Formattan sonra roketlig ve hoi4 açılmıyor !

Bu konuyu okuyanlar

kaanklft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar logfile'lar aşşağıda linkledim ikisini aranızda bu işlerden anlayan kişiler bana yardım ederse çok sevinirim.

Hoi4-https://drive.google.com/file/d/1xrXMGLvOCZgxqE3Yqamr4B0NAjzd659Q/view?usp=sharing
Roketlig-https://drive.google.com/file/d/1hXhJ3lOJFsRMCPLet96dFBNpA0dx9UPI/view?usp=sharing
Ek olarak roketlig açılıyor ardından ekran gelmeden kapanıyor hoi4 de ise oyun açılıyor tam oyna diyorum oyun başlatılamadı hatası alıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak sıkıştırdım dosyaları arkadaşlar haberiniz olsun.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Arkadaşlar logfile'lar aşşağıda linkledim ikisini aranızda bu işlerden anlayan kişiler bana yardım ederse çok sevinirim.

Hoi4-https://drive.google.com/file/d/1xrXMGLvOCZgxqE3Yqamr4B0NAjzd659Q/view?usp=sharing
Roketlig-https://drive.google.com/file/d/1hXhJ3lOJFsRMCPLet96dFBNpA0dx9UPI/view?usp=sharing
Ek olarak roketlig açılıyor ardından ekran gelmeden kapanıyor hoi4 de ise oyun açılıyor tam oyna diyorum oyun başlatılamadı hatası alıyorum.

Ek olarak sıkıştırdım dosyaları arkadaşlar haberiniz olsun.
Driverlar yüklü mü?

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
"Driver Booster" tarzı programlar bazen de olsa yanlış sürücüleri kurabiliyor. Ekran kartı ve işlemcinizin sürücülerini genel ağ üzerinden aratarak üreticinin sitesinden indirip kurulumunu yapınız.

kaanklft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
"Driver Booster" tarzı programlar bazen de olsa yanlış sürücüleri kurabiliyor. Ekran kartı ve işlemcinizin sürücülerini genel ağ üzerinden aratarak üreticinin sitesinden indirip kurulumunu yapınız.
Ekran kartı'nın driveri kendi sitesinden kuruldu işlemci konusuna gelince driveri kurmadım ama formattan öncedede kurmamıştım.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Aynen öyle mümkünse kendin yüklersen bir ihtimalle düzelebilir.

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Ekran kartı'nın driveri kendi sitesinden kuruldu işlemci konusuna gelince driveri kurmadım ama formattan öncedede kurmamıştım.
Hmm... O zaman antivirüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakınız ve tekrar deneyiniz. Ardından sorununuz hâlâ çözülmediyse denetim masası üzerinden oyunu kaldırıp yeniden yükleyiniz. Tüm bunlar işe yaramazsa son çare işlemcinizin sürücüsünü güncelleyiniz.

kaanklft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hmm... O zaman antivirüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakınız ve tekrar deneyiniz. Ardından sorununuz hâlâ çözülmediyse denetim masası üzerinden oyunu kaldırıp yeniden yükleyiniz. Tüm bunlar işe yaramazsa son çare işlemcinizin sürücüsünü güncelleyiniz.
Driver olarak sıkıntım yok aygıt sürücüsünden baktım güncelleme yoktu driver booster ile de yardım aldım İntel Asistan uygulaması sayesinde işlemcimin güncel olduğunu öğrendim logfile ları okumayı bilsem sorunu tam olarak söylerdim.

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Driver olarak sıkıntım yok aygıt sürücüsünden baktım güncelleme yoktu driver booster ile de yardım aldım İntel Asistan uygulaması sayesinde işlemcimin güncel olduğunu öğrendim logfile ları okumayı bilsem sorunu tam olarak söylerdim.
Tamam, yazdığım diğer yöntemleri uygulayınız.

kaanklft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Tamam, yazdığım diğer yöntemleri uygulayınız.
Antivirüs sadece windowsun kendi programı olan defender onu devre dışı bırakıp girmeyi deniyeceğim.

Antivirüs sadece windowsun kendi programı olan defender onu devre dışı bırakıp girmeyi deniyeceğim.
Bu seferde olmadı bir şey dikkatimi çekti oyun açılırken yani pencere açılırken tam oyun giriyor gibi ardından yanıt vermiyor kapanıyor bir şey demeden ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592

Bu seferde olmadı bir şey dikkatimi çekti oyun açılırken yani pencere açılırken tam oyun giriyor gibi ardından yanıt vermiyor kapanıyor bir şey demeden ne yapmalıyım ?
Windows sürümünüz ne ?

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Driver Booster yerine elle kurun sürücüleri windows sürümünüze uygun ve güncel sürücüleri sitesinden edinebilirsin.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592

Ayrıca sisteminizi belirtirseniz iyi olur.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
rocket league açılırken HİÇBİR şeye basma. çünkü dosyaları oldukça büyük. bekle bir 5 dakika falan. sonra rocket league in simgesi turuncu yanıp sönecektir. o zaman simgeye bas.

kaanklft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Windows sürümünü bu sabah güncelledim en günceli.

rocket league açılırken HİÇBİR şeye basma. çünkü dosyaları oldukça büyük. bekle bir 5 dakika falan. sonra rocket league in simgesi turuncu yanıp sönecektir. o zaman simgeye bas.
Ben mousa resmen tecavüz ediyorum.Ama dediğiniz işe yaramadı çünkü bu linkteki hatayı alıyorum.
Link:

Logfile'dan anlayan biri var mı ?

kaanklft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar çözüm basit buldum ikisinde de hata almıyorum şuan anlatıyorum. Sebebi yanlış ve eksik dll dosyalarının yüklenmesi ben yeni format attığım için tekrar format attım dll leri yükledim düzeldi .
DLL Veritabanı:DLL Dosyaları Veritabanı
Directx9:DirectX İndirme Aracı

Format atabilenler:Format atıp linkteki dll dosyalarını ve directx9'u indirsinler linkleri veriyorum.

Format atamayanlar processmonitör ile hata raporu oluşturun ardından inceleyin hangi dll hata veriyoru o dll'i silin ve doğrusunu yükleyin(her siteden yüklemeyin)yeniden başlatın.
İyi oyunlar :)

Son mesajlar