FPS Sorunu Yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

alpergnd17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, TFT ve Knight oynarken sistemim yeterli olmasına rağmen FPS düşüklüğü alıyorum fakat 1-2 saat sürekli oynadıktan sonra bilgisayarın fanları çalışmaya başlıyor ve fps'im 20-30'lardan 140-150 civarına çıkıyor üstelik en yüksek ayarlarda.
Hatta dün gece bilgisayarın hızlandığını anladığımda aynı anda 2 oyuna birden girdim ve fps hiç bir şekilde düşmedi.
Ne denediysem olmadı ekran kartı işlemci pil den ne varsa performans moduna ayarladım, grafikleri kıstım, oyundan tam performans alabilmem için sürekli 1-2 saat beklemem gerekiyor mu? Bir çaresi var ise yardımcı olabilir misiniz?

Oyun oynarken aldığım işlemci hızı 2,80-3,20 arasında geziyor.

Sistem:
İ5 1035 G1
Nvidia Geforce MX230
128 GB SSD ( Tüm oyunlar SSD içersinide kurulu)
1 TB HDD
4 GB RAM

Ufak bir sorum daha olacak, DELL marka bilgisayarım, RAM ve SSD eklemesi yapmak istiyorum fakat Laptop'un arka kapağını açmam gerek bu işlemleri yaparsam Garantiden çıkar mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen moderatör:

FiratHGorduk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok Bir Bilgim Yok Ancak Buna Darboğaz Deniyor Sanırsam GPU Veya CPU Da Meydana Gelen Isı FPS i Düşürdüğünden Dolayı Fanlar Çalıştığında FPS Nin Normale Gelmesi Gayet Doğal Fanlar En Başta Yavaş Dönüyor Sonra Hızlanıyor İse Bunu BIOS Menüsünden Ayarlayabiliyoruz Gayet Basit Bir İşlem

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Merhaba, TFT ve Knight oynarken sistemim yeterli olmasına rağmen FPS düşüklüğü alıyorum fakat 1-2 saat sürekli oynadıktan sonra bilgisayarın fanları çalışmaya başlıyor ve fps'im 20-30'lardan 140-150 civarına çıkıyor üstelik en yüksek ayarlarda.
Hatta dün gece bilgisayarın hızlandığını anladığımda aynı anda 2 oyuna birden girdim ve fps hiç bir şekilde düşmedi.
Ne denediysem olmadı ekran kartı işlemci pil den ne varsa performans moduna ayarladım, grafikleri kıstım, oyundan tam performans alabilmem için sürekli 1-2 saat beklemem gerekiyor mu? Bir çaresi var ise yardımcı olabilir misiniz?

Oyun oynarken aldığım işlemci hızı 2,80-3,20 arasında geziyor.

Sistem:
İ5 1035 G1
Nvidia Geforce MX230
128 GB SSD ( Tüm oyunlar SSD içersinide kurulu)
1 TB HDD
4 GB RAM

Ufak bir sorum daha olacak, DELL marka bilgisayarım, RAM ve SSD eklemesi yapmak istiyorum fakat Laptop'un arka kapağını açmam gerek bu işlemleri yaparsam Garantiden çıkar mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
RAM'ı 8 yapabilirsin. Termal macun yenilemeside yapabilirsin. Gerçi PC yepyeni.