Foto Ders: Docx Dosyalarını Çevirmek

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Office 2007 ile hazırladığınız dosyalar, Office 2003 ile açılmayabilir. Format sorununu ortadan kaldıran ücretsiz araç ile Office 2007 dosyalarını Office 2003'e çevirebilirsiniz.

Microsoft'un en yeni ofis paketi Office 2007, görsel arabirimi ile büyük beğeni topluyor. Değişiklikler her ne kadar sadece görsel arabirimdeymiş gibi algılansa da aslında teknik tarafta da büyük değişiklikler var. Bunların yansımalarından biri de dosya uzantıları. Örneğin Word 2007 ile oluşturduğunuz bir belge, varsayılan olarak *.docx dosyası olarak kaydediliyor. Bu dosyayı ne Wordpad ne de Office 2003'teki Word açabiliyor. Ama çaresiz değilsiniz. Aşağıda sizler için hazırladığımız foto-dersi izleyerek siz de bunun üstesinden gelebilirsiniz.

İzleyin


:: Docx belgelerini Doc dosyasına çeviren programı download etmek için tıklayın.

:: Sorunlarınızı ve yeni araç hakkındaki yorumlarınızı bu başlıkta alalım.

Bilgi için: Microsoft
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net
 

cemuzel

Üyecik
Aslında program yerine bu yötnem de kullanıabilir.

Hazırladığınız word dosyasına kaydet diyin ve adını gireceğiniz kısımın altında "docx" uzantısı vardır. Alttaki kısıma (Kayıt Türü Yazan Yere) tıkladığımızda karşımıza bir sürü uzantı çıkacaktır.Oradan "doc" seçin ve kaydet diyin.Yani tek yapmanız gereken ileriyi düşünmek ve "doc"olarak kaydetmektir.

İyi Günler
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Bu yazılım sayesinde dikkat ederseniz Office paketinin gereksinimi de ortadan kalkıyor. Gerçi her Word belgesini Wordpad ile açamıyorsunuz ama en azından Office 2007 kurmanıza gerek kalmıyor.

Bu arada Office 2007'yi her isteyen de kuramıyor :D Birazcık şeyyy :$ pahalı :)
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
2007'de Word seçeneklerine girin Kaydet sekmesinde varsayılan kayıt biçimini Word 97-2003 belgesi olarak kaydeti seçin kafanız rahat olsun
 
Üst