'leri açtılar bizde 20-30 kişi toplanıp Cuma namazı kılıyoz dese yanlış olmasına rağmen kısmen anlam verecem ama teravih kılınması saçma sapan iş...

Son düzenleme:

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Furkan vakfı nedir kimdir ? Daha önce duyan bilen var mı.

Bana 3-5 kendini bilmez gibi geldi. Yoksa azcık kafası çalışan Diyanet işleri tarafındanda kesin olarak bu süreçte cemaat ile namaz kılınmasın fetvası varken hangi akla hizmet Teravih namazı birde :) Hem en ucuz namaz hemde FARZ değil.

Hadi hayat normalleşiyor dediler AVM'leri açtılar bizde 20-30 kişi toplanıp Cuma namazı kılıyoz dese yanlış olmasına rağmen kısmen anlam verecem ama teravih kılınması saçma sapan iş...
Farz değil sünnet, gerekli değil demen daha doğru olurdu.Ucuz ne demek.Töbe töbe ...
Bahsi geçen şahıslarında bir an önce medeniyet ve insanlık dersi alması gerek.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Diyanete Cübbeli Hocayı getirin, bak bakim nasıl saydırıyor bunlara.

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Ben her ikisini de sever sayarım, lakin cübbeli hocanın anormal olduğunu düşünmeniz ilginç.
Ya karşıt falan değilim ama şu olanlardan sonra hala ona buna hacı hoca demeyeceksin kimseye.Ben bunu bilir bunu söylerim.Yani şu haberi de gördüğümden beri bir tek bununkini değil hiçbir iftar sahur programı izlemiyorum.İftara kadar tefekkür veya kuran-ı kerim ile vakit geçirmek daha iyi geliyor.Saçma sapan sorulara da sinirlenmemiş oluyorum hem.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Ya karşıt falan değilim ama şu olanlardan sonra hala ona buna hacı hoca demeyeceksin kimseye.Ben bunu bilir bunu söylerim.Yani şu haberi de gördüğümden beri bir tek bununkini değil hiçbir iftar sahur programı izlemiyorum.İftara kadar tefekkür veya kuran-ı kerim ile vakit geçirmek daha iyi geliyor.Saçma sapan sorulara da sinirlenmemiş oluyorum hem.

Kardeşim solcu bir sitenin haberlerine artık şüphe ile yaklaşıyorum. Araştırmadan inanma asla. Otelin kaçak olduğu yalanlanmış. Kendisi de diyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Sonra nereye bağlandı bu konu ? Mahkeme kararı ne çıktı ? Sözcü'nün haberlerine pek güvenme derim.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Teravih namazı kılmak sünnet. Ayrıca münferit (tek başına) de kılınabiliyor. Zaten Resulullah Efendimiz zamanında birkaç defa cemaat ile kılınmış. Halife Hazreti Ömer Efendimiz zamanında tekrar cemaat ile kılınmaya başlanmış:

Şu koronavirüs zamanı münferit kılınabilen bir namazı cemaat ile kılmak için diretmenin manası nedir, anlamış değilim.

Zaten vakfın kurucusu Alparslan Kuytul bayramda sokağa çıkma kısıtlanmasını da eleştirmişti:

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Kardeşim solcu bir sitenin haberlerine artık şüphe ile yaklaşıyorum. Araştırmadan inanma asla. Otelin kaçak olduğu yalanlanmış. Kendisi de diyor.
Ben herhangi bir görüşe göre değil basın gözüyle bakıyorum.Olayı yazdım çıkan ilk habere göz gezdirip koydum.O gözle bakılmazsa zaten sıkıntı doğar.Çünkü farklı görüşlere yakın birçok basın kuruluşu var her biri ayrı telden çalıyor.Hem siz dedikten sonra baktım karşılıklı yalanlamalar var.Mahkeme kararı içeren bir haber varsa atabilir misiniz.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Ben herhangi bir görüşe göre değil basın gözüyle bakıyorum.Olayı yazdım çıkan ilk habere göz gezdirip koydum.O gözle bakılmazsa zaten sıkıntı doğar.Çünkü farklı görüşlere yakın birçok basın kuruluşu var her biri ayrı telden çalıyor.Hem siz dedikten sonra baktım karşılıklı yalanlamalar var.Mahkeme kararı içeren bir haber varsa atabilir misiniz.
Mahkeme kararını blmiyorum @OzkanK. arkadaş söyledi onu, varsa atabilir. Lakin ben Nihat hocadan beklemem böyle bir kaçak olayı. Yapmaz yani, daha önce de bir kadın ile fotoğraf çekilmişti, yine iftiraların hedefi oldu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Google'a Nihat Hatipoğlu kaçak otel yazıyorum sadece çıkan siteler. ( Sözcü- T24- Cumhuriyet gazetesi )
Bunların İslamiyet ve din ile alıp veremedikleri var gibi fark ettiysen senin attığın linktede çok uzun bir yazı var ama içeriğinde hiçbirşey yok. DÖndürüp döndürüp aynı kelimeler kullanılmış bir belge yok bilgi yok mahkeme kararı yok KAÇAK YAPIPSI diyor kaldırıp kapıyor. Ayrıca haber 2014 yılına ait.
2018 yılında yapılan açıklama.
1590112477602.png

Son düzenleme:

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Google'a Nihat Hatipoğlu kaçak otel yazıyorum sadece çıkan siteler. ( Sözcü- T24- Cumhuriyet gazetesi )
Bunların İslamiyet ve din ile alıp veremedikleri var gibi fark ettiysen senin attığın linktede çok uzun bir yazı var ama içeriğinde hiçbirşey yok. DÖndürüp döndürüp aynı kelimeler kullanılmış bir belge yok bilgi yok mahkeme kararı yok KAÇAK YAPIPSI diyor kaldırıp kapıyor. Ayrıca haber 2014 yılına ait.
2018 yılında yapılan açıklama.
Ekli dosyayı görüntüle 100327
Peki ama ben yine de bu tip insanlara güvenmeyeceğim.Devlet bile kandırılıyorsa bu tip insanlar ve yanındakiler tarafından bizim çok daha dikkatli olmamız lazım.Hem çok şükür her türlü imkanımız var artık elimizde onlara soracağımıza açıp bir yerlerden okusak veya hiç olmazsa her mahallede camiler var gidip onların imamlarına sorsak daha mantıklı değil mi ?
3. şahıslardan medet ummak yerine direkt diyanetten yardım almak... Bence en güzeli bu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Peki ama ben yine de bu tip insanlara güvenmeyeceğim.Devlet bile kandırılıyorsa bu tip insanlar ve yanındakiler tarafından bizim çok daha dikkatli olmamız lazım.Hem çok şükür her türlü imkanımız var artık elimizde onlara soracağımıza açıp bir yerlerden okusak veya hiç olmazsa her mahallede camiler var gidip onların imamlarına sorsak daha mantıklı değil mi ?
3. şahıslardan medet ummak yerine direkt diyanetten yardım almak... Bence en güzeli bu.

Sen yeter ki sormak iste istediğine sor o konuda sana karışan eden yok. Ama yalan iftira haberler üstünden şahıslara karşı kinlenme veya güvenin zedelenmesin. ( Bazen yalanın iftiranın bini bir para oluyor. )

İstenende bu Din adamlarına İlahiyatçılara Diyanet işlerine güven azalsın insan islamiyetten soğusun. Bir kanal her hafta en az 2 kere İslamiyet ve Müslüman ile ilgili haber mi yapar. Yada dönüp dolaşıp Diyanet işlerini şu kadar para alıyor diye algı mı yaratır ?

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Sen yeter ki sormak iste istediğine sor o konuda sana karışan eden yok. Ama yalan iftira haberler üstünden şahıslara karşı kinlenme veya güvenin zedelenmesin. ( Bazen yalanın iftiranın bini bir para oluyor. )

İstenende bu Din adamlarına İlahiyatçılara Diyanet işlerine güven azalsın insan islamiyetten soğusun. Bir kanal her hafta en az 2 kere İslamiyet ve Müslüman ile ilgili haber mi yapar. Yada dönüp dolaşıp Diyanet işlerini şu kadar para alıyor diye algı mı yaratır ?
Ne anlatmak istediğini çok iyi anlıyorum ve katılıyorum.Fakat bende senin benim düşüncemi anlamanı istiyorum.Sen bu tür kuruluşları bu ithamlarla suçlarsan yarın bir gün onlarda senin takip ettiğin basın kuruluşlarını ters fikirlerle aşağılarlar.Bence sen benim yaptığım gibi hepsini basın kuruluşu olarak kabul et ve okuduğun her türlü haberi farklı kaynaklardan doğrulayarak akıl süzgecinden geçir.Tek kaynağa veya yakın görüşlü kaynaklara bağımlı olursan (afedersin) insanlar sığ gözle bakar.Benim hayat mantığım bu: Her şeyi sorgula ve elde ettiğin kendi fikirlerinin arkasında kapı gibi dur.Fikirlerinde bir yanlışlık sezersen doğrusunu bulmaktan ve benimsemekten çekinme.Sonuçta zararın neresinden dönülse kardır.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında, vakfın kurucu başkanı tutuklu Alparslan Kuytul'un da aralarında yer aldığı 3'ü tutuklu 45 sanık hakkında, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek", "özel belgede sahtecilik", "dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık", "kamu kurum ve kuruluşları ve benzeri tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık", "mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" suçlarından 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Bu Alparslan KUYTUL denen sahtekar şarlatan iblis Fetullahın memleketin içini karıştırmak için kullandığı bir maşa.

Son düzenleyen moderatör:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul'dan hükümete namaz tepkisi geldi: