Format Nasıl Atacağım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
427
Merhaba dostlar windows 10 kullanıyorum gerçekten bilgisiyarlardan anlamıyorum en kolay nasıl format atabilceğim hakkında fikir verirseniz gerçekten çok sevinirim.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Merhaba dostlar windows 10 kullanıyorum gerçekten bilgisiyarlardan anlamıyorum en kolay nasıl format atabilceğim hakkında fikir verirseniz gerçekten çok sevinirim.
Önce TechBench by WZT (v4.1.1) bu siteden ostediğin Windowsu indireceksin sonra iso to usb diye bi programvar onu indireceksin sonra en az 4gb (Windows 10 kuracaksan 8gb) usb lazım boş olacak sonra iso to usb ile dosya yazacaksın yapamazsan video atarım gerisini sonra yazalım anlaşılmaz olur yoksa

Reaksiyon puanı
427
Önce TechBench by WZT (v4.1.1) bu siteden ostediğin Windowsu indireceksin sonra iso to usb diye bi programvar onu indireceksin sonra en az 4gb (Windows 10 kuracaksan 8gb) usb lazım boş olacak sonra iso to usb ile dosya yazacaksın yapamazsan video atarım gerisini sonra yazalım anlaşılmaz olur yoksa
hadi ya gerçekten başka bir yolu yokmu ben kesin yanlış yaparım bir şeyi

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Windowsun sitesine girip bilgisayara windows 10 kurucusunu indirin usb ye atın usb den temiz formatınızı atın.
İnternetten videolarla daha iyi anlayabilirsiniz.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
hadi ya gerçekten başka bir yolu yokmu ben kesin yanlış yaparım bir şeyi
Yanlış yapacak bişey yok bilgisayara format atmak kadar kolay bişey yok kurulum diskini hazırladınmı tamam zaten anlatırken karışık geldi ama çok kolay bu video işine yarar belki

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Win10 için media creation tool var microsoftun sitesinde. kendi pcne kuracaksan çok basit. başka pc için ise usbye atıyorsun min 8 gb olcak. ama herşeyi o yapıyor korkma. sonra o pcde biosdan usb boot açıyorsun ve usbyi takıp pcyi açıyorsun. bu kadar.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Microsoft'un kendi sitesi varken neden burayı öneriyorsunuz?

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
[
Burdan indirmeyin Windows 10 ISO yazıp Microsoft' un kendi sitesinden media creation toolu indirin.

• Beğen
Reactions: 023

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Windows sadece Microsoft'un kendi sitesi den indirilmelidir. Lütfen bu siteleri kimseye önermeyin.
Windows iatediğin yerden indirilir güvenlik sorunu yaşarsın yaşamazsın ama tech bench güvenli bi site zaten Windows ücretsiz sunuluyor deneme sürümü yani korsana da girmiyor.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Windows iatediğin yerden indirilir güvenlik sorunu yaşarsın yaşamazsın ama tech bench güvenli bi site zaten Windows ücretsiz sunuluyor deneme sürümü yani korsana da girmiyor.
Hayır istediğin yerden indiremezsin içinde gömülü virüs olabilir. Zaten kendi resmi sitesi var niye bu sitelerden indirsin ki saçmalık.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Hayır istediğin yerden indiremezsin içinde gömülü virüs olabilir. Zaten kendi resmi sitesi var niye bu sitelerden indirsin ki saçmalık.
Zaten dedim güvenlik sorunu yaşarsın yaşamazsın ama bu siteyi yıllardır kullanıyorum her türlü Windows veya office sürümleri var bilmediğim güvenmediğim siteyi kimseye önermem.

Reaksiyon puanı
427
peki ayarlar-güncelleştirme ve güvenlik-kurtarma kısmında bu bilgisiyarı sıfırla diye bir kısım var ordan olmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten dedim güvenlik sorunu yaşarsın yaşamazsın ama bu siteyi yıllardır kullanıyorum her türlü Windows veya office sürümleri var bilmediğim güvenmediğim siteyi kimseye önermem.

peki ayarlar-güncelleştirme ve güvenlik-kurtarma kısmında bu bilgisiyarı sıfırla diye bir kısım var ordan olmaz mı?