Format atarken aldığım hata

Bu konuyu okuyanlar

Şerifcan Daldal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Windows 10 kullandığım dizüstü bir bilgisayarım var. Biraz eski bir bilgisayar bu. Zaten Windows 10'da bilgisayar kasıyordu ve ben de Windows 7 için format atmaya başlamıştım. Herşey iyi gidiyordu ama sonra şu hatayı aldım:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. İnsert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click ''Next.''
3. Click '' Repair your computer.''

Bu yazının altında da Windows'u güvenli modda mı yoksa normal mi başlatacağımı soruyor. Her yöntemi denedim fakat mavi ekran hatası alıyorum. O hata kodu da şu : 0x0000007E

Yardımcı olursanız sevinirim..

saltinirmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Biostan legacy ayarını açtın mı? Birde kurulum diskinin yadan usbnin sorunsuz olduğuna emin misin?

Şerifcan Daldal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Güvenli modda aç pcyi açılırsa , farklı bir format DVD/USB sinden dene format atmayı

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Benim Windows 10 kullandığım dizüstü bir bilgisayarım var. Biraz eski bir bilgisayar bu. Zaten Windows 10'da bilgisayar kasıyordu ve ben de Windows 7 için format atmaya başlamıştım. Herşey iyi gidiyordu ama sonra şu hatayı aldım:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. İnsert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click ''Next.''
3. Click '' Repair your computer.''

Bu yazının altında da Windows'u güvenli modda mı yoksa normal mi başlatacağımı soruyor. Her yöntemi denedim fakat mavi ekran hatası alıyorum. O hata kodu da şu : 0x0000007E

Yardımcı olursanız sevinirim..
Kurduğun Windows 7 ISO dosyası bozuk olmadığına veya orijinal olmadığına emin misin? Aynı hatayı ben Windows 10'da da almıştım.

Şerifcan Daldal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
UEFI olarak kurun. Windows 7 UEFI olarak kuracaksan sorun çıkmaması için CSM'i aç.( UEFI+CSM. UEFI olarak boot edeceksiniz Legacy değil.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Windows 7'yi UEFI kullanıyorum. Sizde UEFI kurmayı deneyin yukarıda dediğim gibi. Desteği yok diyorsanız buyurun kanıtı:
Untitled.jpg

Son düzenleme:

Şerifcan Daldal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ISO dosyasını yeniden indirip (imkanın varsa başka bir USB ile) kurmayı dene, saçma sapan bir şekilde bir defa format attığınız disk ile ikinciyi atamayabiliyorsunuz (basıma gelmişti bir sefer).
UEFI olarak kurun. Windows 7 UEFI olarak kuracaksan sorun çıkmaması için CSM'i aç.( UEFI+CSM. UEFI olarak boot edeceksiniz Legacy değil.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Windows 7'yi UEFI kullanıyorum. Sizde UEFI kurmayı deneyin yukarıda dediğim gibi. Desteği yok diyorsanız buyurun kanıtı:
Ekli dosyayı görüntüle 90208
Bişey soracaktım ben bilgisayarı açınca mavi ekran veriyor (0x0000007E) fotoğrafını da atıyorum bunun çözümünü nasıl alabilirim?

Son mesajlar