FSP HV PRO 550W FSP550-51AAC 550W 80+ EU Güç kaynağı

Wearex

Öğrenci
Merhaba dostlar yakın zamanda bir bilgisayar alacağım ve kararda verdim aslında TheLastWarrior ve met 35 dostlarımın yardımıyla fakat sistemde FSP HV PRO 550W FSP550-51AAC 550W 80+ EU Güç kaynağı kullanılıyor insanda araştırmadan edemiyor tabi sizce nasıl bir PSU?Sorun çıkarır mı sistemime yeter mi?

Sistem Bileşenleri​

AMD Ryzen 5 3500X 4.1GHz 6/6 Çekirdek işlemciASUS PRIME B450M-K AnakartADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz BellekASUS GTX 1650 SUPER TUF GAMING Ekran kartıVENTO NEPTUNE 3 adet ARGB + 1 adet Ledsiz Fanlı TEMPERED GLASS Siyah KasaFSP HV PRO 550W 80+ EU Güç kaynağıKINGSTON A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD

FSP PSUlar F/P olarak iyiler.Yani Rampage, Powerboost, Frisby ve benzeri gibi kalitesi çöp değildir.Alabilirsiniz ama isterseniz TheLastWarrior'un dediği gibi Hydro serisi daha iyi oluyor onu da alabiliyorsanız alın.

Son düzenleme:

HABAR

Asistan
FSP HV Pro alınabilir ürün, tavsiye ederim.
Sistem toplu bir yerden falan alınmayacaksa anakart B450M S2H yapabilirsiniz.

met 35

Rektör
FSP powerde bi dünya markasıdır.Kendi adı ile power ürettiği gibi,aerocool,coolermaster,Zalman, Evga,Be quiet, Thermaltake gibi firmalara da power üretir. Bu modelinde , 12 volttan yazdıkları 550 wattın tamamını vermişler. Ve çoğu powerde tek olan, 8 pin işlemci beslemesini, 2 adet yapmışlar.

1650 super 12 volttan,95 watt gibi çok cüzi bi watt çeker. Yani bu e.kartından 2-3 bile taksan, bu power yine yeter.

Wearex

Öğrenci
FSP powerde bi dünya markasıdır.Kendi adı ile power ürettiği gibi,aerocool,coolermaster,Zalman, Evga,Be quiet, Thermaltake gibi firmalara da power üretir. Bu modelinde , 12 volttan yazdıkları 550 wattın tamamını vermişler. Ve çoğu powerde tek olan, 8 pin işlemci beslemesini, 2 adet yapmışlar.

1650 super 12 volttan,95 watt gibi çok cüzi bi watt çeker. Yani bu e.kartından 2-3 bile taksan, bu power yine yeter.
Verdiğiniz bilgiler için sağolun içim rahatladı:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunu da düşünebilirsiniz
hocam ben toplamıyorum hazır alıyorum da onun için.