FPS problemi :/

Bu konuyu okuyanlar

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Dostlarım bilgisayarım o kadar iyi olmasada oynatabilicek bir pc, 2 gün önce hiç bilmediğim bir sebepten ötürü 06 fps oynatıyordu sürekli haraket edemez hale geldim bu sorunla da çok kez karşılaştım ve çözümünü windowsu yeniden yükleyerek çözdüm . Şimdi ise her hangi bir fighta 40 30 dan 15 falan düşerdi , windowsu tekrar yükledikten sonra fightlarda 01 kadar düşüyor çok fazla fps drop yiyorum ne yapabilirim .

Not:
-Driverler güncel
-Windowsu yeniden yüklemeden öncede sürekli ekran kartı kullanımında dalgalanmalar vardı 100'e çıkıp düşüyordu boşta bunu nasıl çözebilirim?

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Dostlarım bilgisayarım o kadar iyi olmasada oynatabilicek bir pc, 2 gün önce hiç bilmediğim bir sebepten ötürü 06 fps oynatıyordu sürekli haraket edemez hale geldim bu sorunla da çok kez karşılaştım ve çözümünü windowsu yeniden yükleyerek çözdüm . Şimdi ise her hangi bir fighta 40 30 dan 15 falan düşerdi , windowsu tekrar yükledikten sonra fightlarda 01 kadar düşüyor çok fazla fps drop yiyorum ne yapabilirim .

Not:
-Driverler güncel
-Windowsu yeniden yüklemeden öncede sürekli ekran kartı kullanımında dalgalanmalar vardı 100'e çıkıp düşüyordu boşta bunu nasıl çözebilirim?
Sistem özelliklerini yazar mısın? Ve eğer bu videodakileri pcde yapmadıysan mutlaka yapmalısın benim sistemim çöp ama tflerde 50 altına düşmüyor bu ayarlar sayesinde.

e30cu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
129
DDU ile Sürücü kaldırıp, tekrar kurun.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sistem özelliklerini yazar mısın? Ve eğer bu videodakileri pcde yapmadıysan mutlaka yapmalısın benim sistemim çöp ama tflerde 50 altına düşmüyor bu ayarlar sayesinde.
Sistemim apu + entegre ekran kartı sistemi
İşlemci=AMD A4-5000 APU
Sanal Ekran Kartı=AMD Radeon R5 M200/ HD8500M serisi
Entegere Ekran Kartı= AMD Radeon HD 8330
Ram = 4 GB DDR3

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Sistemim apu + entegre ekran kartı sistemi
İşlemci=AMD A4-5000 APU
Sanal Ekran Kartı=AMD Radeon R5 M200/ HD8500M serisi
Entegere Ekran Kartı= AMD Radeon HD 8330
Ram = 4 GB DDR3
Sizin sisteminizden daha düşük bir sistem ile videoda ki ayarlar sayesinde lanede 60 70 tflerde 40-50 civarlarında oynuyorum.

Desp0tizm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
259

Not:
-Driverler güncel
Oyun donuyorsa silmende fayda var ekran kartini yakabilirsin ?

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Msı afterburn ile oyun içi değerleri takip edip atabilir misin? Gpu ve cpu kullanımı ve sıcaklıkları nasıl bakalım bi.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Msı afterburn ile oyun içi değerleri takip edip atabilir misin? Gpu ve cpu kullanımı ve sıcaklıkları nasıl bakalım bi.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
GPU Sıcaklığı Boşta 43 derece
GPU Kullanımı Oyundayken 45 55 arası değişiyor
GPU sıcaklığı Boşta 45
GPU Kullanımı Oyundayken sabit değer yok sürekli 40ın üstünde ve arada 100e çıkıyor
-------------------------------------------------------------------------------------
CPU boşta 52 derecede geziyor
CPU oyunda 60 65 falan oluyor
----------------------------------------------------------
Kısaca
CPU sıcaklığı min 50 max 65
GPU sıcaklığı min belirtmemiş ama 40 derece max 57

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
GPU Sıcaklığı Boşta 43 derece
GPU Kullanımı Oyundayken 45 55 arası değişiyor
GPU sıcaklığı Boşta 45
GPU Kullanımı Oyundayken sabit değer yok sürekli 40ın üstünde ve arada 100e çıkıyor
-------------------------------------------------------------------------------------
CPU boşta 52 derecede geziyor
CPU oyunda 60 65 falan oluyor
----------------------------------------------------------
Kısaca
CPU sıcaklığı min 50 max 65
GPU sıcaklığı min belirtmemiş ama 40 derece max 57
Gpu kullanımı oyunda %50-60 iken işlemci kullanımı %kaç ve ram kullanımı ne kadar.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Gpu kullanımı oyunda %50-60 iken işlemci kullanımı %kaç ve ram kuklanımı ne kadar.
CPU kullanımdna kesin bir şey diyemem dalgalanmalar oluyor %10 oluyor bazen %50 -60 a çıkıyor bazende %100 çıkıyor sonra düşüş yaşıyor , Ram kullanımı ise 3.4gbnin min 2.8 max 3.3

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
CPU kullanımdna kesin bir şey diyemem dalgalanmalar oluyor %10 oluyor bazen %50 -60 a çıkıyor bazende %100 çıkıyor sonra düşüş yaşıyor , Ram kullanımı ise 3.4gbnin ün min 2.8 max 3.3
Bakın demek istediğim. Cpu kullanımı oyun içinde %100 olur ise darboğaz oluyor demektir ve buda gpu kullanımını düşürür ve fps kaybı yaşarsınız yani gpu kullanımı düştüğünde cpu kullanımı %100 mü oluyor. Onu bir takip edermisiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde kaç gb ram kullanıyorsunuz ve Windows 10 mu kullanıyorsunuz.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bakın demek istediğim. Cpu kullanımı oyun içinde %100 olur ise darboğaz oluyor demektir ve buda gpu kullanımını düşürür ve fps kaybı yaşarsınız yani gpu kullanımı düştüğünde cpu kullanımı %100 mü oluyor. Onu bir takip edermisiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde kaç gb ram kullanıyorsunuz ve Windows 10 mu kullanıyorsunuz.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Verilen grafikleri tam anlayamadım siz anlarsınız belki demek istediğiniz şeyle
4gb ram var ,Laptop ilk hali windows 8,1 di 10'yükselttim

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Hocam, işlemci kullanımı bazı yerlerde %100 olmuş. Yani darboğaz oluyor. Arama yerine- Arka Plan Uygulamaları yazın ve arka plan uygulamalarına girin. Windows güvenliği hariç arka plan uygulamalarını kapatırmısınız.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Arama yerine- Arka Plan Uygulamaları yazın ve arka plan uygulamalarına girin. Windows güvenliği hariç arka plan uygulamalarını kapatırmısınız. Birde görev yöneticisine girin ve başlangıç a tıklayın gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın. Arama yerine-Oyun modu yazın ve oyun modunu aktif hale getirin. Arka planda çalışan uygulamaların bazıları işlemciye yükleniyor olabilir o yüzden darboğaz meydana geliyor olabilir. Bakalım bunları yaptığınızda değişme olacakmı.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arama yerine- Arka Plan Uygulamaları yazın ve arka plan uygulamalarına girin. Windows güvenliği hariç arka plan uygulamalarını kapatırmısınız. Birde görev yöneticisine girin ve başlangıç a tıklayın gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın. Arama yerine-Oyun modu yazın ve oyun modunu aktif hale getirin. Arka planda çalışan uygulamaların bazıları işlemciye yükleniyor olabilir o yüzden darboğaz meydana geliyor olabilir. Bakalım bunları yaptığınızda değişme olacakmı.
Oyun modu aktif Başlangıçtaki yüm gereksiz uygulamalar kapalı
Arka plandaki uygulamarı nerede onu anlayamadım

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
windows ara yerine yazdığımda bir şey çıkmadı

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
tamamdır kapatım hepsini

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Tamam şimdi bir daha oyuna girin. Bakalım fps artacak mı.