Forumda Aylarca Muharrem İnce'nin Seçilmesi için uğraşan Administraktör Artık Ak Partili(Nedenini açıklıyorum)

Bu konuyu okuyanlar

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Malum ülkenin genel hastalığı yazılanı okuma ve başkasının görüşünü anlama... Yazımı sonuna kadar okumadan ve yazdıklarımı sonuna kadar anlamadan onun bunun sözlerini tekrarlayanlar, benle aynı düşünsünler yada düşünmesinler onlara forumda gösterilebilecek en sert tepkiyi göstereceğimi garanti edebilirim.

Siyaset muhalif görüşlerin Twitter da paylaştığı yabancı şirketlerin analizlerinden ibaret değildir.

Öncelikle nasıl bu kararı aldım

Sadece düşündüm. CHP deki durumu İyi parti ile CHP nin ne kadar anlaşabileceğini ve HDP nin bu ikiliyi ne kadar destekleyeceğini...

Ve vardığım kanı daha öncede olduğu gibi CHP, HDP ve İYİ PARTİ nin tek bir adayı desteklemesi durumunda geçmişte yaşadığımız başarısızlıkları(eski koalisyonları kastediyorum) tekrar yaşayacağımız oldu.

Neden mi?

Barış pınarı harekatı gibi bir olayda bile birbiri ile çelişen CHP ve İYİ PARTİ var ortada. Verdiği destek sonucu istediğini bulamayan ve pek çok konuda CHP ve İYİ PARTİYİ desteklemeyecek hdp yide unutmamak gerek tabi (dolayısı ile çoğu zaman çoğunluk oylamasında AKP ve MHP nin oylarına ihtiyaç duyulacak olmasınıda tabi)

Peki bunlara ek olarak CHP içi karışıklıklara ne demeli....

1) Kaftancıoğlu İmamoğlu problemi

2)İnce Kılıçdaroğlu problemi

CHP nin en önde gelen 4 ismi bile birbirine bu kadar girmiş iken nasıl başarı bekleyebiliriz ki?

Ayrıca ben yakın tarihet gerçekleşen iki kumpas hatırlıyorum.

1)
Deniz Baykal kaset kumpası

2)İmce Erdoğan ile görüştü kumpası

İki kumpastada karlı çıkan tek bir kişi var Kılıçdaroğlu. Bu noktada benim aklıma kötü kötü şeyler geliyor sanki birileri Kılıçdaroğlunu dışarıdan destekliyormuşcasına. Bilmiyorum belkide yanılıyorumdur.

Bunlara ek olarak Adalet, Adalet diye bağıran Kılıçdaroğlunun parti içi başkanlık seçimi sırasında ve sonrasında İnceye yaptıkları gayet açık ve net.

Yıllardır beyin fırtınası yapmayanlara, desteklediği parti liderinin görüşlerinin dışına çıkmayan ve düşünme işini kendi partisinin liderine bırakanlarla gelin bi beyin fırtınası yapalım...

Yıllarca ülkedeki ekonomik durumu, getirdiği nokta ile övünen AKP nasıl bu duruma geldi? . Ekonomiyi durma noktasına getiren dolar kuru, hangi hatalar yada olaylar üzerine bu kadar yükseldi gelin birlikte düşünelim...

1)Trump ın başa gelmesi üzerine dolar 3.9 lardan 4.5lere yükseldi.

2)Brunson meselesi ile 4.5 lerden doların 8 in üzerine çıktı.

Ben bu iki olaydada herhangi bir ekonomik hata görmüyorum.

Ak parti yıllardır siyasetini doğrusuyla yanışıyla sürdürüyor. Hataları çok fazla kabul ediyorum. Ve sırf bu hatalar yüzünden kaç yıldır forumda AKP karşıtı görüş benimsedim. Ancak şuan AKP kötünün iyisi. Daha iyisi gelinceye kadar AKP yi desteklemeye devam edecek gibi duruyorum.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
geçmiş olsun artık bir partizansın :D

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Neden olamadınız?
Olamadım değil, olmadım.

Aslında tahmin etmesi çok zor değil gibi. Fazla mükemmelliyetçiyim. Gerçek hayatta insan bazı şeylere mecburen katlanıyor ancak gönüllü olarak yapılan bir işte, hele ki senin gönüllü olarak yaptığın işten başkalarının para kazandığı bir noktada iken bazı şeyler katlanılabilir olmuyor.

geçmiş olsun artık bir partizansın :D
Eskiden partizan değildik sanki:)

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
barış harekatında çelişki var diyorsunda

ak parti sözcüsüymü neydi ona barış harekatı sorulduğunda, millet ittifakının oyları azaldı bizim ise arttı demesi

trump un mektup göndermesi ve bu mektubun 9 gün bizden saklanması

o mektuba cevap verilmemesi iade edilmemesi özür talep edilmemesi

akabinde harekatın yarıda bitirilmesi

''Yıllarca ülkedeki ekonomik durumu, getirdiği nokta ile övünen AKP nasıl bu duruma geldi? . Ekonomiyi durma noktasına getiren dolar kuru, hangi hatalar yada olaylar üzerine bu kadar yükseldi gelin birlikte düşünelim...

Ben bu iki olaydada herhangi bir ekonomik hata görmüyorum. ''

1.satılan özelleştirilen üretimi durma noktasına gelen fabrikalardan olmasın
2.kaçırılan mühendisler den olmasın ?
3.teknik eleman yetişriememekten olmasın ?
4.her şeyin betona gömülmesi ranta dayanması olmasın
5.ekonomiyi bilir kişilerin yönetmediğinden olmasın ?
sence bunlar ekonomik hata değilmi ?

''Ancak şuan AKP kötünün iyisi ''

kötünün iyisi değil kardeşim. Kötünün en kötüsü hiç bir hükümet bu kadar kötü yönetemezdi daha önce halkı bu kadar bölen nefret ösyleminin arşa çıktığı bir yönetim gelmemişti türkiyeye

''Sadece düşündüm. CHP deki durumu İyi parti ile CHP nin ne kadar anlaşabileceğini ve HDP nin bu ikiliyi ne kadar destekleyeceğini... ''

e çözüm süreci habur rezaleti öcalanın mektubunun okunması, osman öcalanın trt ye çıkartılması megri megri, talabaninin kırmızı halıyla karşılanması bunlar var iken sen hdp nin desteklediğinemi taktın ?

''Peki bunlara ek olarak CHP içi karışıklıklara ne demeli....''

parti içinde kavga var en azından bir ses var ama akp de o ses yok çünki donanımlı adamların hepsi ya atıldı ya istifa ettirildi

eleştiriyor diye yeneroğlu mesela istifa ettirildi

''birileri Kılıçdaroğlunu dışarıdan destekliyormuşcasına. Bilmiyorum belkide yanılıyorumdur. ''

e ona bakarsan ben bop eş başkanıyım diyen biriside var şu an çelişmiyormusun ?

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Eskiden partizan değildik sanki:)

vala ben değilim kimseye de önermiyorum, bir insanın partinin iyi kısımlarıyla övünmek kimseye bir şey katmıyor, yapılması gereken kötü kısımlarını insan gibi eleştirmek haa gider sandıkta oy verirsin bu da partizanlık olmaz. deli gibi savunmayın insanları, harcadığınız vakte yazık.. nacizane fikrim.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
barış harekatında çelişki var diyorsunda

ak parti sözcüsüymü neydi ona barış harekatı sorulduğunda, millet ittifakının oyları azaldı bizim ise arttı demesi

trump un mektup göndermesi ve bu mektubun 9 gün bizden saklanması

o mektuba cevap verilmemesi iade edilmemesi özür talep edilmemesi

akabinde harekatın yarıda bitirilmesi

''Yıllarca ülkedeki ekonomik durumu, getirdiği nokta ile övünen AKP nasıl bu duruma geldi? . Ekonomiyi durma noktasına getiren dolar kuru, hangi hatalar yada olaylar üzerine bu kadar yükseldi gelin birlikte düşünelim...

Ben bu iki olaydada herhangi bir ekonomik hata görmüyorum. ''

1.satılan özelleştirilen üretimi durma noktasına gelen fabrikalardan olmasın
2.kaçırılan mühendisler den olmasın ?
3.teknik eleman yetişriememekten olmasın ?
4.her şeyin betona gömülmesi ranta dayanması olmasın
5.ekonomiyi bilir kişilerin yönetmediğinden olmasın ?
sence bunlar ekonomik hata değilmi ?

''Ancak şuan AKP kötünün iyisi ''

kötünün iyisi değil kardeşim. Kötünün en kötüsü hiç bir hükümet bu kadar kötü yönetemezdi daha önce halkı bu kadar bölen nefret ösyleminin arşa çıktığı bir yönetim gelmemişti türkiyeye

''Sadece düşündüm. CHP deki durumu İyi parti ile CHP nin ne kadar anlaşabileceğini ve HDP nin bu ikiliyi ne kadar destekleyeceğini... ''

e çözüm süreci habur rezaleti öcalanın mektubunun okunması, osman öcalanın trt ye çıkartılması megri megri, talabaninin kırmızı halıyla karşılanması bunlar var iken sen hdp nin desteklediğinemi taktın ?

''Peki bunlara ek olarak CHP içi karışıklıklara ne demeli....''

parti içinde kavga var en azından bir ses var ama akp de o ses yok çünki donanımlı adamların hepsi ya atıldı ya istifa ettirildi

eleştiriyor diye yeneroğlu mesela istifa ettirildi

''birileri Kılıçdaroğlunu dışarıdan destekliyormuşcasına. Bilmiyorum belkide yanılıyorumdur. ''

e ona bakarsan ben bop eş başkanıyım diyen biriside var şu an çelişmiyormusun ?
"""""
Alıntı

Alıntı sonu
""""
Biz bu ülkede terörist gibi solcu kahvesi tarayan ocaklara el bombası atan tipler gördük. Siz bu Hükümet dışında başka bir Hükümet gördüğünüze emin misiniz? Şuan gördüğünüz kin geçmişteki kin ile kıyaslanamaz bile.

Ve tabi şunuda unutmamak gerek hiçbir hukuku olmayan bir darbe gerçekleştiren, askere karşı gelenin siyasette tutunamayacağı bir ülke devraldı AKP(misal Erbakan)

Hani siz diyorsunuz ya şöyle özgürlük yok böyle özgürlük yok. AKP bu ülkeye geldiğinde çok güçlü bir asker vardı onun dışında can güvenliği bile yoktu.

"" "" "" "" "
Alıntı

Alıntı sonu
" "" "" "" "" "

İşte okuduğunu anlama denilen nokta burada devreye giriyor. Ben HDP nin desteklenmesine takılmadım. Desteklemez ise ne olur sorusunu sordum.

Eğer bu seçimi siz kazanırsanız muhtemelen AKP +MHP nin %48 oyu hdp nin ise %13 oyu olacak. Diyelim ki hdp sizi ilk başta destekledi. Sonra baktı bunlar hdp nin isteklerini yerine getirmiyor dedteği kesti. Son durumda sizin ittifakın en iyi durumda hdp desteğini kesince %39 luk oyu kaldı. AKP+MHP nin ise %48. Sizce böyle bir durumda CHP+İYİ Parti iyi işler ortaya koyabilir mi?

Son olarak özelleştirme konusu ile ilgili bir şey söyleyim mi?

AKP yi AKP yapan şeylerin başında özelleştirmeler gelir. Siz muhtemelen yoktunuz o zamanlar ancak biz açık ve net bir şekilde gördük 10 kişinin çalışacağı bir fabrikaya nasıl 50 kişinin alındığını. Bu durum yıllarca değişmedi A da gelse B de gelse C de gelse batan fabrika haberleri televizyonlarda hep yayımlandı.

Zaten o özelleştirilmiş dediğiniz şirketlerin tamamını toplasan bugün asalsan ın AKP döneminde gösterdiği gelişim ve ASELSAN destekli kurulan yan şirketler kadar etmez.

Batan fabrika konusu bile olabildiğine uzunken batan banka konusuna hiç girmiyorum.

Hani siz geçen yıllarda doların bir günde 4 iken 8 oluşunu izlediniz ya eskiler Türk lirasının benzeri bir para biriminin karşısında bir gecede dört kat değer kaybı yaşadığını gördü. Bu durumu 4tl olan doların bir gecede 16tl olması gibi düşünebilirsin. Ve bunun yarattığı krizinde düşünebilirsin. Ben açıkcası Türkiyeye eski ve yeni hali ile kıyaslamayı pek mantıklı bulmuyorum çünkü eskiyi gören bir insanı ne et fiyatları ile nede zamlarla kandırabilirsiniz.

Son olarak tekrar soruyorum.

İyi parti ile doğru düzgün anlaşamayan CHP iç sorunları bulunan CHP. HDP nin ne kadar destekleyeceği belli olmayan CHP her şeye ramen ülkeye bir şeyler katabilir mi?

Son düzenleme:

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
"""""

tek cümlede kısaca söyleyim

madem kötünün kötüsü o zaman neden oy verip kötü düzeni devam ettiresin?

evet chp iyi parti bu ülkeye bu hükümetten çok daha iyi şeyler katar kısaca diyeceğim şu madem bu kadar kötü oy verip şikayet etme

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
tek cümlede kısaca söyleyim

madem kötünün kötüsü o zaman neden oy verip kötü düzeni devam ettiresin?

evet chp iyi parti bu ülkeye bu hükümetten çok daha iyi şeyler katar kısaca diyeceğim şu madem bu kadar kötü oy verip şikayet etme
Farkındasınız demi yukarıda alıntıladığınız cümle sizin cümleniz.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Farkındasınız demi yukarıda alıntıladığınız cümle sizin cümleniz.
''Biz bu ülkede terörist gibi solcu kahvesi tarayan ocaklara el bombası atan tipler gördük. Siz bu Hükümet dışında başka bir Hükümet gördüğünüze emin misiniz? Şuan gördüğünüz kin geçmişteki kin ile kıyaslanamaz bile.''

''Zaten o özelleştirilmiş dediğiniz şirketlerin tamamını toplasan bugün asalsan ın AKP döneminde gösterdiği gelişim ve ASELSAN destekli kurulan yan şirketler kadar etmez. ''

o şirketlerin tamamı temel gıdadan tut türkiye için hayati şirketlerdi senin ekmeğini o ekmeğin ununu, kağıdının selülozunuda o zaman aselsan üretsin

hatta acıktığında üşüdüğünde aselsanın ürettiği çeliği kemirirsin

bu arada niye kıyaslanmasın ? bu ülkede alevilerin kapısına x işaretleri çiziliyor

siyanürlü intiharlar yaşanıyor

habur gibi rezaletleri zaten saydım

bu yönetim kötünün kötüsüdür internetin var karşılaştır geçmiş yönetimlerle bir insan demirele oy vermedi diye terörist ilan edilmiyordu mesela
askerin başına çuval geçince müzik notasımı denmiyordu mesela
adalete güven bu kadar düşük değildi mesela

bu yönetimden kötü yönetim yok hatta ortada bir yönetim yok

bu düzene oy vereceksen son cümlem başına en ufak bir şey geldiğinde sakın ama sakın şikayet etme

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
''Biz bu ülkede terörist gibi solcu kahvesi tarayan ocaklara el bombası atan tipler gördük. Siz bu Hükümet dışında başka bir Hükümet gördüğünüze emin misiniz? Şuan gördüğünüz kin geçmişteki kin ile kıyaslanamaz bile.''

''Zaten o özelleştirilmiş dediğiniz şirketlerin tamamını toplasan bugün asalsan ın AKP döneminde gösterdiği gelişim ve ASELSAN destekli kurulan yan şirketler kadar etmez. ''

o şirketlerin tamamı temel gıdadan tut türkiye için hayati şirketlerdi senin ekmeğini o ekmeğin ununu, kağıdının selülozunuda o zaman aselsan üretsin

hatta acıktığında üşüdüğünde aselsanın ürettiği çeliği kemirirsin

bu arada niye kıyaslanmasın ? bu ülkede alevilerin kapısına x işaretleri çiziliyor

siyanürlü intiharlar yaşanıyor

habur gibi rezaletleri zaten saydım

bu yönetim kötünün kötüsüdür internetin var karşılaştır geçmiş yönetimlerle bir insan demirele oy vermedi diye terörist ilan edilmiyordu mesela
askerin başına çuval geçince müzik notasımı denmiyordu mesela
adalete güven bu kadar düşük değildi mesela

bu yönetimden kötü yönetim yok hatta ortada bir yönetim yok

bu düzene oy vereceksen son cümlem başına en ufak bir şey geldiğinde sakın ama sakın şikayet etme
Madem son sözlerinizi söylediniz bende son olarak tartışmayı uzatmadan birkaç şey söyleyim.

Yanlız öncelikle şunu belirtmek isterim ki konuyu çok genişlettiniz madem son sözlerinize konuyu bu kadar genişlettiniz. Normalde insanlar son sözlerinde konuyu toparlar ancak siz neden bu kadar genişlettiniz anlamlandıramadım. Neyse toparlama işi bana kaldı anlaşılan.

Meseleye hızlıca giriş yapıyorum. Abartıyorsunuz. Hani diyorum ya geçmişi görmüş biri bu Dediklerinize inanmaz, boşu boşuna geçmişle kıyas yapıyorsunuz. alevlerin kapısına işaretler konuluyor şu yapışıyor bu yapılıyor vs vs diyorsunuz ya ... Aleviler yapılanı kesinlikle doğru bulmuyorum ancak bizim yaşadığımız geçmiş çok daha kirli. Ben zamanında sırf annesi türbanlı diye asgeriyeye alınmayan adam tanırım. Sırf başörtü takıyor diye mesleğinden olan binlerce öğretmen tanırım. İşte eskiye yeni bu yüzden kıyaslanamaz.

Şu durumda hükümeti destekleyen bir kesimce yobaz desteklemeyen bir kesimce hain. Hani demişiniz ya eskiden hükümeti desteklemeyen en azından terörist olmuyordu. Evet haklısınız terörist olmuyordu ama daha farklı şeyler oluyordu. Eskiden askeri desteklemeyen direk idam idam kalktıktan sonrada çeşitli cezalarla karşılaşıyordu. Ha asker dediğimde bir kişinin başbakan olup olmamasını belirleyen kişiler o dönem. O Demirel dediğin adam ise koalisyon kurma görevini en çok oyu alan partiye vermek yerine en çok oyu alan 3.partiye verip ülkenin altını üstüne getiren adam. Geçmişi hiç bilmiyorsunuz bu yüzden sizinle geçmişi tartışmak benim için zaman kaybı.

Ben bu güne kadar chp yi destekledim. Özellikle İnce'nin propagandasını bile yaptım ancak ilk başlıkta bahsettiğim durumlar mevcutken ben chp yi desteklemem çünkü vatanımı seviyorum. Buda benim son sözüm olsun...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam görüşlerine tamamen katılıyorum. Şuan herkes Cumhurbaşkanı'nı devirme derdinde kim kiminle el ele geziyor belli değil. Yüzde 51 alalım Erdoğan gitsinde nasıl giderse gitsin kafasındalar.
CHP-İYİ parti -HDP Ahmet Davutoğlu - Babacan - Temel vb sayamadığım isimler tek dertleri CUmhurbaşkanını devirme. Bunuda tek başlarına yüzde 50 oy ile yapamıcakları için illaha kualisyon hükümeti olacak.
Ben İYİ parti ve HDP'nin ortak paydalarda buluşamıyacağını düşünüyorum üstüne HDP kaç ay ülke çıkarını düşünüp ona göre hareket edecek. Daha dün Libya ile imzalanan tarihi adımı bile kabul etmedi mecliste oy vermedi. Sonra meclisten hiçbir yasa geçmiyor hiçbir öneri kabul edilmiyor olacak meclis kitlenecek. HDP ve İYİ parti davulun tokmağı zaten bizde deyip ekstra bakanlık görev ve kritik yerlerde olmak isteyecekler.
Ekonominin bu durumlara gelmesinde ABD ve Trump etkili. Kendi ağzı ilede söyledi TÜrkiye'ye çok ağır yaptırımlar yaptık genede iyi dayandılar gibisinden. Rahip davası 2-3 kere Suriye'ye askeri operasyon ve kolidorlar oluşturma S400 alma hep ABD'nin planları bozan şeylerdi çünki.
Sardaukar körlemesine 2 konu görmüşün sürekli aynı şeyleri yazıyon.
Bu devirde devletçilik anlayışımı kaldı dünyanın herşeyinde Özelleştirme vardır. Bencede özelliştirilmelidir çoğu fabrika. Devletin görevi gıda üretmek kağıt üretmek şeker üretmek flan olmamalı.

Senin gözün iyice kör olmuş he iyi ile kötüyüde ayırt edemiyorsun körlemesine muhalif kanal izliyon galiba hep. Çözüm süreci neydi ? Teroristler dağdan inecek silah bırakacak teslim olacaktı. 30-40 yıldır savaşıyon terör bitmiyor işte devlet bir adım denedi olmadı. ( Dünyanın heryeründe Terör masada biter savaşarak çok zor vardır biten sürekli kan ve gözyaşı olur)
Öcalan mektubu diyorsun. Öcalan mektubunda ne diyordu haberin yok mu ? Dağdan inin silah bırakın bu dava artık bitsin flan diyordu gene devlet yararına iyi niyetli söylemlerdi terör bitsin diye mektup okundu.
Osman Öcalanın TRT'ye çıkarılması gene Osman Öcalan silah alın elinize dağa çıkın çatışın flan demedi ya barıştan kardeşlik silah bırakmaktan teslim olmaktan flan bahsetti. ( Ayrıca Osman Öcalan PKK'nın ölüm listesinde imiş o kadar sevmiyorlar anlayacağın )
İyi günler ve yarınlar için bazı adımlar atıldı bazı şerefsizler durumu bozdu. Sen çıkmışın şimdi HDP ile kol kola gezmeyi bu olaylar ile kıyaslıyorsun. AKP terör bitsin insanlar rahat olsun ölmesin diye megri megri dedi. Şuan CHP iktidar olmak için megri megri diyor. HDP'li isimleri kritik görevlere getiriyor. HDP ne yaparsa yapsın eleştiremiyor Tutuklu vekiller salınsın. Selaatin Demirtaş serbest bırakılsın. Görevden alınan belediyeleri ziyaretler flan bunlar hep HDP'den oy almak ve destek almak için bunları görmüyorsan ne diyeyim. Görevden alınan HDP'lileri ziyaret edip HDP kapısındaki anaları görmüyorlar hallerini bile sormuyorlar. Bu ülkede Türk askeri ve şehitler ile dalga geçen isimleri CHP görevde tutuyor. Sözde Ermeni soykırımı var diyenlere danışmanlık veriyorlar.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Hocam görüşlerine tamamen katılıyorum. Şuan herkes Cumhurbaşkanı'nı devirme derdinde kim kiminle el ele geziyor belli değil. Yüzde 51 alalım Erdoğan gitsinde nasıl giderse gitsin kafasındalar.
CHP-İYİ parti -HDP Ahmet Davutoğlu - Babacan - Temel vb sayamadığım isimler tek dertleri CUmhurbaşkanını devirme. Bunuda tek başlarına yüzde 50 oy ile yapamıcakları için illaha kualisyon hükümeti olacak.
Ben İYİ parti ve HDP'nin ortak paydalarda buluşamıyacağını düşünüyorum üstüne HDP kaç ay ülke çıkarını düşünüp ona göre hareket edecek. Daha dün Libya ile imzalanan tarihi adımı bile kabul etmedi mecliste oy vermedi. Sonra meclisten hiçbir yasa geçmiyor hiçbir öneri kabul edilmiyor olacak meclis kitlenecek. HDP ve İYİ parti davulun tokmağı zaten bizde deyip ekstra bakanlık görev ve kritik yerlerde olmak isteyecekler.
Ekonominin bu durumlara gelmesinde ABD ve Trump etkili. Kendi ağzı ilede söyledi TÜrkiye'ye çok ağır yaptırımlar yaptık genede iyi dayandılar gibisinden. Rahip davası 2-3 kere Suriye'ye askeri operasyon ve kolidorlar oluşturma S400 alma hep ABD'nin planları bozan şeylerdi çünki.
Bu devirde devletçilik anlayışımı kaldı dünyanın herşeyinde Özelleştirme vardır. Bencede özelliştirilmelidir çoğu fabrika. Devletin görevi gıda üretmek kağıt üretmek şeker üretmek flan olmamalı.

Senin gözün iyice kör olmuş he iyi ile kötüyüde ayırt edemiyorsun körlemesine muhalif kanal izliyon galiba hep. Çözüm süreci neydi ? Teroristler dağdan inecek silah bırakacak teslim olacaktı. 30-40 yıldır savaşıyon terör bitmiyor işte devlet bir adım denedi olmadı. ( Dünyanın heryeründe Terör masada biter savaşarak çok zor vardır biten sürekli kan ve gözyaşı olur)
Öcalan mektubu diyorsun. Öcalan mektubunda ne diyordu haberin yok mu ? Dağdan inin silah bırakın bu dava artık bitsin flan diyordu gene devlet yararına iyi niyetli söylemlerdi terör bitsin diye mektup okundu.
Osman Öcalanın TRT'ye çıkarılması gene Osman Öcalan silah alın elinize dağa çıkın çatışın flan demedi ya barıştan kardeşlik silah bırakmaktan teslim olmaktan flan bahsetti. ( Ayrıca Osman Öcalan PKK'nın ölüm listesinde imiş o kadar sevmiyorlar anlayacağın )
İyi günler ve yarınlar için bazı adımlar atıldı bazı şerefsizler durumu bozdu. Sen çıkmışın şimdi HDP ile kol kola gezmeyi bu olaylar ile kıyaslıyorsun. AKP terör bitsin insanlar rahat olsun ölmesin diye megri megri dedi. Şuan CHP iktidar olmak için megri megri diyor. HDP'li isimleri kritik görevlere getiriyor. HDP ne yaparsa yapsın eleştiremiyor Tutuklu vekiller salınsın. Selaatin Demirtaş serbest bırakılsın. Görevden alınan belediyeleri ziyaretler flan bunlar hep HDP'den oy almak ve destek almak için bunları görmüyorsan ne diyeyim. Görevden alınan HDP'lileri ziyaret edip HDP kapısındaki anaları görmüyorlar hallerini bile sormuyorlar. Bu ülkede Türk askeri ve şehitler ile dalga geçen isimleri CHP görevde tutuyor. Sözde Ermeni soykırımı var diyenlere danışmanlık veriyorlar.
Ayrıca bu yazılanlara eklemek isterim AKP kürtler ve çözüm için doğru yada yanlış yüzlerce adım atmasına ramen HDP hiçbir zaman AKP nin yanında yer almamış, hep karşısında yer almıştır.

İlginçtir ki CHP ile HDP arasında hiçbir anlaşma olmamıştır(!) ve HDP CHP yi gizliden desteklemektedir.

Ben gerçekten merak ediyorum AKP hangi çözüm adımını yanlış attıda HDP o kadar şeye karşı durdu. CHP hangi olmayan adımı(!) doğru attıda HDP %10 luk oy desteği verdi.

Son düzenleme:

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903

partizanlık yaparak kendini kör eden sensin o kadar şey yazmışsın birinde bile elde tutulur yazı yok

haburuda savundunya bence o klavyeyi bırak derim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
partizanlık yaparak kendini kör eden sensin o kadar şey yazmışsın birinde bile elde tutulur yazı yok

haburuda savundunya bence o klavyeyi bırak derim
Hangi yazdığım saçma veya elle tutulur değil açık konuşta tartışabilelim.

Senin düşüncen önerin neydi ? Orada bu 6 kişinin kafasına sıkılması mı ? Orada direk asılması mı bombalanmasımı bir öneri söyle ona inanalım. Tek taraflı eleştiri yapıyorsun sadece.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
" ancak gönüllü olarak yapılan bir işte, hele ki senin gönüllü olarak yaptığın işten başkalarının para kazandığı bir noktada iken bazı şeyler katlanılabilir olmuyor."
:)
Bu söz çok anlamlı ve doğru, başkaları parasını yiyecek sen gönüllü çalışacaksın... Bu pek anlamlı gelmiyor hele hele zaten bir de zamanla görüş, inanç veya siyaset bağlamında uyuşmazlıklar çıkar ise hiç bir anlamı kalmıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yıllarca ülkedeki ekonomik durumu, getirdiği nokta ile övünen AKP nasıl bu duruma geldi? . Ekonomiyi durma noktasına getiren dolar kuru, hangi hatalar yada olaylar üzerine bu kadar yükseldi gelin birlikte düşünelim...

Ben bu iki olaydada herhangi bir ekonomik hata görmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son olarak özelleştirme konusu ile ilgili bir şey söyleyim mi?

AKP yi AKP yapan şeylerin başında özelleştirmeler gelir. Siz muhtemelen yoktunuz o zamanlar ancak biz açık ve net bir şekilde gördük 10 kişinin çalışacağı bir fabrikaya nasıl 50 kişinin alındığını. Bu durum yıllarca değişmedi A da gelse B de gelse C de gelse batan fabrika haberleri televizyonlarda hep yayımlandı.

Zaten o özelleştirilmiş dediğiniz şirketlerin tamamını toplasan bugün asalsan ın AKP döneminde gösterdiği gelişim ve ASELSAN destekli kurulan yan şirketler kadar etmez.
Türk Telekomdan bi habersin sen herhalde.

Adamlar devraldıkları yeri rehin göstererek kredi çektiler.

Anladın mı? Devraldıkları turk telekom hisselerini rehin gösterip kredi çektiler krediyi de ödemeden kaçtılar dahası da var yazmayayım?

Türkiyenin ezici çoğunluğuna sabit internet ve telefon hizmeti veren. 3. Parti sağlayıcılara hizmet sağlayan Türk Telekom bu. Sözde zarar ediyordu.

Aselsan piyasa değeri 21 milyar diyor google amca Turk telekom 24 milyar.

Son düzenleyen moderatör:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Yahu iyicene abarttınız nedir bu siyasi konular seçim yaklaştı da bizim mi haberimiz yok??

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türktelekom özelleştirildiğinde 65 bin çalışanı varmış. Kaç yıl geçti üstünden adamlar o kadar gelişti palazlandı yeni şubeler açtıklar flan şuan resmi çalışan sayısı 28 bin kişi flanmış daha bugün mecliste CHP'li vekil söyledi ( Sçzde özelleştirerek İşçi kıyımı yaptınız telekomda diye ). 2005 yılında özelleşti Telekom üstünde neredeyse 15 yıl geçmiş. Ne kadar boş beleş insan çalıştığının ve verimsiz çalıştığının bir kanıtı bence. Devletin malı deniz mantığı ile devlet kurumlarını yan gelip yatma yeri anlayışı olan insanlar oldukça özelleştirmeleri destekliyorum. 15 sene önce bile 3 katı adam şuan yapılan işlerin yarısını yapamıyordu o kadar verimsiz yönetiliyordu işte.
Bu soydurulmasını haklı çıkarmıyor. Türk Telekom şuan bankaların eline geçti ve halkı nasıl düzmeye çalıştıkları sundukları fiyatlarla ortada.
Yazılanlar açık ve net. ASELSAN ın tek başına değeri o. ASELSAN destekli kurulan 20 den fazla şirket var.

Ayrıca Türk Telekom şuanki hali ile 24 milyar ediyor. Bu şirket devlette kalsaydı sadece ev telefonu ve alt yapısı bu kadar geniş olmayan bir ttnet ile eminim 7 milyar dolar bile etmezdi.

Yahu ülkenin en az 4,75 milyarını soydular diyorum hala şöyle böyle diye laf anlatıyorsunuz. SOYDULAR. BANKALARI SOYDULAR.
Acısı halktan çıkıyor şuan.

Ne yani bir şirketin değerini artırmak için onu soydurmak mı gerekiyor? AKK belası da bunların başının altından çıktı. Bir devlet kurumunu düzeltmek istiyorsan özelleştirip soydurmazsın denetlersin. Bugün Türkiye'nin rezil internete sahip olmasının sebeplerinden belki de en büyüklerinden biri TT olayıdır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Buna bir kaynağınız yada kanıtınız var mı acaba, bizde görelim inanalım, yoksa havada kalır.

Sabah haberi birde. Kredi meselesini ilk paragrafta anlatıyor. Ama sözde otaş batmış. Neyse işte anladınız siz. :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Siyaset forumda yasaklanmali bu provoke edici konu silinmeli CHP adini birdaha hdp ile anmayin.