Fren balata temizleyici

Bu konuyu okuyanlar

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Herkese selam , konuyu açmamın sebebi eğer buna ihtiyaç duyan biri olursa diye fikir vermesi açısından açtım.
Hepimizin bildiği üzere güvenli bir araç kullanmanın en büyük unsuru frenlerdir diyebiliriz.
Çoğu zaman dikkat etmesekte balatalarımız ömrünü uzatmak ve frenlerin etkili bir frenleme yapması için temizliğine dikkat etmemiz gerekir.
Son zamanlarda sağ ön tekerden fren gıcırtısı gelmeye başlamıştı , bende bir temizleyeyim dedim.
O yüzden gözüme çarpan şu 3 ürünü aldım :

3 üründe iyi not ve puanlamalar almış , ikisi elime ulaştı diğeri de yarın elimde olur muhtemelen. Haftasonu kullanıp hangisinin daha iyi kir-pas çıkaracağını not düşeceğim.

Bu konuyu da buraya not olarak düşüyorum isteyenler veya kaçıranlar olursa burada not olarak dursun :)

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Haftasonunu bekleyemeden kullandım. Üçü de görevini gayet iyi yapıyor. En iyi bulduğum Würth oldu , fakat fiyat farkını vermeye gerek yok. Müller veya Förch'de alsanız olur. (Bende karar veremedim çünkü :D)
Sıralama yapmak gerekirse : Müller>Förch>Würth ( Fiyattan dolayı) , ama dediğim gibi neredeyse fark yok aralarında , o yüzden pek fark etmeyecek hangisini aldığınız.
Frenlerde anında fark yarattığını hissettim ayrıca. Ses sorunu da ortadan tamamen kalktı. Ayrıca kir, pas gördüğüm her yere uyguladım , tertemiz kalıyor uygulanan yerler.