Yardım Format Attıktan Sonra Klavye Ve Mosuenin Çalışmaması

Bu konuyu okuyanlar

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Arkadaşlar merhaba dün bi konu açmıştım Pc ye nasıl format atılır diye attım formatı ama dil seçim ekranına gelince klavye ve mouse çalışmayı boksta çalışıyo nasıl yapicam şimdiden tesekkurler

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Formatı bitirmişsin,anladığım kadarıyla. usb sürücülerini yükle.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
PS/2 ekipman varsa klavye/fare bir de onlarla denemeniz mümkün mü ?

Nasıl bir ISO ile devam ettiğinizi bilmiyorum. ISO'ya USB sürücülerini dahil edip format atmayı da deneyebilirsiniz.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kurduğun işletim sistemi ne ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Formatı bitirmişsin,anladığım kadarıyla. usb sürücülerini yükle.
Büyük ihtimalle bitirmemiş.Dil seçim kısmındaymış.Driverleri zaten yükleyemez.
Farklı bir USB ve .iso ile denemeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

BİOS'tan USB Keyboard Support USB Mouse Support etkin mi değil mi kontrol edin,BİOS'ta çalışıyorsa.

Yine olmazsa başka aygıtlar deneyin.

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Büyük ihtimalle bitirmemiş.Dil seçim kısmındaymış.Driverleri zaten yükleyemez.
Farklı bir USB ve .iso ile denemeli.

BİOS'tan USB Keyboard Support USB Mouse Support etkin mi değil mi kontrol edin,BİOS'ta çalışıyorsa.

Yine olmazsa başka aygıtlar deneyin.
Bios ta çalışıyor

Oraya nerden gireceğim usb yerine

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
@EmirhanEkinci sen sıfırlama mı yaptın? Eğer format atmayı beceremediysen bir arkadaşından yardım iste, sana anlatsak da veya videodan izlesen de anladığım kadarıyla yapamıyorsun :) Başka birine o yüzden yaptırmalısın.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Arkadaşlar merhaba dün bi konu açmıştım Pc ye nasıl format atılır diye attım formatı ama dil seçim ekranına gelince klavye ve mouse çalışmayı boksta çalışıyo nasıl yapicam şimdiden tesekkurler
Herhangi Windows performans edition ve 7 iso dosyası ile kurulum yaparsan bu hatayı alman normal.
USB 3.1 EXTeranl diye bir sürücü var galiba. Tüm USB portlarına etki ediyor. Ben de kuramadım kendi sistemime bu yüzden Windows 7.
Son güncellemeleri almış bir Windows 7 dene.

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
@EmirhanEkinci sen sıfırlama mı yaptın? Eğer format atmayı beceremediysen bir arkadaşından yardım iste, sana anlatsak da veya videodan izlesen de anladığım kadarıyla yapamıyorsun :) Başka birine o yüzden yaptırmalısın.
Ben videodaki şeyleri yaptım

Herhangi Windows performans edition ve 7 iso dosyası ile kurulum yaparsan bu hatayı alman normal.
USB 3.1 EXTeranl diye bir sürücü var galiba. Tüm USB portlarına etki ediyor. Ben de kuramadım kendi sistemime bu yüzden Windows 7.
Son güncellemeleri almış bir Windows 7 dene.
Ben format atmadimki sadece pcyi sifirladim

Reaksiyon puanı
7,999
Sistemin eskiyse bu tarz sorunlar maalesef yaşanabiliyor. PS2 portundan klavye ve mouse takarsan sorunun düzelecektir. Masaüstüne gelince USB portundan klavye/mouse bağlayabilirsin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
@EmirhanEkinci , sıfırlama yaptıktan sonra genelde çokça sorun oluşabilmekte ve genelde de sıkıntıları çözülememekte... Bunun için çözümü temiz format atmaktır. :)

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Sistemin eskiyse bu tarz sorunlar maalesef yaşanabiliyor. PS2 portundan klavye ve mouse takarsan sorunun düzelecektir. Masaüstüne gelince USB portundan klavye/mouse bağlayabilirsin.
Tamam çok teşekkür ederim

@EmirhanEkinci , sıfırlama yaptıktan sonra genelde çokça sorun oluşabilmekte ve genelde de sıkıntıları çözülememekte... Bunun için çözümü temiz format atmaktır. :)
Format atmayı bilmiyodum onun için yapmadım ama teşekkür ederim

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Arkadaşlar ben bu sorunu hala çözemedim PS2 mouse alıp denesem ölümü bu konuda hicbisey bilmiyorum format atmadım pcden sıfırla yerine gelip sıfırladım o kadar birşeye karışmadim

Bilgisayarımı bozdum heralde ya anlamadım ben sadece sıfırlamak istemiştim format hakkında bişi bilmiyorum işi .iso gibi şeyleri

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Arkadaşlar ben bu sorunu hala çözemedim PS2 mouse alıp denesem ölümü bu konuda hicbisey bilmiyorum format atmadım pcden sıfırla yerine gelip sıfırladım o kadar birşeye karışmadim

Bilgisayarımı bozdum heralde ya anlamadım ben sadece sıfırlamak istemiştim format hakkında bişi bilmiyorum işi .iso gibi şeyleri
Karklı klavye deneyin.Bazı cihazlar çalışmayabiliyor.

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Karklı klavye deneyin.Bazı cihazlar çalışmayabiliyor.
Olmadı denedim başka çözümü varmı ya nasıl sürücülerini yüklerim

5 aydır PCM öyle kaldı

Biosta çalışıyor ama dil ses ekranında çalışmıyor

Lütfen çözümü varsa söyleyin ben sadece sıfırlamak istedim o kadar sonra bu oldu ne yapicam şimdi

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175

5 aydır PCM öyle kaldı

Lütfen çözümü varsa söyleyin ben sadece sıfırlamak istedim o kadar sonra bu oldu ne yapicam şimdi
PS/2 klavye ve fare denediniz mi ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

5 aydır PCM öyle kaldı

Ya hocam format atmak ve ya attırmak zor değil,bir bilgisayarcıya götürün halletsinler yapamıyorsanız.

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Windows kaç kurdun ? Ve kendinmi yaptın ?

Bu sorunu çözebilmek için yeniden Windows kurman gerekli flash bellek varsa şunları yaparak Windows kurabilirsin :

İlk önce başka bir bilgisayar bulup istediğin Windows sürümünü iso indir rufus veya başka bir program aracılığı ile USB belleğe yazdır bütün herşeyi yazdırdıktan sonra USB belleğe

Bilgisayar /USBbellek sürücüsü/ sağ tık biçimlendir / dosya sistemi / NTFS yerine fat 32 seç bu kadar. Kendi bilgisayarina takıp bios tan boot seçeneğini USB yap flash bellek seç ve açıp kapa Windows setup bitir bu kadar.

Son düzenleme:

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Windows kaç kurdun ? Ve kendinmi yaptın ?

Bu sorunu çözebilmek için yeniden Windows kurman gerekli flash bellek varsa şunları yaparak Windows kurabilirsin :

İlk önce başka bir bilgisayar bulup istediğin Windows sürümünü iso indir rufus veya başka bir program aracılığı ile USB belleğe yazdır bütün herşeyi yazdırdıktan sonra USB belleğe

Bilgisayar /USBbellek sürücüsü/ sağ tık biçimlendir / dosya sistemi / NTFS yerine fat 32 seç bu kadar. Kendi bilgisayarina takıp bios tan boot seçeneğini USB yap flash bellek seç ve açıp kapa Windows setup bitir bu kadar.
Bişi kurmadimki sadece sıfırladım

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Format atmak çok basit bir işlem. İsterseniz bu konu üzerinden adım adım anlatarak yardımcı olabilirim. Fakat format USB'sini hazırlamak için şuan ki bilgisayarınızı kullanamadığınıza göre başka bir bilgisayar lazım.

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Format atmak çok basit bir işlem. İsterseniz bu konu üzerinden adım adım anlatarak yardımcı olabilirim. Fakat format USB'sini hazırlamak için şuan ki bilgisayarınızı kullanamadığınıza göre başka bir bilgisayar lazım.
ben çok farklı bişey dedim gibi oldu anlattım ben orda

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Kuramiyomki USB belleğe attım takıyorum çalışmıyor biosta bile