Soru Format için kullanılan usb sıfırlanır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

bulut000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben usbye win 11 dosyaları attım. nedense içindeki her şey gitti. onlar geri gelecek mi?
ScreenShot_20220515022138.jpeg

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,850
Rufus gibi programla yazdıysanız usb ye, dosyalarınız geri gelmez.
Çünkü böyle programlar usb yi formatlayıp İso'yu formattan sonra yazdırır

Windows 7 old

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Dosyalar silindi ama geri getirmek istiyorsan minitool recovery power data kullanman gerek.

Windows 7 old

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Kardeşim kendimizi kandırmayalım. O programlardan baya kullandım.
Geri gelen dosya olsa bile içeriği bozuk oldu açılmadı.
Ben 250 gb lık d diskini bi ara direkt silmiştim yani biçimlendirmiştim ama sonra bu programı kullanarak 110 gblık dosyaları geri getirdim. Siz yanlış yapmısınız siz yapamadınız diye programa niye suç atıyorsunuz.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Merhaba. Ben usbye win 11 dosyaları attım. nedense içindeki her şey gitti. onlar geri gelecek mi?Ekli dosyayı görüntüle 170556
3.parti yazılımlar ile bozuk olsa da gelebilir. Eğer bir Windows USB'si hazırlayacaksanız, FAT32 olması yeterli. Legacy ve UEFI için de MBR olması yeterli. Elinizle ISO'yu USB'ye çıkarmanız yetiyor. Rufus'a vs gerek yok yani.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,850
3.parti yazılımlar ile bozuk olsa da gelebilir. Eğer bir Windows USB'si hazırlayacaksanız, FAT32 olması yeterli. Legacy ve UEFI için de MBR olması yeterli. Elinizle ISO'yu USB'ye çıkarmanız yetiyor. Rufus'a vs gerek yok yani.
Adam Windows Yazmış usb belleğe. Belleğin içindekiler format sırasında silinmiş.
Belleğin içinde olan eski dosyalarım geri gelir mi? diye soruyor ?

USB sıfırlandığı için dosyalar geri gelmez. Eğer hem format hem de Depolama için kullanacaksanız Ventoy yazılımına göz atmanızı öneririm.
Ventoy çok iyi program ya.

Ben 250 gb lık d diskini bi ara direkt silmiştim yani biçimlendirmiştim ama sonra bu programı kullanarak 110 gblık dosyaları geri getirdim. Siz yanlış yapmısınız siz yapamadınız diye programa niye suç atıyorsunuz.
O zaman kardeşimize Dosyaları nasıl geri getirebieceğini adım-adım anlatmanı rica ederim ve memnun kalırım.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Bir diski biçimlendirid veya birşey silerseniz dosyaları geri getirebilirsiniz ama üzerine herhangi bir dosya yazdıysanız GG

User 0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
58

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Adam Windows Yazmış usb belleğe. Belleğin içindekiler format sırasında silinmiş.
Belleğin içinde olan eski dosyalarım geri gelir mi? diye soruyor ?

Ventoy çok iyi program ya.

O zaman kardeşimize Dosyaları nasıl geri getirebieceğini adım-adım anlatmanı rica ederim ve memnun kalırım.
Kendimden misal verecek olursam, Piriform'un Recuva'sı bile 2-3 sene önce sildiğim OMSI 2'nin DLL'lerinin çoğunu eksiksiz bulmuş ve geri getirtiyordu. Ve ben partitionları kaç kez biçimlendirip silmiştim. Ona rağmen bulmuştu.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,850
Kendimden misal verecek olursam, Piriform'un Recuva'sı bile 2-3 sene önce sildiğim OMSI 2'nin DLL'lerinin çoğunu eksiksiz bulmuş ve geri getirtiyordu. Ve ben partitionları kaç kez biçimlendirip silmiştim. Ona rağmen bulmuştu.
Yakın bir zamanda arkadaşın D diski komple silindi Yani Formatla değil.
Format atmadan D diskini geri getirmeye çalıştı olabilecek her programla.
Sonra mecbur kaldı format attı D bölümü açıldı.
Ondan sonra bile işe yaramadı programlar. Neredeyse 100gb gerekli şeyler buharlandı gitti.

Yapanlar nasıl yapıyor bilmiyom ama ben yapamadım.

Eğer işe yaradığını tam biliyorsan arkadaşa adım adım anlat oda dosyaları geri döndürsün. Çok memnun olurum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Merhaba. Ben usbye win 11 dosyaları attım. nedense içindeki her şey gitti. onlar geri gelecek mi?Ekli dosyayı görüntüle 170556
Dosyaları kurtarmayı Recuva ile deneyebilirsiniz. İndirip, kurmanız yeterli. Açılınca USB'nizi seçin ve tarama başlayacak. Bitince, dosyaları listeleyecektir (bulursa). Sizin dosyanız oradaysa tik atıp getir demeniz yetiyor. Yeşil ışık varsa eksiksiz demektir. Sarı ve kırmızı ise hasarlı demektir.

Windows 7 old

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Dosyaları kurtarmayı Recuva ile deneyebilirsiniz. İndirip, kurmanız yeterli. Açılınca USB'nizi seçin ve tarama başlayacak. Bitince, dosyaları listeleyecektir (bulursa). Sizin dosyanız oradaysa tik atıp getir demeniz yetiyor. Yeşil ışık varsa eksiksiz demektir. Sarı ve kırmızı ise hasarlı demektir.
Ben recuva yı denedim ama olmadı boş boş seyler gelmisti ne oldugunu bile anlamadım ve ayni sekilde onuda cracklemen lazim minitool daha kullanışlıydı.