Flickr Video Geldi Ama...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

snra

Profesör
Aslen fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr'a video desteği de geldi ancak yanındaki şartlar keşke sadece fotoğraf sunmaya devam etseydi dedirtecek cinsten.

Daha önceden duyurduğumuz Nisan'da Flickr'a video desteği geleceği haberi, sonunda gerçekleşti. Flickr Video, bir süredir küçük bir beta topluluğunun yardımıyla geliştiriliyordu. Artık hazır olduğu düşünülmüş olmalı ki kullanıma sunuldu. Ancak sunulan hizmet beklentileri karşılamaktan uzak.

Hiç Yoktan İyi midir?

Flickr'a video yükleyebilmek için yıllık 25 $'dan satın alabileceğiniz bir Pro üyelik sahibi olmanız gerekmekte. Ayrıca yükleyeceğiniz videolar 90 saniye ile sınırlı olmak zorunda. Bu sınırın nedeni olarak kendi çektiğimiz kısa videoları yüklememizin istenmesi öne sürülse de, bize YouTube gibi telif haklarını ihlal eden videoların yüklenmesiyle başının derde girmesini önlemeye yönelik bir sınırlama gibi geldi.

Bu gelişmeyle Flickr yine ağırlıklı olarak fotoğraf paylaşımı sitesi olarak kalmaya devam edecek gibi, özellikle YouTube'un video paylaşım hizmetini herkese ve 10 dakikalık video limitiyle sunması düşünüldüğünde.

Bilgi İçin: Flickr
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net
 

Son mesajlar

Üst