Foxconn marka anakarta uyumlu ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

cptkaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar.
4 yıldır foxconn marka anakartı kullanıyorum bugün pc yi açtığımda ekranda acayip renkler ortaya çıktı turuncu koyu mavi ve kırmızı gibi sonra windows başlatılıyor yazısını gördüm oturum penceresi geldiğinde ekran komple kaymış ve renkler birbirine girmişti şifremi yazıp girdim ama masaüstünden kalana benziyordu sonra kapattım açtım vga kablosunu anakartın vga girişine bağladım bi süre onunla idare ettim ve şuan anakartın vga girişine takılı ama işimi görmüyor.
soruma gelecek olursak bendeki anakarta uyumlu bir ekran kartı ismi markası verebilirmisiniz pc den az çok anlarım ama o PCI EXPRESS yada PCI-E 16X falan onlardan hiç anlamadığım için buraya konu açma gereği duydum yanlış yere açtıysamda affola.
bana kalırsa büyük ihtimalle ekran kartı iflas etti çünkü pc yi açtığımda fanı dönmüyor ancak ben dokununca çok yavaştan dönmeye başlıyor yani dokunsam durcak gibi sonra kartı çıkartıp tekrar taktım yine aynı sorun ama kart 2--3 dk çalışıyor ve ısısı el yakıyor arkadaşlar bugünden beri kafayı yeme derecesindeyim sizlerden ricam bu anakarta uyumlu bikaç ekran kartı örneği anakartın özelliklerini gösteren linki bırakıcam eğerki onlar uygunsa onları alayım önereceğiniz kartlar 300 ytl yi geçmezse çok sevinirim maddi durumum biraz sıkıntılı.

Anakart: Foxconn H55MXV-LE
işlemci: intel core i5 650 3.20 GHZ
ram: 4 GB DDR3 1333 mhz
hard disk: seagate 1TB 7200 rpm
güç kaynağı: 300 watt

benim karar verdiğim ekran kartları bunlar ama anakartın slotuna uyarmı bilmiyorum yani anlamıyorum onu sizlere bırakıyorum.
anakartın site linki budur girip bakabilirsiniz Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

ekran kartlarıda bunlar
MSI R7 240 DDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Powercolor HD6570 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
EVGA GT730 Low Profile DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
Powercolor HD6570 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

arkadaşlar bu 4 ekran kartlarından hangisi uyar uymaz bilmiyorum daha öncede araştırma yaptım ama dediğim gibi slotlardan hiç anlamıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
R7 240 yapacağın en iyi tercih olur. Ayrıca anakartın PCI Express uyumlu her ekran kartını destekliyor.

cptkaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
R7 240 yapacağın en iyi tercih olur. Ayrıca anakartın PCI Express uyumlu her ekran kartını destekliyor.
hocam öncelikle cevap verdiğiniz için çok tşk ederim.
R7 240 alsam bi sorun çıkartmaz inşallah ekranım 1920x1080 çözünürlükte çalışıyor ve biraz oyun delisiyim.

cptkaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam son bişey daha sormama izin verin lütfen benim aklımı kurcalayıp duruyor R7 240 ekran kartının uyumlu olduğu slot PCI 3.0 ama bende PCI 3.0 yok kafamı o kurcalıyor ben o kartı PCI EXPRESS x16 slotunamı takmam gerekiyor tek sorum bu hocam ilgilendiğiniz için tşk ederim

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
PCI Ex. 2.0 uyumlu ekran kartını 2.0 ve 3.0'a takabilirsiniz. PCI Ex. 3.0 uyumlu ekran kartını 2.0 ve 3.0 anakarta takabilirsiniz farketmez yani.

cptkaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tşk ederim hocam ozaman R7 240 ekran kartını PCI Express x16 slotuna takıyorum anladım yardımcı olduğunuz için çok tşk ederim.