Soru Flutter mi Kotlin mi?

Bu konuyu okuyanlar

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba Millet Mobil yazılım geliştirme alanında ilerlemek istiyorum sizce flutter ile mi başlayayım yoksa kotlin ile mi

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
flutter != dil / kotlin = dil
flutter ortamında yazılan dil = dart
flutter da yazlıp geliştirilen ortamlar = macos / windows masaüstü / web / mobile ( ios ve android )
kotlin = sadece android sistemine yazılım geliştirirken kullanılan dildir.

EKSİK BİLGİLER İLE KONU AÇMAYI BIRAKIP ÖNCE ŞU GOOGLE ARAŞTIRMAK İÇİN KULLANIN !!! DAHA ARADAKİ FARKI BİLE ÖĞRENMEDEN SEÇİM SORUYORSUN.

Bence sen başlama boşver sana göre değil bu meslek çünkü araştırmayı bilmiyorsun belliki.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
flutter da yazlıp geliştirilen ortamlar = macos / windows masaüstü / web / mobile ( ios ve android )

EKSİK BİLGİLER İLE KONU AÇMAYI BIRAKIP ÖNCE ŞU GOOGLE ARAŞTIRMAK İÇİN KULLANIN !!! DAHA ARADAKİ FARKI BİLE ÖĞRENMEDEN SEÇİM SORUYORSUN.

Bence sen başlama boşver sana göre değil bu meslek çünkü araştırmayı bilmiyorsun belliki.
Tamamda neden azarlıyorsun çocuğu? Bilgi paylaşım platformu burası, bu üslup yakışmadı.

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Özür dilerim. Aslında foruma sorduktan sonra daha derin bir araştırma yapıp hatamın farkına vardım ama üstünden birkaç gün geçtiği için hortlatmaya gerek yok diye düşündüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi bu sana büyük harflerle yazma hakkı vermez madem bir şeyler biliyorsun insanlarla paylaştın işte herkes senin gibi hakim olmak zorunda mı ki burda gelip boşuna başlama diye boş boş konuşuyorsun?

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Özür dilerim. Aslında foruma sorduktan sonra daha derin bir araştırma yapıp hatamın farkına vardım ama üstünden birkaç gün geçtiği için hortlatmaya gerek yok diye düşündüm.

Tabi bu sana büyük harflerle yazma hakkı vermez madem bir şeyler biliyorsun insanlarla paylaştın işte herkes senin gibi hakim olmak zorunda mı ki burda gelip boşuna başlama diye boş boş konuşuyorsun?
ağlama

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469

Kim ne konu açarsa açsın, bu şekilde saygısızca azarlaması çok yanlış. Terbiyesizlik.

Sevgili dostum benim bir stajyerim javascript üzerin yoğunlaştı. Üniversite bile okumadı hatta. Şuan tarayıcılar üzerinde çalışan mobil uygulamalar yapıyor ayda 40k gibi bir geliri var. Javascript öğrenmeni tavsiye ederim. Ama asıl tavsiyem bütün dillere bir uğra, hangisinde çalışmaktan en çok keyif aldıysan ondan devam etmen. Keyifle yaptığında uzmanlaştığın yazılım dili çok yaygın kullanılmıyor olsa dahi senin o alanda çok bilgili olman çok ciddi kazançlar elde etmeni sağlayacaktır. İşin özü keyif almak. Çünkü diğer türlü çok gergin ve zor bir iş yazılımcılık.

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teşekkür ederim iyi ki varsınız. Bende öyle düşünmüştüm şu an Kotlin ile giriş yaptım bakalım devamında flutter denerim. Stajyeriniz freelance mi çalışıyor yoksa bir şirket bünyesinde mi?

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür ederim iyi ki varsınız. Bende öyle düşünmüştüm şu an Kotlin ile giriş yaptım bakalım devamında flutter denerim. Stajyeriniz freelance mi çalışıyor yoksa bir şirket bünyesinde mi?
ne demek kardeşim freelance

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Yanımda stajyerken freelance çalışıyordu. Sonra bir şirkette başladı 5-6 aydır orada çalışıyor. Çok ta mutlu. 22 yaşında daha üniversite de okuyacaktır ileride ama bu şekilde oldukça rahat yaşıyor.

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yanımda stajyerken freelance çalışıyordu. Sonra bir şirkette başladı 5-6 aydır orada çalışıyor. Çok ta mutlu. 22 yaşında daha üniversite de okuyacaktır ileride ama bu şekilde oldukça rahat yaşıyor.
Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.
Meslek hayatında başarılar dilerim sevgili kardeşim.
Ben back-end ve sql üzerin uzmanım. O alanda hem geliştirici az, hem de diğer dillere göre daha esnek. Yani veri tabanı query programlayabilirsen web tasarımdan, erp sistemlere, scada, otomasyon, robotik, data science, big data ve yazılımın olduğu hemen hemen her alanda çalışabilirsin. Çünkü hemen hemen her alanda veri tabanı kullanılıyor. Cloud ve veri tabanını da dene düşün derim.

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Meslek hayatında başarılar dilerim sevgili kardeşim.
Ben back-end ve sql üzerin uzmanım. O alanda hem geliştirici az, hem de diğer dillere göre daha esnek. Yani veri tabanı query programlayabilirsen web tasarımdan, erp sistemlere, scada, otomasyon, robotik, data science, big data ve yazılımın olduğu hemen hemen her alanda çalışabilirsin. Çünkü hemen hemen her alanda veri tabanı kullanılıyor. Cloud ve veri tabanını da dene düşün derim.
Tamamdır araştıracağım.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Tamamda neden azarlıyorsun çocuğu? Bilgi paylaşım platformu burası, bu üslup yakışmadı.
Ozaman sanada söyleyeyim bu meslek araştırma gerektiren bir meslek hatta ilk bilinmesi ve yapılması gereken şey ARAŞTIURMAK. Belliki gündelik hayatında bayağa azar yiyen birisisin ki şuan bu yazdıklarımı da azarlamak olarak algılıyorsun. Ve inan bana bu senin sorunun!!! Bence fikrin olmayan bir konuda yorum yapmış olmak için yorum yapma. Asıl YAKILMAYAN VE TERBİYESİZCE hareket bu yaptığın oluyor.. Ve konuyu uzatmak içinde bu mesajıma yanıt vermezsen sevinirim çünkü inan İLGİLENMİYORUM senin fikir yada görüşlerinle lütfen kendine sakla !!!
Beni cahilce yargılamak sana da kalamdı terbiyesiz çocuk varsa daha mantıklı bir cevabın yukarıdaki yorumuma ozaman onu yapacaksın neyse hade bak işine şimdi git metin2 vs gibi cocuk oyunlarını oynamaya devam et senin haddin değil bu işler.

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ozaman sanada söyleyeyim bu meslek araştırma gerektiren bir meslek hatta ilk bilinmesi ve yapılması gereken şey ARAŞTIURMAK. Belliki gündelik hayatında bayağa azar yiyen birisisin ki şuan bu yazdıklarımı da azarlamak olarak algılıyorsun. Ve inan bana bu senin sorunun!!! Bence fikrin olmayan bir konuda yorum yapmış olmak için yorum yapma. Asıl YAKILMAYAN VE TERBİYESİZCE hareket bu yaptığın oluyor.. Ve konuyu uzatmak içinde bu mesajıma yanıt vermezsen sevinirim çünkü inan İLGİLENMİYORUM senin fikir yada görüşlerinle lütfen kendine sakla !!!
Beni yargılamak sana da kalamdı terbiyesiz çocuk hade bak işine şimdi.
Şu hayatta ne çılgın insanlar var be şefim

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ya sen o sıfır bilgin ile biede cahilce yaklasımın ile banamı cevap veriyorsun daha sorduğun terimlerin anlamını bilmiyorsun kalkmış burada beni eleştiriyorsun. Dediğim gibi sen boşver bu iş zeki insanların işi !!!!

Ezbere yazmışsın bütün duyup okuduklarını ama bari aralarındaki ilişkiyi doğu yazsaydın. Backend ve sql üzerine uzmanım nedir ya ? Şakamısın sen ? queri programlamak nedir ya element uydurmayın. Su yazdıklarını bari önce arastır google da . Saçma sapan anlamsız yazmısın.
Tamam kral sen bu işin en iyisisin neden bu kadar triplenyorsun pek anlayamadım.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Trip nedir ya ergenmisin diyeceğim ama laflarına bakarsak ergensin belli. Bana yukarıda verdiğin son cevabı oku öye yorum yap hatta sen yorum yapma ya vazgeçtim ergence yorum okumak istesem konu dışı kısmında olurdum.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
ÇAREEE GELMEEEEEEEZ AĞLAMAKTAAAAAAAAAN AYRILIR MIIIİI ET TIRNAAAKKTAAAAAN.
Ve dedi bunu cahilce konuşan ergenus. Ayrıca ağlaması gereken ağlayan sensin çünkü burada cahil ve bilgisiz olan taraf zaten apacık belli aynaya bakman yeterli!!!

Bu lafımı unutma senden hiç bir cacık olmaz bir baltayada sap olamazsın !!!

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ve dedi bunu cahilce konuşan ergenus. Ayrıca ağlaması gereken ağlayan sensin çünkü burada cahil ve bilgisiz olan taraf zaten apacık belli aynaya bakman yeterli!!!

Bu lafımı unutma senden hiç bir cacık olmaz bir baltayada sap olamazsın !!!
Oyun Portal Moruk Portal Oyun Valla parti kursan sana vercez oyun kundumcuda senin yanında ha ! gelirse yanıma alacağım şey kahvem olur. Bırak onu bunu şimdi buraya gel moruk Selim abi kaç oldu minecraft çeğk Gta 5 i bırak bize mincraft çeğk sen minecraft çeğk bize minecraft çeğk . Çağıralım Cem’i hadi gelsin buraya , Abi yenicem seni dedi geldi oyuna kafa kafaya verip hadi yapalım bunu troll Tunç bizimle Kafada bulur. Kılıcımı sallayıp keserim zombi ETS nin kralı bak buralara geldi . Selim abi yorumuma kalp koy dedi abi biraz yavaş ol be ! taklaya geldik. Takla King bu hadi kalk bakim elini kaldır bu müzik royn- popen Bizi bilen bilir zaten takla team oyunun adresi bura yani takla King. Takla King bu hadi kalk bakim elini kaldır hey royn- popen Bizi bilen bilir zaten takla team oyunun adresi bura yani takla King Hadi boru teslimatı yapalım yine biz ets de yollarda kralımız dişe diş. Bize bulaşan eleman taklaya geldi bi daha gelirse bu kez çarmağa gelinir. Savaşı bırakma , güçle diren bize abone değilsen hala kaçtı tren . Bizde eski yok moruk hep var yeniler, bizim tek isteğimiz var oda carpe diem. Taklacının gücü bu yok edicek , Sizi not çizdi diye sizi not edicez Ama selim dede olmaz burda ilk yenilen. Oyun Portal bu portal oyun kundum cu ile beraber hep ortam olur troll Tunç getirir hey ortam olur Cem ' ellici diyolar abi doğrumudur. Takla king bu hadi kalk bakim elleri kaldır bu müzik royn - popen e! bizi bilen bilir zaten takla team oyunun adresi bura yani takla king. Takla king bu hadi kalk bakim elleri kaldır hey royn - popen e bizi bilen bilir zaten takla team oyunun adresi bura yani takla king. . . . . . . . Takla king bu hadi kalk bakim elleri kaldır bu müzik royn - popen e! bizi bilen bilir zaten takla team oyunun adresi bura yani takla king. Takla king bu hadi kalk bakim elleri kaldır bu müzik royn - popen e! bizi bilen bilir zaten takla team oyunun adresi bura yani takla king. Garbariusa abone olmayı unutmayın sarp atilla uygulamasını indirin . su için !kendinize gelin .Selim abi sen birşey demeyecekmisin ? Selim :Adam olun aklınızı alırııım !

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Ergenus devrelerin yandı sanırım. Bak birinden yada biryerden alıntı yapmayı düşündüysen onu bile beceremiyorsun o kadar beceriksiz ve bilgisizsin işte o yüzden dediğim gibi senden olmaz !!!
Okuma zahmetinde bile bulunmadım malum senin seviyelere inmek kolay olmuyor !!!

recepakyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ergenus devrelerin yandı sanırım. Bak alıntı yapmayı düşündüysen onu bile beceremiyorsun o kadar beceriksiz ve bilgisizsin işte o yüzden dediğim gibi senden olmaz !!!
Bak şimdi Fatihçim bu konuda, bu konuda şimdi bak bu konuda Fatih gülme bi dakika. Bu konuda Köln Üniversitesinden çok kıymetli bir dostum vardır; Wolfgang Das Schmögtenschmidt. Evrenin oluşumu ve yapısı hakkında bir makale yazıyor, yayınlıyor. Ulan bu çocuk taa Salzburg’dan; dönemin insanı diyor Deutschland mind was, was ist deine michte. Yanı öyle bir coğrafyadan çıkması mucize.
Neyse abi işte bu makale aslında herkes bilmez tabii bunu bir ekleme, eklemenin yaptığı orijinal makale Gerschicht Kleinen Undsphagenwaaaacht’tan. O makale de çok iyidir abi. Neyse bu makalede diyor ki; evren, kocca bir zırvadan ibadettir. Ulan profesörler bakıyor, hocalar bakıyor diyorlar ki ne diyor bu deli. Hiç böyle şey olur mu? Koca evren, koca kainat. Nerede bu makalede tanrı, mitolojiler? İlber kuru pasta bırakmamışsın yine.
Neyse abi ve ekliyor; Evreni yorumlayan da zırvadır, bundan ekmek yiyen de zırvadır. Kainat dediğin zırvadır diyor. Zaten müslüman toplumlarda bu hep böyledir. Harika bir makaledir abi o. Ve en sonda diyor ki “Das auf nicht enischtelein, und das micht auf nicht augen spiele HAHAHAHAHAHAHA yani diyor ki İlber bak michte auf deine ihr machten und die spielen was ist das möchten AHAHAHAHA AHAHAHAHAHA sonra okulda tabii baya gündem oluyor bu. Neyse Cengiz Han zamanı zaten hep böyledir. Cengiz çok zeki bir adamdı. Ben Moğolistanda görev yaptım, inanılmaz bir yer abi.
Çok güzel. İşte abi tam olarak da bu yüzden Müslüman ülkeler yok olmaya mahkumdur. Evrim dediğin bir teori değil, bir tez değil, böyle bakan zır cahildir zırvadır zaten. Evrim müslüman ülkelerin kabul etmekten korktuğu bir gerçektir. Fatih dur gülme bi abicim gülme, gülme bi dakika.Fatih bak bak şunu dinle bir gün köln'de hochschule für musik und tanz'da Heinrich Lehmann isimli bir hocamız vardı. Bu adam var ya Fatih bu adam bak bak dinle bu adam sürekli derste hep aynı konuyu işliyordu Fatih. Sonra bir gün ne dedim biliyor musun? mögen Sie von hinten oder von vorne, Sir? Cevabı ne oldu biliyor musun Fatih? Ich habe nie Arsch gegessen hahahahahahha. Çok ilginç bir olaydı Fatih ya inanabiliyor musun?

letatCestMoi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biri dil, digeri framework; biri hybrid digeri native. Biri multi-platform, digeri ART uzerinde interprete edilir.

Kiyaslamaya calistigin seylerin pek alakasi yok, iki seyi kiyaslamadan once kiyasladigin seylerin ne oldugunu ogrenmen gerekir, ilk mesaji atan arkadas tepkisinde hakli.

Biraz arastirin, sonra soru sorun. Bilmeden sorarsan verilen cevaplari da anlayamazsin.

ATO-01

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Java biliyorsan Kotlin derim. Ama Flutter'da önü açık bir dil. Biraz size kalmış.