FM14 - Türk Vat. Geçme Ve Türk Dev. Yabancı Sayılmaması v1.0

salvation1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OYUN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER :

Spor Toto Süper Lig Kurallar :

Türk Vatandaşlığına Geçecek Bazı Oyuncular :

Samuel Holmen :

Pablo Batalla :

Gustavo Colman :

Filip Holosko :

Bobo :

KURULUM :
-Merhaba Arkadaşlar.
Kurulum setup halindedir.Yapmanız gereken tek şey dosyaların kurulacağı yeri yani hedef dizini kendi bilgisayarızdakine göre ayarlamak.
Örneğin : ''C:\Kullanıcılar\KullanıcıAdı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2014'' Seçmeniz gereken dizin yolu bu şekilde olmalıdır.Kullanıcılar ve Kullanıcı Adı yazan kısmı kendi bilgisayarınızdaki gibi ayarlamayı unutmayın.Setubu kurduktan sonra yeni kariyer açarken editör veri dosyaları kısmında kullanacağınız yama dosyasını seçip onaylayın.Ve kurulum tamamlanmıştır.İyi oyunlar.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
DİPNOT : Yama Sürümü : v1.0 - Çıkış Tarihi : 16.11.2013
-Yama FMC (Football Manager Classic) modu ile uyumlu değildir.
-Olası bir winrar hatası ile karşılaşmamak için dosyaları rardan çıkartırken klasöre çıkart yerine ''Buraya Çıkart'' diyerek çıkartınız.
-Yamanın aktif olması için mutlaka yeni bir kariyer açmanız gerekir.
-Yama hakkında bilgi sahibi olmak ve değişiklikleri daha detaylı öğrenmek istiyorsanız ''Yama Hakkında Bilgi'' adlı metin belgesini okuyarak öğrenebilirsiniz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
YAMA HAKKINDA BİLGİ :
Türkiye Liglerinde (kullandığınız yama türüne göre) 5 yıl,3 yıl veya 1 yıl boyuncu oynayan bir yabancı oyuncu bürokrasi işlemleri de tamamlandıktan sonra Türk vatandaşlığını geçmektedir.Ve yabancı olarak sayılmamaktadır.
YABANCI OLARAK GÖRÜLMEYEN TÜRK DEVLETLERİ :
- TÜRKMENİSTAN
- AZERBAYCAN
- KIRGIZİSTAN
- ÖZBEKİSTAN
- KAZAKİSTAN
DİĞER TÜRK DEVLETLERİNDEN ÖNERİLEN OYUNCULAR :
-AZERBAYCAN ; Kanat Oyuncusu '' Jiloan Hamad '' , Defans Oyuncusu '' Raşad Sadiqov
-ÖZBEKİSTAN ; Ortasaha Oyuncusu '' Odil Ahmedov '' , Kanat Oyuncusu ''Sanzhar Tursunov , Ortasaha Oyuncusu '' Server Jeparov '' , Sol Bek '' Vitaly Denisov ''
-KAZAKİSTAN ; Sol Bek '' Heinrich Schmidtgal ''
NOT : Bir yabancı Oyuncunun Türk vatandaşlığına geçme süresi tamamlandıktan sonra yani 5 yıl dersek 1825 gün tamamlandıktan sonra bürokrası işlemleri tahminen en az 2-3 ay sürebiliyor yani haberiniz olsun.
ÖNERİ : Eğer gerçekçi olsun diğer liglerle aynı şartlarda olsun diyorsanız. Vatandaşlığa geçme süresinin 5 yıl olması iyidir.Benim uygulamış olduğum plan şudur mesela.Brezilyalı veya başka uyruklu 15 ile 18 yaş arasında ki genç oyuncuları transfer edip alt yapıya alırım.Sonra zaman ilerledikçe Türkiye de ki diğer kluplere de kiralarım.Ve aradan 5 yıl geçtikten sonra o oyuncu tahminen 21-23 yaşlarında falan olur ve yabancı olarak görülmez.Hem gelecek açısından hemde yabancı kontenjanı açısında oldukça yararlı bir şey diyebilirim.

İNDİRME LİNKLERİ :

-----------------------------------------------------------------------------------------
YAMA TAMAMEN BANA AİTTİR.İZİNSİZ HİÇ BİR YERDE PAYLAŞILAMAZ.
İLETİŞİM :
https://twitter.com/Salvation1907 --- BURAK SALVATİON --- EMEĞE SAYGI ---
-----------------------------------------------------------------------------------------

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ben oyunu yükledim de saçma sapan oyuncular çıkıyor, gerçekle alakasız. bunu nasıl çözebilirim?

salvation1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben oyunu yükledim de saçma sapan oyuncular çıkıyor, gerçekle alakasız. bunu nasıl çözebilirim?

Benim oyunum orjinal ve öyle bir sorunla karşılaşmadım.Oyununuz korsan sanırsam.Çünkü korsan fm 14te öyle bir sorun var diye duymuştum.O sorunun çözümü korsan oyunu krekliyen gruba bağlı bir şey.Yani yeni güncellemeler çıkartıp o sorunu düzeltebilirler.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Benim oyunum orjinal ve öyle bir sorunla karşılaşmadım.Oyununuz korsan sanırsam.Çünkü korsan fm 14te öyle bir sorun var diye duymuştum.O sorunun çözümü korsan oyunu krekliyen gruba bağlı bir şey.Yani yeni güncellemeler çıkartıp o sorunu düzeltebilirler.

itiraf ediyorum, evet korsan indirdim :) oyunun fiyatı yüksek değil ama ilk defa oynayacağım için satın almaya korktum açıkçası.. ve doğruyu söylemek gerekirse sevemedim oyunu, çok fazla detay var ve bu detaylara ayıracak çokta vaktim yok. yaz tatilinde falan oynanır ama :)

yardımın için çok teşekkür ederim.

salvation1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
itiraf ediyorum, evet korsan indirdim :) oyunun fiyatı yüksek değil ama ilk defa oynayacağım için satın almaya korktum açıkçası.. ve doğruyu söylemek gerekirse sevemedim oyunu, çok fazla detay var ve bu detaylara ayıracak çokta vaktim yok. yaz tatilinde falan oynanır ama :)

yardımın için çok teşekkür ederim.

Detay konusunda kesinlikle haklısın.Fakat şöyle bir durum var.Oyunda kariyer için 2 ayrı mod var.Birincisi Football Manager Modu yani bizim bildiğimiz normal kariyer (Detaylı) modu.Bu modda personel sorumluluklarından antrenmanı,transferleri,alt yapıyı vb. şeyleri personellerine verebiliyorsunuz ve yükünüz büyük bir oranda hafifliyor.Diğer mod ise Football Manager Classic mod.Bu mod ise oyunun detaylı ve teferruatlı kısmından şikayet edenler için yapılmış diyebilirim.Yani çoğu detay ve yetki bu modda bulunmuyor.Binevi sanki fifa da kariyer yapıyormuşsunuz hissi veriyor.Yükünüz az olduğu için bu modda oyun zamanı hızlı ilerliyor.Ve sizi uğraştırmıyor.Bu sebeple daha basit ve sade bir deneyim yaşıyorsunuz.Sonuç olarak ise bütün bir günü boş geçen insanlardansınız normal kariyer yani Football Manager Modu ve eğer işiniz oluyor ve oyuna az vakit ayırıyorsanız Football Manager Classic Modunu tavsiye ederim. Yardımcı olabildeysem ne mutlu bana.