Format sorunu

wakfike1li

Üyecik
Arkadaşlar pc ye format atacam fakat cd takıyorum boot ediyorum fakat

Verifying DMI Pool Data ...............

Şekilinde yazıda kalıyor hardiskte sorun mu var acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi

wakfike1li

Üyecik
harddisk toolları kullanmanız gerekir. bios ta bozuk olup olmadığını anlayamazsınız.

Bilgisayarıma Low Level format atmaya kalktım malum çok uzun sürüyor o sırada elektrikler kesildi acaba hardisk zarar görmüşmüdür format atmaya kalkmıştım tam disk bölme aşamasına geldiğinde pc kapanıyordu başka cd denedim o da yukarıda resimde gösterdipim şekilde kaldı benim tahminim hardisk gitti fikri olan var mı

batuhance

Asistan
ubuntu live ile bilgisayarı başlatıp harddiskinize format atıp öyle deneyin tekrardan. bu arada windows cd nizin çalıştığından emin olun. yukarıda gösterdiğiniz hata aslında hata bile değil sadece bootable disk ararken takılı kalıyor. bilgisayarınıza başka bir usb bellek takılı ise çıkartın.

kmurat

Dekan
Lowlewel Format dediğin, formatsız disk oluşturuyor. Kur programı diski görmüyor. Diskin önce birincil disk olarak biçimlendirilmesi (formatlanması) gerekiyor.

Diskin sağlıklık olmadığını düşünüyorsan, Bios'tan da diski denetleyebilirsin. "Özel seçenekler" veya benzer anlama gelen bölüme bak (İngilizce yazar tabii ki)

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Harddiske bişey olmaz low level formatta elektrikler gitmesi falan cart curt hepsi hikaye %99 bişey olmaz bizzat defalarca denedim. Siyah ekran verebilir ama ordan boot olması lazım. Ayarları iyi kurcalamanız lazım biosunuz nasıl bilmediğim için yardımcı olamayacağım

wakfike1li

Üyecik
Harddiske bişey olmaz low level formatta elektrikler gitmesi falan cart curt hepsi hikaye %99 bişey olmaz bizzat defalarca denedim. Siyah ekran verebilir ama ordan boot olması lazım. Ayarları iyi kurcalamanız lazım biosunuz nasıl bilmediğim için yardımcı olamayacağım

Hardisk gitmiş pc tamircisine verdim yüksek voltajdan dolayı anakartta da hasar yapmış onu tamir etti hardiski değişti fakat pc yi her açtığımda sabit disk hatası alıyorum takılan hardiskin yenimi kullanılmış mı olduğu anlaşılır mı sıfır bir hardisk böyle bir gata verir mi

kmurat

Dekan
Kasayı geri götür, değiştirsin. Tamir edilen bir cihaz, düzgün çalışmalı. Parasını ödediğin ürün çalışmıyorsa, parayı alan, bu hatayı düzeltmek zorunda.

re13el

Dekan
Çıldıracam ya format atarken resimdeki gibi uyarı veriyor fakat format atılıyor

Harddisk pek sağlıklı deği galiba Windows ondan kurulmuyor diske. PC kurulu olsaydı bu sefer de harddisk sorunlu, bilgilerinizi başka bir yere aktarın diye uyarı verirdi. Şu durumda da en başta yüklenmiyor sistem. Farklı harddisk ile denemende fayda var.

scorpion

Rektör
Yasaklı
Hangi diske yüklemeye calisiyorsun dosyalari? Orada tam 4 tane disk görüyorum. Hepsini sil ve tek bir bölüme yükle windows'u.

wakfike1li

Üyecik
Harddisk pek sağlıklı deği galiba Windows ondan kurulmuyor diske. PC kurulu olsaydı bu sefer de harddisk sorunlu, bilgilerinizi başka bir yere aktarın diye uyarı verirdi. Şu durumda da en başta yüklenmiyor sistem. Farklı harddisk ile denemende fayda var.

Hardiski daha yeni değiştirmiştim sanırım geri götürecem kasayı yapsın versin