Forum nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Merhaba ShiftDelete.Net gibi Profesör, Üyecik gibi rütbeler yapıp forum sayfası açmak istiyorum. Ücretsiz olarak nerden yapabilirim?

Daemøn

Asistan
Reaksiyon puanı
203
Mesaj otomatik birleştirildi:

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Domain satın almanız gerekli, ayrıca Xenforo, Vbulletin gibi bir altyapı kullanmanız gerek, biraz bütçe isteyen bir durum bu yalnız.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Genel olarak bu sistemi istiyorsan Xenforo lisansı satın alman gerekiyor. Domain'i Freenom firmasından ücretsiz alabilirsin. Reklamsız bir hosting sağlayabilirim ücretsiz.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Bence çok uğraşma. Forumların hali ortada zaten. Çoğu forum sinek avlıyor.

Ben profesyonel bir şey istemiyorum sadece insanlara yardım etmek istiyorum. 13 yaşındayım. Boş vakitlerimde yardım edebilirim. ShiftDelete.Net'te gönüllü editör olmak isterdim

Yardımınız için teşekkürler

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
Ücretsiz olarak nerden yapabilirim?
Yardımcı Olur.

Ben profesyonel bir şey istemiyorum sadece insanlara yardım etmek istiyorum. 13 yaşındayım. Boş vakitlerimde yardım edebilirim. ShiftDelete.Net'te gönüllü editör olmak isterdim

Hangi konularda uzmansınız veya hızlı anlayıp probleme hızlı çözümler üretebiliyor musunuz ?

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Yardımcı Olur.

Hangi konularda uzmansınız veya hızlı anlayıp probleme hızlı çözümler üretebiliyor musunuz ?
[/QUO

bilgisayar ve mobil konusunda orta bilgim var. ticari havacılık konusuylada bilgiliyim

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Mybb, Xenforo, vBulletin, phpBB, SMF vb. bir sürü paket bulunuyor bunlardan bir tanesini seçip kurulumu yapın ardından kategorileri, rütbeleri, eklentileri, vs. ayarlayın her şey bu kadar. Ücretsiz bir şeyler arıyosanız Freenom'dan ücretsiz alan adı, 000webhost ve myBB üçlüsü işinizi görür. 000webhost yüksek trafik alan siteleri kapatıyormuş öyle söylentiler var, en azından aylık 2₺'ye giriş seviyesi host kiralarsınız kafanız rahat eder.

obeldecom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mybb, Xenforo, vBulletin, phpBB, SMF vb. bir sürü paket bulunuyor bunlardan bir tanesini seçip kurulumu yapın ardından kategorileri, rütbeleri, eklentileri, vs. ayarlayın her şey bu kadar. Ücretsiz bir şeyler arıyosanız Freenom'dan ücretsiz alan adı, 000webhost ve myBB üçlüsü işinizi görür. 000webhost yüksek trafik alan siteleri kapatıyormuş öyle söylentiler var, en azından aylık 2₺'ye giriş seviyesi host kiralarsınız kafanız rahat eder.

yahut mevcut domaine alt klasör veya subdomain yaparak da halledilebilir. Eğer hazırda host varsa.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Web'e forum kurarak girmeni tavsiye etmem. Bu işlere yeni girmiş birisini bırak, 10 yıldır sektörde olan 10 kişi 10.000 TL bütçe ile forum kursa yine düşündükleri kadar tutturamazlar bunu söyleyebilirim.

Kendine ilk olarak Wordpress.com ya da Blogger.com üzerinden ücretsiz bir blog kur. Siteni düzenlemeye çalışırken araştıra araştıra bir şeyler öğreneceksin. Yeni terimler gördükçe onları da araştıracaksın ve yavaş yavaş bilgileneceksin.

İlk siteni kurcalaya boza çöp edeceksin bu kuraldır :) Yeterince öğrendikten sonra da 5 dolara bir domain, aylık 5-10 liraya da bir hosting alırsın öyle devam edersin. Bu noktaya gelince bana yaz hostingini senin için ben satın alayım.

Bu yaşta bunlarla uğraşmaya başlarsan ve bırakmazsan ilerisi için mükemmel bir yatırım olur. Ben senin yaşında DH konu dışında gezer, forumlarda boş boş dolaşırdım. 1.5 sene önce bu işlere girdim ve keşke daha önceden başlasaymışım diyorum.

Neyse, sorunun cevabına gelirsek: MyBB ücretsiz bir forum yazılımıdır ve işine yarayacak tüm özellikleri barındırır. Domain ve hosting alarak ya da 10tl vb. sitelerden ücretsiz olarak edinerek ( shiftdelete.net gibi değil forumadi[.]10tl[.]net gibi olur ve siteyi tam olarak özelleştiremezsin ) açabilirsin.

Başka soruların için iletişime geçebilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Forum açma dönemi 2009 dan sonra bitti bence. 2000 li yılların başında girişmek lazımdı o zamanlar yapan yaptı hatırladığım kadarıyla Forum ceviz , DH , PCnet , SDN , kontrol kalemi ,techturkey gibi forumlarda ilk zamanlar gerçekten bilgili insanlar vardı fakat sosyal medyaya rağbet arttıkça ve o bilgili insanlar evlenip çoluk çocuğa karışınca forum piyasasıda yavaş yavaş ağırlaştı. Artık millet geyiğine konuşmaya giriyor sadece.. o eski güzel forum ortamları artık yok tabi jenerasyonda değişti doğal olarak onunda etkisi var.
Wordpress olarak değilde sözlük gibi scriptler vardı diye hatırlıyorum forum için.