• 5.000 TL altı en iyi Xiaomi telefonlar!

    SDN editörü Samet Jankovic, 5.000 TL altı en iyi Xiaomi telefonları araştırdı. Videoda, belirtilen aralıkta en iyi fiyat performans Android telefonları beğeninize sunuyoruz.

Fuhuş şebekesinin kodlarını polis çözdü

Bu konuyu okuyanlar

WaterBoy

Profesör
Katılım
24 Eylül 2007
Mesajlar
2,751
Reaksiyon puanı
5
Puanları
0
Antalya'da fuhuş ve fuhşa aracılık yapıldığı, yabancı uyruklu kadınların da ''İnsan Ticareti'' suçu kapsamında fuhşa zorlandığı tespit edilerek il merkezindeki 25 ayrı noktada gerçekleştirilen eş zamanlı ''Bahar'' adı verilen operasyonun, genişletilerek sürdürüldüğü bildirildi.

ANTALYA -Antalya'da fuhuş ve fuhşa aracılık yapıldığı, yabancı uyruklu kadınların da ''İnsan Ticareti'' suçu kapsamında fuhşa zorlandığı tespit edilerek il merkezindeki 25 ayrı noktada gerçekleştirilen eş zamanlı ''Bahar'' adı verilen operasyonun, genişletilerek sürdürüldüğü bildirildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin, birbiriyle bağlantılı, farklı şebeke üyelerinin yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdığı ve bazı kadınları da baskı kurarak zorla alıkoyduğu yönündeki tespitleri sonucu dün başlatılan operasyonlar, 150 kişilik polis ekibinin çalışmalarıyla devam ediyor. Polisin, fuhşa aracılık yaptıkları ve yabancı uyruklu kadınları alıkoydukları gerekçesiyle gözaltına aldığı zanlıların sayısı 16'a yükselirken, bu zanlılardan 2'si kadın 3'Ünün Moldovalı oldukları öğrenildi. Moldovalı zanlıların, fuhuş şebekesinin yurt dışı bağlantıları ile yabancı kadınların Türkiye'ye getirilmelerini sağladıkları saptandı.

DARP VE ALIKOYMA Fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltında bulunan 35 kadının 10 ayrı ülkenin vatandaşı olduğu belirlenirken, kadınların çoğunluğunun Moldova ve Ukraynalılardan oluştuğu belirlendi. Ukrayna ve Moldova'nın yanı sıra Rusya, Gürcistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Bulgaristan, Özbekistan, Azerbaycan ve Kazakistan'dan gelerek Antalya'da fuhuş yaptıkları tespit edilen kadınların 5'inin ise bazı zanlılarca darbedilip, pasaportlarına el konularak alıkonuldukları ve fuhuş yapmaya zorlandıkları ortaya çıktı.

Polisin araştırması sonucu, yakalanan zanlılarca, operasyonlar ve çevre sakinlerinin olası ihbarlarına karşı tedbir amacıyla yabancı uyruklu kadınlara Antalya'nın çeşitli mahallelerinde evler tutulduğu, bu evlerde fuhuş yaptırılmadığı, kadınların fuhuş için araçlarla sokaktan alınarak otel, özel konutlar ile eğlence mekanlarına götürüldüğü belirlendi. NUMARALANDIRMA
Yaşları 22 ile 33 arasında değişen yabancı uyruklu kadınların, farklı, ancak birbiriyle bağlantılı olan fuhuş şebekesi üyelerince fuhşa zorlandıkları, zanlıların birbirlerini telefonla arayarak, kadınların istenilen buluşma yerlerine getirilmesini sağladıkları saptandı.

Polisin teknik ve fiziki takibi sonucu zanlıların, telefon konuşmalarında dikkat çekmemek ve rahat konuşabilmek amacıyla numara kullandıkları belirlenirken, numaraların fuhuş için talep edilen kadınlara verildiği belirlendi. Şebeke üyelerinin yabancı uyruklu kadınları 10'a kadar numaralandırdıkları, numaralandırmada kadınların güzellik, boy ve kilo gibi özelliklerinin ''talebe göre'' 1'den, 10'a kadar sıralandığı öne sürüldü. Zanlıların görüşmelerinde polisin, ''9 numarayı, 7 numarayı, 3 numarayı gönder'' şeklinde birçok ifadeyi tespit ettiği öğrenildi.

Operasyonda zanlılardan bir tabanca ile 23 dolu fişek ile porno görüntülerin yer aldığı CD'ler ve banka havale dekontlarının ele geçirildiği, kadınların fuhuş için taşındığı birçok araca da el konulduğu bildirildi. Gözaltındaki yabancı uyruklu kadınların çoğunluğunun üniversite mezunu olduğu belirlenirken, bir zanlının yanındayken gözaltına alınan Moldova uyruklu S.O'nun, 3 yaşındaki oğlu ile birlikte emniyette tutultuğu, fuhuş suçuna karışmadığına yönelik tespit bulunması halinde kısa süre içerisinde serbest bırakılabileceği bildirildi.

Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğünden sağlık raporu alınan zanlılar B.B, H.F, G.B, M.K, A.K, A.S, S.S, M.E, A.K, B.D, S.K, H.P, Z.S. ile Moldovalı A.C. ile İ.B. ve T.P. adlı iki kadın da ek gözetim süresi ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'', ''Fuhuş yapmak amacıyla ülkeye insan sokmak suretiyle insan ticareti yapmak'' ile ''Fuhşa teşvik, aracılık ve yer temini etmek'' suçlamalarıyla sorgulanmaya başlandı. Polis, soruşturma kapsamında gözaltında bulunan yabancı uyruklu kadınları da olası hastalıklarla ilgili muayene için sağlık kuruluşuna sevk ederken, fuhşa karıştıkları belirlenen kadınlar ve mağdurların ifadelerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde ülkelerine gönderilecekleri bildirildi. (A.A)

Gazeteport
 

Son mesajlar

Üst