Foxmarks, IE ve Safari'de

Bu konuyu okuyanlar

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Firefox kullanıcılarının en sevdiği eklentiler arasında yer alan Foxmarks'ı, bundan böyle tarayıcı olarak Internet Explorer ve Safari'yi tercih edenler de kullanabilecek. Sık kullanılanlar arasındaki adresleri internet üzerinde saklamanızı ve herhangi bir bilgisayardan ulaşabilmenizi sağlayan Foxmarks, bugüne kadar sadece Firefox kullanıcılarının tercih edebildiği bir uygulamaydı. Firefox kullanıcıları Foxmarks'ı eklentileri arasına ekleyebilirken diğer tarayıcıları kullananlar sadece internet üzerinden siteye bağlanarak favori adreslerine ulaşabiliyorlardı.
foxmarks_21233940045.jpg

Foxmarks artık Internet Explorer ve Safari'yi de destekliyor.

İki gün önce Foxmarks tarafından sevindirici bir haber geldi. Artık eklentinin yeni sürümü bundan böyle diğer tarayıcıları tercih edenler tarafından da kullanılabilecek. Foxmarks şu an Windows XP ya da Vista üzerinde Internet Explorer'a eklenebiliyor. ile kullanılabiliyor. Mac için de durum sevindirici. Safari 3'te de artık Foxmarks'ı eklenti olarak kullanabilmek mümkün.

Foxmarks Ne İşe Yarar?

İnternette dolaşırken tarayıcınızın sık kullanılanlar listesine eklediğiniz herhangi bir adres, eğer Foxmarks eklentisini kullanıyorsanız otomatik olarak Foxmarks.com üzerindeki hesapla senkronize oluyor. Bu sayede, ilgilendiğiniz adresleri tek tek bir internet sitesi üzerinde saklamak yerine, tek bir hareketle bu işi otomatik olarak yapabiliyorsunuz.

foxmarks31233940340.jpg

Foxmarks, eşleştirme işini otomatik yapıyor.

Yüklemek için: Foxmarks.com

Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
kullanmak istedim fakat kurduğum gibi kaldırmam bir oldu çok saçma bir yapısı var kesinlikle kullanıcı dostu bir uygulama değil. Operada bu özellik tümleşik olarak geliyor bir kez daha operanın büyüklüğünü anladım :)

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben uzun zamandır kullanıyorum ve çok da memnunum :) yakında chrome içinde eklentiler çıkmaya başladığı zamanfoxmarks da orada olacak ve daha da memnun olacağım :)

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ben kurdum hoşuma gitmedi yada beceremedim kullanmayı...

mehmetefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ben uzun zamandir kullaniyorum firefoxda ve vazgecilmezlerimden bir eklentidir,
takilan varsa yardimci olmaya calisirim, eklenti sayesinde favorilerinize online olarak heryerden ulasabiliyosunuz, baska bir bilgisayarda baska bir memlekette farketmez
listeye eklediginiz her adresi kaydediyor firefoxdan hercikisinizda sizi uyariyor ve tamam dediginizde tüm yer degisiklikleri dahil kaydediyor
firefoxu silip yeni bir versiyonunu yüklediginizde favorileriniz gidiyor bunu cogu kisi firefox 2 den 3 e gecerken yasamistir ben bunun sayesinde yasamadim tüm yerimlerimi birkac saniyede tekrar yükledim, sifrelerinizi bile yedekleyebiliyorsunuz, febe eklentisi de buna benzer ama o sadece bilgisayariniza yedekleme yapiyor, ama o da cok harikadir febeyle favorilerinizle beraber arama motorlarinizi acilis sayfanizi, tüm yüklü eklentilerinizi hatta gecmisinizi bile yedekleme ve tek tikla geri alma olanagina sahip oluyosunuz adblock plus , febe ie sekmesi, ve foxmarks vazgecilmezlerimdendir....

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Benim de kullandığım vazgeçilmez bir Firefox eklentisidir. Sadece yer imlerini değil şifrelerinizi de eşleştirme özelliğine sahip. Bu işi otomatik yapması da en güzel yanı. Kullanmayanlara tavsiye edilir.

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
arkadaslar ben uzun zamandir kullaniyorum firefoxda ve vazgecilmezlerimden bir eklentidir,
takilan varsa yardimci olmaya calisirim, eklenti sayesinde favorilerinize online olarak heryerden ulasabiliyosunuz, baska bir bilgisayarda baska bir memlekette farketmez
listeye eklediginiz her adresi kaydediyor firefoxdan hercikisinizda sizi uyariyor ve tamam dediginizde tüm yer degisiklikleri dahil kaydediyor
firefoxu silip yeni bir versiyonunu yüklediginizde favorileriniz gidiyor bunu cogu kisi firefox 2 den 3 e gecerken yasamistir ben bunun sayesinde yasamadim tüm yerimlerimi birkac saniyede tekrar yükledim, sifrelerinizi bile yedekleyebiliyorsunuz, febe eklentisi de buna benzer ama o sadece bilgisayariniza yedekleme yapiyor, ama o da cok harikadir febeyle favorilerinizle beraber arama motorlarinizi acilis sayfanizi, tüm yüklü eklentilerinizi hatta gecmisinizi bile yedekleme ve tek tikla geri alma olanagina sahip oluyosunuz adblock plus , febe ie sekmesi, ve foxmarks vazgecilmezlerimdendir....

Benim öğrenmek istediğim şey bunları açtığım hesaba attım nasıl çalıştığını öğrenmek için sık kullanılanlardan 2-3 tane silip bunu sync etmeye çalıştım ancak başaramadım bunları hesaptan geri nasıl alıcağız bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ben üye oldum gayet kullanışlı bi'şi

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
daha önce Firefox'da kullanıyordum...uzun süredir firefox kullanmadığımdan Kısayollarımdan ayrı kalmıştım...
biraz önce IE'ye aktardım...ordan da Chrome'a :D çok güzel oldu..
haber için teşekkürler

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Benim de en sevdiğim eklentilerden biridir. Böyle bir yenilik yaptıklarını duyunca haber yapmamak bencillik olurdu.

@justsetmefree Güncellemek için bir şey yapmana gerek yok. Kullandığın tarayıcıyı kapatırken sana "değişiklik var, kaydetmek ister misiniz?" diye sorar. Buna evet dediğinde değiştirir. Ekleme ya da silme farketmiyor, hepsi otomatik... Foxmark'taki hesabında hangi adreslerin o an kayıtlı olduğunu görmek için foxmarks.com'a gidip üye girişi yapman yeterli. Üstte bulabileceğin my foxmarks linki altında duruyor hepsi.