Yardım French Press Kahvem Acı Oluyor

Cyned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba french press ile filtre kahve yapıyorum kahve dünyasının Etiyopya kahvesini kullanıyorum fakat acı oluyor. 200 ML suya 1.5 yemek kaşığı kahve koymuştum acı olmuştu sonra bunun yerine aynı su miktarına 2 tatlı kaşığı koydum ve yine acı olmuştu. Her şeyi yapıyorum suyu kaynarken dökmüyorum 4 dakika demliyorum tüm püf noktaları uyguluyorum fakat yine de çok sert ve acı bir kahve oluyor. Kahveden dolayı mı yoksa ben mi beceremiyorum?

2 tane merak ettiğim soru var 1. Olarak kahvede bir sıkıntı var mıdır? 2. Olarak kahveyi fazla demlemek acılaştırır mı? Kullandığım kahve Kahve Dünyasının Etiyopya kahvesi

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
Kahvenin acı olması en çok kahve ile alakalı elbette. Kahveni yumuşatmak için birazcık süt katabilirsin ancak bunu biliyorsundur muhtemelen. Sütlü sevmiyorsan kahveni değiştirmen gerek zira yapımında sorun yok gibi. Kahve Dünyası'ndan ziyade Tchibo'nun kahvelerini denemeni öneririm. Ben Black & White olanını kullanıyorum asiditesi çok az. Tavsiye ederim.

Cyned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kahvenin acı olması en çok kahve ile alakalı elbette. Kahveni yumuşatmak için birazcık süt katabilirsin ancak bunu biliyorsundur muhtemelen. Sütlü sevmiyorsan kahveni değiştirmen gerek zira yapımında sorun yok gibi. Kahve Dünyası'ndan ziyade Tchibo'nun kahvelerini denemeni öneririm. Ben Black & White olanını kullanıyorum asiditesi çok az. Tavsiye ederim.
Çok sağolun