Soru Forum sitesi nasıl oluşturulur?

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Merhaba. Sayfama topluluk başlığı altında bir forum sitesi oluşturmak istiyorum. Fakat yol haritasını bilmiyorum. Bu sayfada bir konu hakkında eleştiriler, yorumlar olacak. Kişinin kullanıcı adı "***" şeklinde gösterilecek. Kişi yorum yapabilmek, yorumu görmek için üye ol veya giriş yapın yazısı ile karşılaşacak. Bunlardan birine basınca kayıt ol veya giriş yap sayfasına yönlendirecek ve bunu veri tabanı ile bağlamam gerekli. Hosting ve domain satın aldım. Bana verilen sayfa; Plesk.

Son düzenleyen moderatör:

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,742
İstediğin özelliklere imkan veren forum uygulamaları var.

mesela bu forum Xenforo altyapısını kullanıyor, vBulletin de kaliteli bir forum altyapısı.

bu forumları kurduktan sonra eklentilerini araştırıp kuracaksın. bu konuda hem hosting şirketinden, hem kullanacağın forum altyapısının üreticinden destek hizmeti alabilirsin.

Alanur Erdemir

vampir
Yönetici
Reaksiyon puanı
19,180
Merhaba. Sayfama topluluk başlığı altında bir forum sitesi olşuturmak istiyorum. Fakat yol haritasını bilmiyorum. Bu sayfada bir kon uhakkında eleştiriler, yorumlar olacak. Kişinin kullanıcı adı *** şeklinde gösterilecek. Kişi yorum yapabilmek, yorumu görmek için üye ol veya giriş yapın yazısı ile karşılaşacak. Bunlardan birine basınca kayıt ol veya giriş yap sayfasına yönlendirecek ve bunu veri tabanı ile bağlamam gerekli.Hosting ve domain satın aldım.Bana verilen sayfa plesk.
Genel olarak çoğu forum scripti dediklerini yapabiliyor, en rahat ve moderni (hem üye hem admin) XenForo olacaktır. Sade hâli bile yeterliyken eklentiler ile zenginleştirebilir, geliştirebilir.

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Genel olarak çoğu forum scripti dediklerini yapabiliyor, en rahat ve moderni (hem üye hem admin) XenForo olacaktır. Sade hâli bile yeterliyken eklentiler ile zenginleştirebilir, geliştirebilir.

mesela bu forum Xenforo altyapısını kullanıyor, vBulletin de kaliteli bir forum altyapısı.

bu forumları kurduktan sonra eklentilerini araştırıp kuracaksın. bu konuda hem hosting şirketinden, hem kullanacağın forum altyapısının üreticinden destek hizmeti alabilirsin.

Hosting hizmeti "PHP veya html tabanlı yazılımlar için linux hizmet temin etmeniz gerekmekte olup windows hizmette ilgili yazılımın kullanımı sağlıklı olmayacaktır. Dilerseniz hizmetinizi silip eşdeğer DA-Ekonomi-1 paketi olacak şekilde aktif edebiliriz. " diyor plesk panel için ne yapabilirim?

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
683
Hosting hizmeti "PHP veya html tabanlı yazılımlar için linux hizmet temin etmeniz gerekmekte olup windows hizmette ilgili yazılımın kullanımı sağlıklı olmayacaktır. Dilerseniz hizmetinizi silip eşdeğer DA-Ekonomi-1 paketi olacak şekilde aktif edebiliriz. " diyor plesk panel için ne yapabilirim?

Hatırladığım kadarıyla Plesk bir kontrol paneliydi. Kontrol paneli için ayrıca bir şey yapmaya gerek yok diye biliyorum.

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Hatırladığım kadarıyla Plesk bir kontrol paneliydi. Kontrol paneli için ayrıca bir şey yapmaya gerek yok diye biliyorum.
Evet hocam kontrol paneli dediğiniz gibi.Fakat araştırdığımda çoğu kişi cpanelden yapıyordu o kafama takıldı.Xenforo kurulumu nasıl yapılıyormuş ona bakayım.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
683
Evet hocam kontrol paneli dediğiniz gibi.Fakat araştırdığımda çoğu kişi cpanelden yapıyordu o kafama takıldı.Xenforo kurulumu nasıl yapılıyormuş ona bakayım.

Diğerlerinden çok farklı ya da zor olacağını hiç sanmıyorum ya. Neticede bu tarz şeyleri insanlar kolaylık sağlaması amacıyla kullanıyor.

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18

Xenforo ücretli sanırsam ücretsiz alternatif var mı?

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
mybb ücretsiz olması lazım.
hocam ücretsiz fakat hosting firması
Mybb veritabanları ile forum vb. kullanımları Linux altyapıya sahip hosting paketlerinde daha sağlıklı çalışabilecektir.

Dilerseniz hosting paketinizi silerek yeniden oluşturabilir ve DirectAdmin Linux Hosting paketi ile yeniden oluşturabiliriz.

İşlem yapıldığı taktirde, hosting hesabı içindeki bütün veriler silinecektir. Onaylarsanız işlemi yapabiliriz. diyor