Formula 1 istanbul

Bu konuyu okuyanlar

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169

Formula 1 Türkiye GP'sinde herşey Red Bull adına yolunda giderken, bitime 18 tur kala Vettel, lider olan takım arkadaşı Webber'le çarpıştı. Kazanan McLaren'ler oldu.
Formula 1’de sezonun 7. yarışı Türkiye topraklarındaydı. Dünya Şampiyonası’nın İstanbul ayağında pistlerde az rastlanan bir hata sonucu kazanan Lewis Hamilton oldu.

İstanbul Park’ta pol pozisyonda yarışa başlayan Mark Webber, kendisi adına raha giden yarışta takım arkadaşının kurbanı oldu. 3. sırada başladığı yarışta Hamilton’ı geçerek 2. sıraya çıkan Sebastian Vettel, 58 turluk mücadelenin 40. etabında Webber’i geçip liderliği almaya çalışırken, yaptığı büyük hata iki Red Bull’u şoka uğrattı. Yaşanan kazada Vettel yarış dışı kalırken, Webber de iki McLaren; Hamilton ve Button’ın arkasında üçüncülüğe düştü.

Son 18 turda bu kez kapışma Hamilton ve Button arasında yaşandı. 9 tur kala bu kez 2 McLren birbirine çok yaklaştı, ancak Red Bull’un hatasına düşmediler. Liderlik Button-Hamilton arasında gidip gelirken, damalı bayrağı ilk gören 1 saat 28 dakika 47.620 saniyelik dercesiyle Lewis Hamilton oldu.

Bu sezonki ilk Grand Prix galibiyetini alan 2008 şampiyonu İngiliz pilot, puanını 84 yaptı ve genel klasmanda 3. sıraya yükseldi. Çin’den sonra Türkiye’de de ‘duble’ yapan McLaren’de yarışı ikinci bitiren son şampiyon Jenson Button ise pilotlar şampiyonasında 88 puanla ikinci sıraya çıktı.

Takım arkadaşının kurbanı olan son 2 yarışın galibi Mark Webber ise, İstanbul’dan aldığı 3.’lükle genel klasman liderliğini 93 puanla sürdürdü.
İstanbul’dan, yarışın gidişatı itibariyle belki de hiç ummadığı bir ‘duble’ ile ayrılan McLaren, takımlar şampiyonasında da Red Bull’u 1 puan farkla geride bırakarak zirveye yerleşti.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
koskoca Ferrari ne hale geldi, adı bile doğru düzgün geçmiyo artık.. tabi önce şu massa denen bozuntudan kurtulmak lazım..

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Çok zevkliydi bu yarış.Bizim spiker de ayrı bi hava katıyo olaya.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Ahhh vettel ahh, yapılacak iş miydi bu?

Massa o pistin en iyi pilotlarından. :wink:

kusura bakma ama ben de insanlardaki bu massa aşkını çözemiyorum.. bana massanın bugüne kadar başa güreşen pilotlardan birini zorlayarak geçtiğini gösterin desem, ancak 1 veya 2 tane gösterebilirsiniz... başka gösteremezsiniz... bu adamın kazanacağı tek yarış, ilk sırada başladığı yarıştır... daha da ileri gidiyorum, bu adam gelmiş geçmiş en kötü pilotlardan biri...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Ulen Vettel nittin sen :)

Ne güzel double yapıcaktınız.İkinizede olan oldu.

Yalnız sonradan McLaren'larda kapıştı aha dedim bunlarda kaza yapacak şimdi ama button çaktı durumu hemen rölantiye aldı :)

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
50 Tane haber sitesi Formula 1 haberlerinden bahsediyo biride demiorki aga şu kanalda şu saate diye :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
@vega alemsin ha.TRT'de olduğunu bilmeyen kalmamıştır :D

Kaldı ki soruvereydin SDN foruma.

Biliyorsan Paylaş,Bilmiyorsan Sor :clap:

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
[SDNTV3]http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-snc4/32841/236/391180588457_52168.mp4[/SDNTV3]

sinirden yastıkları ısırttı vettel, şükür birşeyleri kırmadım evdeki.

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
bizim spiker çoşturuyor gerçekden daha önce yabancı kanallarda da izledim f1 sanki tenis maçı anlıtır gibi anlatıyorlar türk spikerler sanki yarışırmış gibi anlatıyorlar bizimkiler daha iyi :)

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
@vega alemsin ha.TRT'de olduğunu bilmeyen kalmamıştır :D

Kaldı ki soruvereydin SDN foruma.

Biliyorsan Paylaş,Bilmiyorsan Sor :clap:

Ben olduğuma göre demekki kalmış :D
Swat bilmemekten değilde neden yazmadıklarını merak ettim :D zaten bitmiştir artık tekrarı varsa saat kaçta sa onu söylede tekrarını izleliym :)

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
harikaydı redbull ekibi çıldırmıştır sanırım

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
güne red bull damgasını vurdu :D

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Salak vettel hem suçlu hem güçlü.
İçeride yer vardı ne diye dışarı doğru bir hamle yaptı kastenmi ne :)
Weber de açıkta olmasına rağmen frene dokunmadı helal olsun...