Yardım fps drop takılma anakartmı sıkıntılı yoksa psu mu?

heyseen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • 5600X Ryzen işlemci.
  • RAM 16 GB 3200 MHz 16 GB.
  • Ekran kartı 6700XT.
  • Power 750 watt High Power Bronze.
  • Anakart MSI B450 Gaming Plus Max.
  • BIOS'um son sürüm.
  • Ekran kartım son sürüm.
  • AMD chipset yüklü.
  • Windows güncelemeleri tam.

MSI Afterburner'da bütün değerlerim normal. Ekran kartı en fazla 55-60 derece, ekran kartı kullanımı %98. Ayarlarıma göre değişiyor.
İşlemci 51 derece oyunda, kullanım en fazla %80 tek çekirdekte. Öteki çekirdekler çok az kullanıyor.

Oyunlara gırınce Warzone, Super People ve Valorant oyunlarında ekran kartı kullanımı dusuyor, düşüş yiyorum, takılıyor.
Ekran kartından süpelendim, arkadasta denedım benım ekran kartını, hiçbir sekilde takılma olmuyor. Üstüne üstlük 2K tam ultra ayarlarda Forza Horizon oyunundan denedı, hiç sıkıntı yok ve ekran kartından bobın sesi de gelmıyor. Benım sistemde oyunları düşük ayarlarda oynadıgım halde 1920x1080 ve low ayarlarda ekran kartından cızırtı gelıyor. Ultra ayarlara alınca cızırtı cogalıyor ve düşüş yiyiorum. Oyuncuların oldugu yerlerde oyuncularla karısılasınca düşüş ve takılma baslıyor.

Arkadasım MSI Afterburn'den voltajı en dusuge al ve MHz clock ayarlarını da en dusuge al, oyunda takılma olacak mı dedı, bu sekilde denedım, hiçbir sekilde takılma olmuyor. Adeta akıyor oyun.

Keçap27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Anakartın ya zorlanıyor olabilir.İyi sistem var ama anakart biraz cılız kalmış.