Format Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

suvari53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayatımda ilk kez format atıyım dedim elime yüzüme bulaştırdım arkadaşlar xp pro sp3 kullanıyordum ben daha önceden hiç format atmamıştım evde xp pro sp2 cd si buldum dedim hemen format atıyım c de kurulu olan window sa atacagım yere d ye kurmuşum windowsu hem c de hem d de kurulu xp pc açınca 2 secenek cıkıyor bende dedim c dekini tamamen geridönüşüm kutusuna gönderiyim dedim yarısını sildi yarısında hata verdi benim simdi ne yapmam gerekiyor c yi tamamen nasıl boşaltıcam yada c deki işletim sistemini tamamen ortadan nasıl kaldırıcam yardımınızı bekliyorum

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
silinmeyen dosyaları silmek için bazı programlar onları kullanabilirsin

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Normal format atma sırasında sürücü seçeceğin yere gelince c ve d yi tekrar biçimlendir ve sonra c ye kur , bu şekilde c ye temiz format atmış olursun ve bomboş bir d sürücün olur.

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ulaş'ın da dediği gibi tekrar formata başla. Sürücü seçimi sırasında her 2 sürücüyü de biçimlendir sonra c ye kur Windows'u...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
D de ki windows tan giriyorsun C deki windowsu silmeye çalışıyorsun silmiyor mu?

suvari53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben simdi windows kurdum bütün güncelleştirmelerinide yaptım simdi benim hangi programları kurmam gerekiyor driver flan pek anlamıyorum

suvari53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben simdi sadece ekran kartı direver ile ses kartı driver yükledim bilen birisine söyledim sadece 2 sini yükle dedi bide ethernet driver filan kurmamama rağmen internete giriyorum bunların haricinde yükliyeceğim driver varmıdır?

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
ben simdi sadece ekran kartı direver ile ses kartı driver yükledim bilen birisine söyledim sadece 2 sini yükle dedi bide ethernet driver filan kurmamama rağmen internete giriyorum bunların haricinde yükliyeceğim driver varmıdır?
şimdi sen :

2. kez format attın mı?
Bölümleri tamamen silip bir bütün haline getirdin mi?
Tekrar biçimlendirip 2 bölüm oluşturdun mu?
Windows u kurdun mu?
kurduktan sonra yüklemen gereken driverlar

Ekran kartı

Ses kartı (Genelde anakartın ses kartı kullanıldığından anakart cd sinden yüklenir)

internete bağlanmıyorsa pc anakart cd sinde ethernet kurulum dosyası olması lazım autorun da çıkar Ethernet diye onu yükle internete girersin

bilgisayarına usb den bağlı başka bir parça var mı? (Webcam, printer vs)

düzenleme:

driverlarını yüklemişsin ama sorduğum şu 2 bölümü silip yani 2 bölümede format attıktan sonra yeni kurduğun windowsta mı yükledin driverları?

suvari53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi sen :

2. kez format attın mı?
Bölümleri tamamen silip bir bütün haline getirdin mi?
Tekrar biçimlendirip 2 bölüm oluşturdun mu?
Windows u kurdun mu?
kurduktan sonra yüklemen gereken driverlar

Ekran kartı

Ses kartı (Genelde anakartın ses kartı kullanıldığından anakart cd sinden yüklenir)

internete bağlanmıyorsa pc anakart cd sinde ethernet kurulum dosyası olması lazım autorun da çıkar Ethernet diye onu yükle internete girersin

bilgisayarına usb den bağlı başka bir parça var mı? (Webcam, printer vs)

düzenleme:

driverlarını yüklemişsin ama sorduğum şu 2 bölümü silip yani 2 bölümede format attıktan sonra yeni kurduğun windowsta mı yükledin driverları?
hocam simdi ben c ye format atacağım yere d ye atmışım pc açtığımda 2 tane windows xp oluyor biri c de kurulu diğeri d kurulu bende yeni attığım d deki dursun dedim c deki shift delete siliyim dedim yarısını sildi yarısını silmedi hata verdi sonra c yi biçimlendir dedim hata verdi biçimlendiremiyor diye ben sonra baştan başlattın xp cdsi içindeyken tekrar kurmuş windosu c deki windowsu silicem büyük ihtimalle d kurulu olması windowsun herhangibir zararı olmaz dimi? bide biçimlendir dediğimde tamamen siliyor deilmi hardiskte ne var ne yok? bu konuda beni bilgilendirirsen sevinirim

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
bak şimdi yapcağın şey şu

cd takılıyken yeniden başlat ve format ekranına gel
karşına bölümler çıktığı zaman bölüm sil fln yazar altta (Entera basma) D dir büyük bi ihtimal ya da L tam hatırlamıyorum C yi ve D yi ayrı ayrı sil

(iki bölümüde sildiğin zaman hiç bir bölüm görmüceksin o yüzden bölümleri ayırcaksın biçimlendirilmemiş bölüm yazcak bölme işlemini yapıtığnda)

daha sonra bölümlere ayır ya da biçimlendir diye bi tuşun adını verir 2 ye böl tekrardan bölümlerini sen ayarla (1024kb=1mb 1024mb=1gb)

sonra C nin üstüne gel entera yani windowsu kur diceksin

C ye windows kurulcak
daha sonra driverları kurcaksın
Ekran kartı
Anakartın cd siyle ses kartı ve internet çalışmıyorsa Ethernet

ayrıca bilgisayarına usb den bi aygıt bağlıysa onlarıda kurulum cdleriyle kurcaksın (Webcam, printer vs)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayara format atılırsa internet oyunlarını bozar mı? facebook taki uygulamalardan biri yani 'Dragon City' bilgisayara format atıldıktan sonra açmadı , doldu doldu sanki oyun çıkçakmış gibi siyah ekran çıkıyor oyunu açmıyor cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler