Format sonrası sürücü kurulumu?

Bu konuyu okuyanlar

frisby714

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistemim;
anakart z170 pro gaming
6700k intel işlemci
asus 1070 ekran kartı
Şimdi arkadaşlar ben sistemin bazı parçalarını yazdım,sistemi parasıyla toplattırdım tek eksiği işletim sistemi yüklenmedi o iş bana kaldı bende burda kafamdaki soruları sorarak bu işi en doğru biçimde yapmak istiyorum.
Öncelikle ben bu sisteme flash bellekle uefi destekli windows 10 pro kurucam bu konuda bir sıkıntım yok çok şükür gerekli videoları izledim bilgi edindim benim sorunum biraz format sonrasıyla ilgili şimdi ben sistemle ilgili kafamdaki soruları sormaya başlıyorum
Soru1:Bu anakartta wifi var mı yoksa benim ethernet kablosuyla kasaya bağlantı yapmam mı gerekiyor ?
Soru2:interneti kullanabilmem için asusun sitesinden z170 pro gamingi bulup lan driverı kurmam gerekiyor değil mi?
Soru3:Asusun sitesine girip anakartımın markasını seçince (Anakart | ASUS Türkiye lan,vga,audio,usb,
yonga set gibi bir çok driver var sizden ricam bunları girip bizzat hangilerini yüklemem gerek söyler misiniz?
Soru4:Ekran kartı driverını geforce sitesinden mi indirmem gerek yoksa asusun sitesinden girip indirmem mi gerek
Soru5:windows 10 update bunları güncelliyor mu otomatik olarak yoksa benim bunlarla yukarıda yazdığım gibi adım adım uğraşmam mı gerekiyor?
Bu hususlarda bilgi verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Merhaba

1) Anakartiniz wifi baglantisi desteklemiyor. Ethernet kablosuyla baglanacaksiniz.
2) Evet.
3) Anakart ile beraberinde gelen sürücü cdsi ile bütün sürücüleri yükleyebilirsiniz.
4) Ekran karti sürücüsünü direkt olarak nvidia sitesinden indirebilirsiniz. Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA Windows 10 64bit
5) Windows 10'un kendisi bu sürücüleri kurmaz. Gerekli sürücüler anakart ile gelen cd'de mevcut.

frisby714

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba

1) Anakartiniz wifi baglantisi desteklemiyor. Ethernet kablosuyla baglanacaksiniz.
2) Evet.
3) Anakart ile beraberinde gelen sürücü cdsi ile bütün sürücüleri yükleyebilirsiniz.
4) Ekran karti sürücüsünü direkt olarak nvidia sitesinden indirebilirsiniz. Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA Windows 10 64bit
5) Windows 10'un kendisi bu sürücüleri kurmaz. Gerekli sürücüler anakart ile gelen cd'de mevcut.
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için anakartın cdsi yerine siteden güncel olanları indirmemde sakınca yok sanırım bu siteden herşeyi indirmem mi gerekiyor örnek vermek gerekirse vga,lan,usb filan en güncellerini indirip kurayım tamam ama bunun yanında yonga set,declaration of conformity tarzında başlıklarda var bunları bilmiyorum sizden ricam bana gerekli olanları söyler misiniz lütfen

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Harici ekran kartı takacağınız için vga kurulumuna gerek yok. Çipset sürücüsü başta olmak üzere, ses sürücüsü usb ve lan sürücülerini yükleyiniz. Eksik olan bir şey varsa aygıt yöneticisinde ortaya çıkacaktır.

Son düzenleyen moderatör:

frisby714

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Harici ekran kartı takacağınız vga kurulumuna gerek yok. Çipset sürücüsü başta olmak üzere, ses sürücüsü usb ve lan sürücülerini yükleyiniz. Eksik olan bir şey varsa aygıt yöneticisinde ortaya çıkacaktır.
çipset sürücüsü dediğimiz sitede yonga set olarak yazan şey mi

frisby714

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler çok önemli bir sorum olucak sistemime evga 1070 ftw veya asus strix 1070 oc takıcam şimdi ben ekran kartının yazılımını indirirken nvidia üzerinden mi indirmeliyim yoksa direk evganın ya da asusun sitelerinden mi indirmem gerekir?