Floyd’u katleden polislerden biri daha serbest!

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
ABD'de George Floyd'un ölümüyle sonuçlanan olaya karışan polislerden Tou Thao da serbest kaldı. Thao için 5 milyon TL kefalet ödendiği öğrenildi.

floyd-twitter_16_9_1594012262-880x495.jpg

ABD'de George Floyd’un polis şiddetine maruz kalarak öldürülmesinin ardından başlayan gösteriler sürerken, Floyd’un katilleriyle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı.

Ülkede infial yaratan olaya karışan polisler Derek Chauvin, Tou Thao, Thomas Lane ve J. Alexander Kueng arasından son olarak Thao da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

floyd-katiller-polis.jpg

Soldan sağa Derek Chauvin, J. Alexander Kueng, Thomas Lane ve Tou Thao.
Thao’nun serbest kalması için 750 bin dolar (5 milyon TL) kefalet ödendiği belirtildi. Thao’nun da serbest kalmasıyla, tutuklu yargılanan tek isim, Floyd’un boğazına diziyle baskı uygulayan Derek Chauvin kaldı.

Polisler arasında ilk olarak haziran ayı başında Thomas Lane, ayın sonlarına doğru ise J. Alexander Kueng cezaevinden çıkmıştı. Her iki isim için de 5 milyon TL kefalet ödenmişti.

Reaksiyon puanı
6,381
ABD işte veya ABD vatandaşı. Nasıl oluyorsa fark etmiyor. Ben tam da bunun olmasını bekliyordum. Yani bence bu ABD için şaşılası bir şey değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
ABD işte veya ABD vatandaşı. Nasıl oluyorsa fark etmiyor. Ben tam da bunun olmasını bekliyordum. Yani bence bu ABD için şaşılası bir şey değil.

Aynısı Türkiye'dede olsa sebest kalırlardı polisler.
Öldürmek ile öldürene müdahale etmemek ayrı şeyler... Öleceğini anlayamadık bilemedik derler sıyırırlar her türlü.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aslında doğru. Çok doğru konuşuyorsunuz (Ciddiyim).

Mahkemelik olaylara çoğu insan duygusal bakıyor. Ama mahkemelerin çalışma mantığı öyle değil. Kesin ve net çalışır.
Mesaj otomatik birleştirildi: