Ford fiesta anahtar kilidi araba çalışmıyor ÖNEMLİ

Bu konuyu okuyanlar

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Merhaba arkadaşlar ford fiesta aracımın anahtarını kaybetmiştik yeni anahtar yaptırdık o arabayı çalıltırıyor fakat 2 gün sonra arabanın eski anahtarını bulduk bu anahtar sadece kapıları açabiliyor marş basmıyor onu düzeltebilir miyiz ? kontoğa takılıyor 2. kademeye kadar geliyor sonra bir şey olmuyor kalıyor öyle ama kapıyı manuel olarak anahtarı takarakta açıyor ucu aynı yanı benim için önemli yardımcı olursanız sevinirim.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Pili bitmiştir belki? Pilini değiştirmeyi deneyin. Olmadı servise sormak lazım

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Pili bitmiştir belki? Pilini değiştirmeyi deneyin. Olmadı servise sormak lazım
Yok usta öyle degil bunlarda farkli anahtar engelleme sistemi mi ne varya oyle bir sey mars basmiyor pille bir alakasi yok yeni verdikleri anahtar calistiyor fakat eskisinde tik yok

Lapacla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anahtarı arabaya tanıtmanız gerekiyor. İşlemin ayrıntısını tam hatırlamıyorum ama Ford'un sitesinden arabanın kılavuzunu indirin orada yazar.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Anahtarı arabaya tanıtmanız gerekiyor. İşlemin ayrıntısını tam hatırlamıyorum ama Ford'un sitesinden arabanın kılavuzunu indirin orada yazar.
Bunu ben yapabilir miyim yoksa servis felan lazim mi ?

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Yanlış hatırlamIyorsam çok zor bir şekilde yapılmıyordu yani bence siz yapabilirsiniz. Ama servise yaptırsanız daha garanti olur.
Anladım teşekkür ederim sonradan verdikleri anahtarın otomatik tuşları bile yok tak çevir mantığı o nedenle sinir oldum :)

Lapacla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım teşekkür ederim sonradan verdikleri anahtarın otomatik tuşları bile yok tak çevir mantığı o nedenle sinir oldum :)
Rica ederim. Yeni anahtarı tanıtınca eskisini tanımıyordur araba muhtemelen. Bu sistemin adı da yanlış hatırlamıyorsam immobilizer. Yani araba hırsızlıklarına karşı alınmış bir önlem. Anahtarın ucu aynı olsa da arabaya tanıtmadan çalıştırmıyor.