Foruma disslike emojisi getirilmeli

Disslike emojisi

• Evet

Kullanılan: 30 63.8%
  • Hayır

Kullanılan: 17 36.2%

• Kullanılan toplam oy
    47
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Merhabalar
Arkadaşlar nasılsınız, umarım iyisinizdir. Ben foruma disslike emojisinin getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir yorumu beğendiğimizi ifade etme özgürlüğümüz olduğu kadar, onu beğenmeme hakkımızında olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Merhabalar
Arkadaşlar nasılsınız, umarım iyisinizdir. Ben foruma disslike emojisinin getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir yorumu beğendiğimizi ifade etme özgürlüğümüz olduğu kadar, onu beğenmeme hakkımızında olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
bence gelebilir güzel fikir.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Bilinçli üye yok ki forumda sırf inat olsun diye sürekli Dislike atacak üye dolu forumda...

Şuan bile okumadan dinlemeden sürekli Kızgın Surat atan üyelerimiz mevcut.

Gereksiz disslike atanlar için yaptırımlar uygulanabilir. Her yerde gereksiz insanlar ne yazikki var, olmayada devam edecek.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Bence gelmeli, dediğim gibi beğendiğini ifade etme özgürlüğün olduğu kadar, beğenmediğini ifade etme özgürlüğün de olmalı. Bu sistemi suistimal etmek isteyenler için gereken yaptırımlar uygulanıp önüne geçilebilir.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Y
Bence gelmeli, dediğim gibi beğendiğini ifade etme özgürlüğün olduğu kadar, beğenmediğini ifade etme özgürlüğün de olmalı. Bu sistemi suistimal etmek isteyenler için gereken yaptırımlar uygulanıp önüne geçilebilir.
Yaptırımı yok işte. Mesela bir arkadaş sürekli kızgın emoji atıyordu. Öyle bir emoji olursa bu emojiyi kullanmanın yaptırımı da olmaz/olamaz zaten.

Bir de beğenmiyorsa bunu ifade etmesine gerek yok. Beğeniyorsa beğenmeye tıklaması yeterli.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Bence gelmeli çünkü kızgın atınca insan ni durup neden kızgın diye düşünmüyo değil öte yandan konun sahibine hak veriyorum gereksiz yere atanlara yaptırım gelebilir nasılsa gereksiz yere insanları rahatsız edenlere ceza geliyorsa gereksiz yere dislike atanlara da ceza verilmeli.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Gelmesin. Sırf sinir etmek için kullanan çok olur. Yorumu beğenmediysen bir şey yapmana gerek yok. Beğendiklerine beğeni verirsen zaten yeterli cevabı vermiş oluyorsun.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam forumun dislike yerine
1602588981094.png
na daha çok ihtiyacı var bence. Yani Hmm...olabilir gibi bir şey. Onun dışında dislike eklemek yerine beğeni kaldırılıp "upvote/downvote"sistemi getirilebilir bir kaç yabancı forumda görmüştüm. Örnek;

Tabi herkes katılmayabilir bunlara.

Edit: Ya da yok ya upvote/downvote SDN'ye olmaz vazgeçtim. Diğer emotelar ile birlikte kullanılması saçma olur.

#PeachCat

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
256
Gelmeli. Zira beğenmediğime dislike atmak isterim. Bunu belirtmeye hakkımız var sonuç olarak. Beğeniyorsam beğenirim, beğenmiyorsam dislike atarım.

#PeachCat

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
256
Sonunda beni anlayan biri çıktı :D
Öyle tabi :) Dislike yemekten çekiniyor aslında bence millet. Bu yüzden istemiyorlar. İsteyen istediğine dislike atar; buna kimse karışamaz. Zaten spam olarak dislike atarsa sürekli olarak, yetkililer bunun için ilgili kişiye gerekeni yaparlar eminim.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Kızgın işareti kabaya kaçıyor bence , bu yüzden bence getirilmeli (kızgın işareti sadece saçma ve çok yanlış düşüncesi olan insanlarda kullanıyorum :) ) disslike atmam gereken yorumlarda oluyor yani

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kızgın emoji vb. gibi şeyler bile forum kültürüne uygun değilken sunuluyor bu forumda. Dislike gelemez. Burası bir forum, forum gibi hissettirmediği sürece anlamı yok.
Yönetici olarak değil, 5 yıllık SDN Forum üyesi olarak söylüyorum bunu.